Zpráva ze 4. turnaje starších žáků "A"

6.11.2017

4. turnaj starších žáků „A“

V neděli 29.10.2017 vyrazilo „áčko“ starších žáků na svůj čtvrtý turnaj do haly na pražských Vinohradech. Zde hráči odehráli v rámci třetího výkonnostního koše ve skupině dva herně i výsledkově velice vyrovnané zápasy.

V prvním zápase proti rezervě Tatranu Střešovice se sice soupeř dostal rychle do vedení, ale benešovští hráči stačili brzy vyrovnat a byli i herně lepší. Zbytečné pětiminutové vyloučení jednoho z hráčů Benešova však dalo soupeři dostatek času a prostoru na kombinaci. Přes bojovnost a nasazení soupeř v oslabení třikrát skóroval. Naši hráči se ale rozhodně nehodlali s průběhem hry a stavem smířit a třemi brankami v řadě do poločasu srovnali. Druhý poločas se hrálo na obou stranách již opatrněji, a tak obě družstva přidala pouze po jednom gólu. Konečná remíza byla asi nakonec spravedlivá, i když Benešov dlouhou dobu sahal po kýženém vítězství.

Druhý zápas ve skupině proti Tigers začali hráči Benešova ospale a brzy prohrávali o dvě branky. Zlepšenou hrou dokázali ale výsledek otočit a po dlouhé době málem slavili vítězství ve skupině, ke ketrému chyběl jediný vstřelený gól. Horší skóre poslalo Benešov do utkání o konečné 3. místo.

V něm nastoupil proti hráčům Falconu s cílem, že tentokrát nepustí soupeře do vedení. To se sice povedlo, ale malá aktivita a těžkopádnost některých našich hráčů po vydatném obědě umožnila soupeři rychle srovnat. Po dalších dvou gólech v benešovské síti se zdálo, že mají hráči Falconu utkání plně pod kontrolou. Benešovští se tak zase octli před problémem, že opět musí dotahovat. Zlepšenou hrou ve druhém poločase Benešov nakonec vyrovnal a dokonce se ujal i vedení, ale krátce před koncem se soupeři podařilo srovnat, a tak o výsledku musely rozhodovat až samostatné nájezdy. V nich po velmi dobrém výkonu brankáře nakonec o výsledku ve prospěch týmu od Konopiště rozhodla až šestá série.

Turnaj odehrál tentokrát Benešov bez porážky a po dlouhé době museli být naši hráči nejen po herní, ale i po výsledkové stránce spokojeni. Zejména první utkání ve skupině se muselo líbit i početné skupině benešovských diváků. Všechny tři zápasy ukázaly mimo jiné i poměrně velikou vnitřní sílu týmu, neboť v každém z nich musel Benešov dohánět výsledkové manko. Trpělivou hrou a zlepšenou střeleckou produktivitou se to našim hráčům sice tentokrát podařilo, ale nemusí to být pravidlo do dalších zápasů, a tak by se měli hráči příště soustředit na hru již od samotného začátku. Konečné třetí místo na turnaji ale znamená, že se Benešov na příštím turnaji představí opět ve třetím výkonnostním koši v sobotu 11. 11. 2017 v hale v Čakovicích.

Výsledkový servis:

skupina

SK Florbal Benešov – zucastnise.cz Tatran Střešovice 5-5 (4-4)

SK Florbal Benešov – Prague Tigers 4-3 (1-2)

o 3. - 4. místo

SK Florbal Benešov – Floorball Club FALCON black 6-5 (3-4) po nájezdech

Sestava: Novák F. – Švarc M., Novák V. – Fiala, Mika – Vrkoslav, Balík, Švarc J. – Filip, Hart, Koukol – Vlachynský, Fejtek, Truhelka

 

P.V.

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva ze 4. turnaje starších žáků "A"