Zpráva ze 4. turnaje Mladších žáků

27.11.2017

Zpráva ze 4. turnaje - Mladší žáci „A“ – Benešov – 19. 11. 2017:

Na čtvrtý turnaj této sezóny jsme konečně zavítali do své domovské haly, pořádání turnaje přineslo administrativní posun do 5. koše a tedy očekávání silnějších soupeřů.

Technology Florbal MB White – SK Florbal Benešov I.  1:5 (1:3) Video zde

Od prvních vteřin bylo patrné, že kluci nastoupili do utkání dobře naladění a odhodlaní ukázat, že se o vítězství umíme poprat s kýmkoli. Hned při prvním střídání se nám podařilo za brankou soupeře vybojovat míček a vstřelit gól. Ten však kluky zdaleka neuspokojil, nadále se snažili překonat soupeřova brankáře a brzy zvýšili na 2:0. Soupeř s protiútoku sice snížil, ale ještě do poločasu se nám podařilo znovu odskočit na rozdíl dvou gólů. Naší hru nezdobily úchvatné kombinace, využívali jsme obvykle pouze jednoduché přihrávky, ale zároveň jsme do vážných šancí nepouštěli soupeře. A pokud nějaká střela zůstala nezblokována, tak ji s přehledem likvidovala Terka Podoláková, která v prvním zápase strážila naši branku. Ve druhém poločasu jsme ještě dvakrát překonali soupeřova brankáře a zaslouženě vyhráli.

SK Florbal Benešov I. – Kanonýři Kladno jezdci  7:1 (5:1) Video zde

Také kluci z Kladna si poradili z Mladou Boleslaví a druhé utkání bylo soubojem o vítězství ve skupině. Znovu jsme do zápasu vstoupili aktivně, tentokrát se však z prvního gólu radoval soupeř. Ačkoli náš obránce stihl vložit do střely florbalku a vychýlit míček do rohu hřiště, tak tam – v úrovni brankové čáry – stojící Vítek Matuštík hlavou (samozřejmě nechtěně) odrazil míček vysokým obloukem směrem do naší branky. Kuriózní a dost nešťastný gól ale kluky nijak nesrazil do kolen. Často využívaná dlouhá přihrávka za soupeřovy obránce a následná pohotová střela přinesla poměrně brzy vyrovnání a poté i vyrovnanou hru. Góly jsme však dávali jenom my a do poločasu jsme jich stihli celkem pět. Někteří kladenští borci tento výsledek nedokázali zkousnout a uchýlili se bohužel i k několika zákeřným zákrokům. Druhá půle už byla v tomto ohledu klidnější. Brankové příležitosti byly na obou stranách, my jsme proměnili dvě, ty soupeřovy vychytal Maty Mareš, který si navíc připsal asistenci na sedmém gólu.

FBC Pitbulls Kolín Pitbulláčci – SK Florbal Benešov I  1:2 (0:2) Video zde

Poprvé jsme si letos mohli vyzkoušet zápas o první místo, navíc doma. Hrálo se opět ve svižném tempu a byli jsme to my, kdo se ujal vedení. Tak trochu dárek od brankáře, kterému vypadl míček z ruky, ale pohotová dorážka se počítala. Naše hra dozadu už nebyla tak ukázněná a soupeř se dostával místy i do vyložených šancí, ale chyběl mu klid v zakončení anebo se blýskl zákrokem náš Maty. Těsně před přestávkou se nám navíc podařilo po rychlém přechodu do útoku vedení navýšit. Už po dvou minutách druhého poločasu soupeř vykřesal naději na zvrat v utkání – pro nás opět nešťastně, tentokrát tečí od boty obránce po přihrávce z téměř nulového úhlu. Kluci však drželi nastavené tempo, i když síly viditelně ubývaly. Hra se přelévala z jedné poloviny na druhou a šance skórovat byly na obou stranách. Stálo při nás určitě i štěstí, ale vítězství jsme nakonec vybojovali.

Vyhrát celý turnaj je vždycky příjemné, ocenit musíme především nasazení všech hráčů. V očekávání jsme byli, zda nás prvenství v 5. koši (byť jsme se do něj vrátili pouze administrativní cestou) posune do 4. koše, ale opak je pravdou – příští turnaj odehrajeme opět v rámci 6. koše, a to v Čelákovicích. Berme to jako výzvu porvat se o vítězství i příště.

Zpráva ze 4. turnaje – Mladší žáci „B“ - ZŠ Jiráskova Benešov 888 - 18.11. 2017:

Minulý turnaj v Kostelci jsme bojovali ze všech sil, ale podařilo se vybojovat pouze jeden bod. Chuť jsme si chtěli spravit na domácí půdě.

SK Florbal Benešov II. - T.B.C. Králův Dvůr blue 1:5 Video zde

Kluci a holky navázali na bojovný výkon z minula. Druhý tým byl důraznější při zakončení, lépe kombinoval a nenechal nám nic zadarmo. Během prvních pár minut utkání jsme prohrávali 0-3 a pouze Barboře Bártové se podařilo vstřelit jediný gól v této půli. V druhé půli jsme měli několik individuálních střel na soupeřovu branku, ale ty byly bohužel neúspěšné. Naopak TBC z našich útoků vytěžili své gólové situace tzn. "nedáš, dostaneš". Vstřelili další 2 góly a další jejich pokusy ukončil konec utkání.

SK Florbal Benešov II. - SK Dvojka Praha 0:2 Video zde

Po prvním zápase si naši hráči vyslechli chyby, kterých se nesmíme dopouštět a zároveň i pochvaly, které je motivovali. Vypadalo to tak i v tomto zápase. Zápas byl vyrovnaný, ale až mnohokrát se nám stalo, že soupeř stál za naší obranou a z této situace nám v první půli nastříleli 2 góly. Druhá polovina vypadala lépe pro nás, měli jsme několik šancí, které nám soupeřův gólman vychytal a nedovolil nám vstřelit gól. Dvojce se už ve druhé půli nepodařilo vstřelit branku a poločasovým výsledkem tedy utkání i skončilo.

SK Florbal Benešov II. - SK Alien Nation Dobřichovice 6:0 Video zde

Do posledního zápasu jsme šli na 110% a nechali jsme na hřišti všechny síly. Naši hráli kombinačně, důrazně a byli šikovnější na hokejce než soupeř. Už v prvních minutách jsme stihli dát 2 góly a do konce půle jsme nasázeli další 2 góly. Do druhé poloviny jsme nepolevili a Jindřich Knížek tak vstřelil hattrick. Soupeř měl pár šancí, ale všechno vzadu jistila brankářka, která Alieny nepustila k žádné akci.

Kluci a holky sehráli povedený turnaj, vidět bylo zlepšení jednotlivců, ale především zlepšení týmu. Přesto je dál na čem pracovat.

Autoři: Libor Truhelka, Kryštof Garreis