Zpráva z 9. turnaje starších žáků B

12.2.2018

Zpráva z 9. turnaje starších žáků B

V neděli 11. 2. 2018 nastoupili kluci a holky „B“ družstva k utkáním 9. kolo ligy starších žáků. Tentokrát jsme zamířili do ledové Unihoc Arény na pražskou Kotlářku.

Poprvé v této sezóně se podařilo dát dohromady pět slečen a tak jsme mohli vytvořit kompletní dívčí line-up: Denisa Hebíková a Eliška Podoláková v obraně, v útoku pak Terka Podoláková, Veronika Říhová a Sára Srdínková. V druhé pětce je pak podpořila šestice kluků Vojta Táborský, Matěj Tichý, Petr Kalenda, Kuba Hart, Lukáš Tichý a Kuba Švarc. Z branky pak tým dirigoval Filip Novák.

Prvním soupeřem byl tým Lokomotivy Rakovník. Utkání se hrálo v dobrém tempu, nechyběly šance na obou stranách, ale utkání ovládli výborní gólmani. Našemu družstvu se však přeci jen podařilo vstřelit jeden gól a tak jsme si připsali hubené vítězství a cenný shoot-out pro Filipa (již druhý v této sezóně).

Druhé utkání s Kralupy n/V mělo klasický průběh. Soupeř turnaje objíždí s minimem hráčů, kteří jsou sice šikovní, ale bez střídání se florbal hrát nedá. První polovina měla vyrovnaný průběh, ale od druhé části se začaly vyplácet námi naběhané kilometry a aktivní práce při zdvojování soubojů. Holky pak začal prostřídávat Kuba Švarc a skóre se začalo díky oběma pěticím navyšovat. Lehkomyslnost v rozehrávce v posledních minutách pak již pouze pokazila další shoot-out pro našeho brankáře.

Ve finále jsme nastoupili proti našláplým Flobo, kteří do té doby svou sebevědomou hrou v turnaji dominovali. My jsme však dokázali tempo ještě vygradovat, aktivně jsme zdvojovali každý souboj na hřišti a tak soupeř začal postupně fyzicky odpadat. Trenéra pak vždy potěší komentáře ze střídačky soupeře: „… oni snad hrají v sedmi, to není možné…“ Když k tomu ještě Kuba Švarc našel střeleckou jistotu a bezpečně trefoval horní růžky soupeřovy branky z každé nabídnuté pozice, o výsledku bylo rozhodnuto.

Zasloužené vítězství v turnaji, nadějná hra děvčat a podpora mladších žáků jsou příslibem pro další turnaje ve vyšším koši. V neposlední řadě je třeba konstatovat, že opakující se výborné výkony Filipa Nováka v brance se již stávají jistotou a jsou pro naši hru velkou oporou.     

Výsledkový servis

skupina

SK Florbal Benešov – TJ Lokomotiva Rakovník 1:0 (1:0)

SK Florbal Benešov – TJ Kralupy n. Vltavou 5:1 (1:0)

o 1. místo

SK Florbal Benešov – Flobo Praha 4:2 (2:2)

 

M.Š.

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva z 9. turnaje starších žáků B