Zpráva z 11. turnaje Starších žáků "A"

31.3.2018

K jedenáctému turnaji starších žáků jsme se v sobotu 24. března rozjeli do Neratovic.

Sestava čítala sice 12 borců do pole, ale celá jedna trojice musela po prvním utkání doplnit sestavu dorostenců, kteří odpoledne hráli na Kladně.

Do prvního utkání s Orkou Čelákovice jsme se však ještě v plném počtu vyzbrojili novou sadou červených dresů a byli jsme rozhodnuti ji pokřtít vítězstvím.

Úvod zápasu byl potom opravdu netradiční: první šanci nám soupeř chybou v rozehrávce nabídl ihned po rozehrání a v čase 0:04 se poprvé zatřepotal míček v soupeřově síti. Agresivní napadání po druhé rozehrávce přineslo vzápětí druhou střelu na bránu a v čase 0:10 jsme vedli již 2:0. Psychickou výhodu jsme dokonale využili a skleslého soupeře trápili všemi zbraněmi, které se celý rok učíme využívat: agresivní napadání a zdvojování, rychlé kombinace a dobrý pohyb bez míčku, zakončení s hlavou nahoře. Zápas v nových dresech jsme si užili, a přestože se ve druhé půli soupeř trochu vzpamatoval, dotáhli jsme skóre až na 14:1.

Již podruhé v této sezóně se nám vzápětí po bezchybném výkonu povedlo navázat debaklem. Kluci z Bohemky nás zpočátku „překvapili“, protože se tak snadno nenechávali obrat o míček, dokonce běhali a chtěli si přihrávat. Místo abychom trpělivě bojovali o každý míček, tak jsme po několika hrubých chybách v obraně a skóre 0:3 zápas ve svých hlavách ztratili. Soutředili jsme se více na chyby rozhodčích než svoje vlastní a vrátili se k hraní na „jájínky“, kdy si myslíme, že každý sám jsme schopni zápas obrátit.

Zápas o umístění s pražskými SK Dvojka nezačal opět dobře a také s nimi jsme brzy prohrávali. O to cennější je, že jsme se z nepříznivého vývoje 0:3 dokázali tentokrát oklepat a vrátit do utkání. Družstvo dokázal probrat zejména výborný pohyb Tomáše Filipa a se soupeřem, který měl svou kvalitu, jsme dokázali srovnat krok a občas ho také pořádně zatlačit na jeho půlku. Obrat se sice nekonal a v závěrečné power-play jsme inkasovali na 4:6, ale přesto můžeme poslední zápas hodnotit jako vydařený. Obzvláště pokud si uvědomíme, že jsme ho odehráli v osmi lidech do pole a z toho byli ještě tři mladší žáci.

Doufejme, že si to dobré ponecháme a z toho nevydařeného se poučíme. Další příležitost dostaneme v neděli 15. 4. ve čtvrtém koši v hale VŠE na Třebešíně.

Výsledkový servis:

Skupina

SK Florbal Benešov – Orka Čelákovice 14:1 (10:1)

SK Florbal Benešov – Bohemians Praha DDM zelení 3:13 (2:8)

O 3. místo

SK Florbal Benešov – SK Dvojka 4:6 (2:4)

Sestava

Hašek Roman – Novák Vítek, Novák Filip, Táborský Vojta, Koukol Lukáš – Švarc Jakub, Filip Tomáš, Kalenda Petr, Truhelka Tobiáš, první zápas navíc Vrkoslav Jonáš, Balík Adam, Fejtek Tomáš; Fiala Adam odehrál první polovinu turnaje

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva z 11. turnaje Starších žáků "A"