Zpráva ze 7. turnaje Starších žáků "A"

27.1.2018

V neděli dne 10.12.2017 odehrálo „A“ družstvo starších žáků v pomalu již historické budově střešovické „Stodoly“ svůj poslední turnaj v roce 2017. Výsledky z předešlých turnajů ukázaly, že třetí výkonnostní koš může být svou úrovní adekvátní pro naše florbalisty, a tak se opět s napětím očekávala další trojice napínavých a vyrovnaných zápasů.

V prvním utkání nastoupili naši florbalisté proti soupeři, kterého z dřívějších let dobře znali, ale se kterým se po dlouhé době potkali až nyní. Družstvo Draci Říčany, které vzniklo před sezónou spojením čerčanských Draků a FBC Říčany, prošlo širokou hráčskou obměnou, a tak byla na místě zvědavost, kam se který klub v mezidobí herně posunul. Již od samotného začátku byl vidět obrovský rozdíl v herní kvalitě. Soupeř byl ve všech činnostech lepší, byl důraznější, rychlejší, a přitom z jeho hry byla cítit radost. Přirozená lehkost ostře kontrastovala s herním projevem našich hráčů, kteří působili ospale a unaveně. Benešovu navíc chyběla v turnaji jedna z výrazných hráčských osobností této sezóny, a tak bylo jen otázkou, jakým rozdílem soupeř nakonec nad námi zvítězí. Výsledek 1-12 hovoří za vše.

Do druhého zápasu proti Prague Tigers vstoupili naši hráči o poznání lépe. Hráli s daleko větší chutí a soupeře svým pohybem a aktivitou nepustili k jeho tradičně důrazné hře. Když se Benešov ujal zaslouženého vedení, přišla „ledová sprcha“, a to doslova. Ze stropu chodby a jedné z šaten stařičké budovy sportovní haly se začaly snášet kapky vody v důsledku prasklého potrubí, a tak musel být uzavřen přívod vody do celého objektu. Příznivě se vyvíjející zápas byl nejprve na delší dobu přerušen, poté byl i ukončen, přičemž do zápisu z turnaje byl započítán výsledek tohoto zápasu z okamžiku přerušení, tedy naše vítězství v poměru 1:0.

Takto na podobné případy pamatuje herní řád soutěže. Hlavní pořadatel nakonec z hygienických důvodů rozhodl, že bude turnaj ve standardní formě ukončen a bude dohrán pouze zkráceným způsobem na nájezdy. V další části turnaje, kdy o vítězi zápasů rozhodovala vždy pouze trojice samostatných nájezdů nejprve bohužel Prague Tigers trochu nečekaně a překvapivě porazili Draky Říčany 1:0, a tak drtivá porážka v prvním zápase a nejtěsnější vítězství v zápase druhém poslalo náš tým trochu nespravedlivě do zápasu o udržení třetího výkonnostního koše. V něm naši hráči branky nedosáhli, přestože rozhodčími neuznaný gól dle následného rozboru amatérsky natočeného videa měl platit. O konečné podobě výsledku nakonec tedy rozhodl jediný proměněný nájezd našeho soupeře.

Tentokrát nutno konstatovat, že se turnaj díky shodě nepříznivých okolností nepovedl. Nejprve krutá porážka, pak přerušení a ukončení dobře rozehraného zápasu, následné nekonečné chvíle čekání na definitivní verdikt pořadatele, a v neposlední řadě neúspěch v závěrečné dovednostní disciplíně, to vše nelze všeobecně považovat za uspokojivé. S nadsázkou se dá říci, že našim florbalistům naděje na udržení třetího koše doslova vzala voda.

To vše znamená, že na nějakou dobu „a“ tým Benešova třetí koš opouští a padá do koše s číslem čtyři. Protože ale příští turnaj SK Florbal Benešov pořádá na domácí půdě turnaj druhého koše, tak se o postup zpět ze čtvrtého koše výše bude moci pokusit nejdříve v sobotu 10.února ve sportovní hale v Praze na Děkance.

Výsledkový servis:

skupina

SK Florbal Benešov – FBC Draci Říčany bílí 1-12 (1-5)

SK Florbal Benešov – Prague Tigers 1-0 (utkání předčasně ukončeno v prvním poločase)

o 5. - 6. místo

SK Florbal Benešov – zucastnise.cz Tatran Střešovice 0-1 (po samostatných nájezdech)

Sestava: Hašek – Fiala, Novák V. – Mika, Koukol – Vrkoslav, Fejtek, Filip – Truhelka, Balík Jůza;

 

P.V.

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva ze 7. turnaje Starších žáků "A"