Zpráva z 5. turnaje - Mladších žáků

7.12.2017

Zpráva z 5. turnaje - Mladší žáci „A“ – Benešov – 3. 12. 2017 (fotografie zde)

Po minulém domácím pátém koši a vítězném turnaji nás V Čelákovicích čekali soupeři z koše šestého.

SK Florbal Benešov I. – Prague Tigers Striped  5:3 (2:1)

Do zápasu jsme nevstoupili úplně šťastně, skóre utkání otevřel soupeř. My jsme soupeřovu branku dobývali, ale střelecké pokusy byly často nepřesné. Do přestávky se nám však podařilo skóre otočit. Soupeř nadále hrozil především z dlouhých přihrávek za naší obranu a jednou se mu podařilo skórovat. Střeleckou chuť však v sobě objevil i Miky Prošek, který se trefil hned třikrát a i když jsme soupeři pomohli jedním vlastencem, vítězství jsme si ujít nenechali.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV white – SK Florbal Benešov I. 1:3 (0:2)

Se soupeřem z Chodova jsme se potkali už na prvním turnaji, který se nám vůbec nepodařil. Tehdy to byl náš úplně první zápas a na hřišti jsme se spíše hledali. Posíleni úspěchy z posledních zápasů však kluci nyní nezačali se svěšenou hlavou a dokonce se podařilo hned v úvodu vstřelit branku. Soupeř byl určitě florbalovější, častěji atakoval naši branku, v ní ale čaroval Maty Mareš. Nedlouho před koncem prvního poločasu se nám navíc podařilo svůj náskok zvýšit. I po přestávce naše hra byla spíše jednoduchá a bohužel často nediscipinovaná, až na jeden soupeřův zásah se nám však podařilo – občas i s velkým štěstím – ubojovat vítězství.

SK Florbal Benešov I. – FBC Texas DDM P9  2:6 (2:0)

Podruhé za sebou jsme si tedy mohli zahrát o první místo. I tentokrát jsme vstřelili úvodní gól utkání. Soupeř hrál velmi důrazně, někdy až za hranicí pravidel. K vyloučení se rozhodčí odhodlali bohužel pouze jednou, dokázali jsme ho aspoň gólově potrestat a druhou půlku tak začít s nadějným dvoubrankovým vedením. Bohužel hned po pauze soupeř šikovnou tečí těsně před naším gólmanem vyrovnal a povzbuzen úspěchem navýšil obrátky. Nám opět vázlo včasné obsazování hráčů a důrazný soupeř záhy přidal i vyrovnávací gól. Naše obvyklé dlouhé přihrávky za soupeřovu obranu soupeř pohlídal a střeleckých pokusů jsme tedy měli pomálu. A když nás opustilo i štěstí z předchozího zápasu, začal soupeř sypat góly do naší branky a bylo jasné, že po šesti vítězných utkáních v řadě okusíme tentokrát porážku.

Dvě vítězství a celkové druhé místo na první dojem nevypadá špatně a v porovnání se začátkem sezóny je to posun, ale předváděná hra tentokrát měla hodně nedostatků. Cíl probojovat se do 5. koše tedy zůstává i pro příště.

Zpráva z 5. turnaje - Mladší žáci „B“ - Benešov 3.12. 2017 (fotografie zde)

Po minulém domácím turnaji náš tým čekali soupeři v SH ZŠ Kunratice.

SK Florbal Benešov II. - FBC Střelci Unhošť 1:4

Začátek zápasu je pro nás opravdu slabou stránkou. Dřív než se kluci a holky rozkoukali už měli po první půli v brance dva góly. Soupeř naší branku dobýval a nebýt Terky Podolákové v bráně tak by skóre mohlo být o pár čísel větší. Střelci měli šikovného klučinu, který obehrál naše beky a pak nahrával přímo před bránu, ale i přesto se jim podařilo nastřílet jen dva góly v první půli. Druhá půle pro nás začala lépe. Vstřelili jsme gól a už jsme byli zase ve hře. Soupeře jsme přehrávali, ale přeci jen dali další dva góly. Utkání jsme prohráli 1:4.

SK Florbal Benešov II. - SK Dvojka Praha 0:4

Po prvním zápase si naši hráči vyslechli chyby, které ve hře nesmí dělat a také pochvaly. S Dvoujkou jsme hráli i minulý turnaj a tam padlo méně gólů, ale jak se říká „každý zápas je jiný“ a dnes to pro nás dopadlo hůř. V celém zápase jsme dělali stále ty stejné chyby, nedařilo se nám bránit soupeře, kteří nám stále zabíhali za obranu a dostali jsme tak 4 góly a opět jsme prohráli další zápas 0:4.

SK Florbal Benešov II. - TJ Lokomotiva Rakovník 0:3

Do posledního zápasu jsme chtěli jít všemi silami co nám zbyli. Celou dobu byl zápas vyrovnaný. Měli jsme několik opravdu skvělých šancí, ale všechny skončili v rukou gólmana a nebo za mantinelem. Soupeř měl větší štěstí a v první půli nám dal jeden gól. V druhé půli se naši kluci zbytečně vytahovali do předu a vzadu nikdo nezůstával a tak nám v bráně přibilo pár dalších gólů. Bohužel třetí prohra se skórem 0:3.

Tři prohrané zápasy nás nutí se stále zaměřovat na přihrávky, které nám dělají obrovský problém. Ovšem vidím tam velký krok, který jsme udělali od začátku sezóny. Příští turnaj se snad probojujeme do vyššího koše.