Zpráva z 3. turnaje Starších žáků "A"

16.10.2017

3. turnaj starších žáků „A“ – 14. 10. 2017

V sobotu 14.10.2017 pořádali benešovští florbalisté v rámci 3. turnaje starších žáků boje ve druhém výkonnostním koši na domácím hřišti ve sportovní hale při ZŠ Jiráskova.

Díky této skutečnosti bylo do bojů v tomto koši mimořádně zařazeno tedy i naše „A“ družstvo starších žáků. V prvním zápase ve skupině narazili Benešáci na šikovné, pohyblivé a asi i favorizované hráče Pantherů. Po dvou gólových trefách z úvodního poločasu naši drželi dlouho překvapivé vedení, ale částečná ztráta koncentrace v obranné fázi ve druhé polovině druhého poločasu umožnila soupeři nejen vyrovnat, ale získat i vedení, které již udržel. V závěru možná našim chybělo i trochu sportovního štěstí, kdy nejprve Benešov nedokázal ze závaru před brankou soupeře vyrovnat, aby následně z protiútoku inkasoval rozhodující úder.

Druhý zápas proti tradičně urostlým hráčům Rudné ukázal, že s některými soupeři je skutečně nutno hrát sice v rámci pravidel, přitom ale tvrdě a důrazně. Právě v této dovolené hře tělem má náš tým stále ještě značné nedostatky a rezervy. I přes nepříznivý vývoj skóre a konečnou porážku nutno vyzdvihnout fakt, že se naši hráči snažili hrát až do konce, a v tomto zápase předvedli asi zatím nejlepší a nejbojovnější výkon celé dosavadní sezóny.

Poslední zápas o 5. a 6. místo svedl proti sobě hráče Benešova a rezervy z pražského Chodova. Soupeř brzy vedl o dvě branky, ale Benešov zlepšenou hrou dokázal ze zápasu udělat v závěru ještě drama. Přes sílící nápor se však našim hráčům podařilo pouze snížit na rozdíl jediného gólu, na víc se ale Benešov již nezmohl.

Turnaj skončil tedy opět pro Benešov po výsledkové stránce nepříliš uspokojivě, ale ukázal, že naši hráči jsou bezpochyby schopni hrát vyrovnané partie i se soupeři i z druhého koše. Pro příští turnaj se Benešov opět vrací do třetího výkonnostního koše. Nezbývá než doufat, že se už snad konečně začne více dařit v útoku, a že se hráči dočkají i nějakých vítězných zápasů. Za herní projev a bojovnost by si to určitě zasloužili. Další možnost k tomu budou mít benešovští hráči už za dva týdny na turnaji v hale Sokola na Vinohradech.

Výsledkový servis:

skupina

SK Florbal Benešov – Panthers Praha 3-5 (2-1)

SK Florbal Benešov – Sokol Rudná 3-6 (1-4)

o 5. - 6. místo

SK Florbal Benešov – FAT PIPE CHODOV FLORBAL blue 3-4 (1-2)

Sestava: Hašek – Mika, Novák V. – Fiala, Vrkoslav – Švarc M., Balík, Švarc J. – Truhelka, Tichý M., Filip - Jůza, Koukol

 

P. V.

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva z 3. turnaje Starších žáků "A"