Zpráva z 2. turnaje Starších žáků "A"

4.10.2017

Družstvo starších žáků “A“ má za sebou druhý turnaj, který se tentokrát odehrál v neděli 1.10.2017 ve sportovní hale Jedenáctka VS v Praze na Chodově.

První zápas ve skupině proti Vinohradům ukázal sice mírné zlepšení obrané fáze, ale střelecká nemohoucnost, doplněná nepřesností a leckdy i smůlou, byla příčinou další porážky v řadě. Škoda, že se podařilo Benešovu vstřelit první branku až necelé 4 minuty před koncem zápasu, protože soupeř do té doby v klidu bezpečně kontroloval průběh zápasu, přestože herně nebyl nikterak lepší, než náš tým. Ve druhém zápase se „áčko“ starších žáků Benešova po bojovném výkonu i díky několika pohotovým a důležitým zákrokům brankáře konečně dočkalo první letošní výhry.

V posledním zápase o konečné 3. místo začali naši hráči dobře, brzy vedli 2-0, do poločasu ale rezerva Tatranu ze Střešovic skóre srovnala a ve druhém poločase si díky lepšímu a kolektivnějšímu pojetí došla pro přesvědčivé a zasloužené vítězství.

Celkové 4. místo ve třetím výkonnostním koši není špatným odrazovým můstkem a dává každému motivaci do další práce. Nově složený tým si stále ještě sedá, a hráči a trenéři hledají ideální složení obran a útoků, mění se obsazení jednotlivých postů. Přínosem je, že do něj velice dobře zapadly posily z kategorie mladších žáků, navíc pro nemoc pořád ještě chybí „rychlík“ Tom. Turnaj ukázal určité zlepšení obranné činnosti, na druhou stranu ale útok nebyl tentokrát zdaleka tak produktivní, jako v úvodním turnaji na Kladně. Hráči Benešova se na vstřelené branky hodně nadřeli, a to je určitě stálo spoustu zbytečně odevzdaných sil. Odehráli však velice kvalitní tři zápasy a až na druhý poločas posledního utkání byli soupeřům herně minimálně vyrovnaní. Další příležitost, dokázat si aktuální formu a zejména chuť do florbalu, budou mít benešovští „staršáci“ za 2 týdny na domácím hřišti v hale při ZŠ Jiráskova.

Výsledkový servis:

skupina

SK Florbal Benešov – TJ Sokol Královské Vinohrady 3-6 (0-3)

SK Florbal Benešov – Prague Tigers 4-3 (2-1)

o 3. - 4. místo

SK Florbal Benešov – zucastnise.cz Tatran Střešovice 3-8 (3-3)

Sestava: Hašek – Mika, Novák V. – Fiala, Balík – Vrkoslav, Švarc M., Tichý M. – Truhelka, Švarc J., Fejtek - Jůza, Koukol

P.V.

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva z 2. turnaje Starších žáků "A"