Zpráva z 12. turnaje Starších žáků "A"

28.4.2018

Foto: Michal Schäffer, Tatran StřešoviceFoto: Michal Schäffer, Tatran Střešovice
Foto: Michal Schäffer, Tatran Střešovice

V neděli dne 15.4.2018 vyrazili starší žáci Benešova se svým „A týmem“ do sportovní haly při VŠE na Třebešíně ke svému poslednímu, v této sezóně již 12. turnaji.

Naši tradiční a herně velmi oblíbení soupeři ve skupině dávali již dopředu naději na pěkný a kvalitní florbal, kterou umocňovala i skutečnost, že pro některé naše borce se jednalo o zcela poslední soutěžní zápasy v kategorii starších žáků v životě, neboť je v nadcházející sezóně čeká již přechod do dorostu.

Do prvního zápasu proti FbK Vosy Praha vstoupili hráči Benešova s chutí a soupeře přehrávali téměř ve všech herních situacích a již do poločasu si vytvořili zasloužené dvoubrankové vedení. Ve druhé půli pokračovali naši hráči v aktivní hře a v síti soupeře skončily další dva míčky. Škoda chyby v závěru zápasu, díky níž přišel brankář Benešova o čisté konto. I tak je nutno výsledek 4-1 považovat za cenný, ale naprosto zasloužený.

Po třízápasové pauze nastoupili hráči Benešova proti rezervě střešovického Tatranu do druhého zápasu ve skupině. Podobně jako v nedávném turnaji výkon našich hráčů v tomto utkání opět ostře kontrastoval s prvním zápasem. Náš tým působil ospale a unaveně. Aktivní soupeř šel rychle do vedení, které záhy navýšil na tříbrankový rozdíl. Dva slepené góly našich útočníků daly sice naději na zvrat v zápase, ale další tříbrankový příděl od béčka Tatranu v závěru poločasu znamenal krutou poločasovou realitu a značně nepříznivý stav 2-6. Ve druhém poločase naši borci přidali na důrazu a zlepšili nejen kombinační hru, ale zejména tah na bránu a zakončení. Podařilo se jim snížit na 4-6, ale soupeř si již závěr zápasu pohlídal a drama nedopustil. Konečný výsledek 5-7 vypadá určitě lépe, než předvedená hra v prvním dějství. Za snahu a výkon ve druhé půli lze ale nakonec stav po závěrečném hvizdu považovat za spravedlivý.

Jedno vítězství ze dvou zápasů znamenalo nakonec 2. místo ve skupině a naše borce čekal poslední soutěžní zápas sezóny v utkání o 3. místo. V něm se utkali s třetím týmem Chodova. Na našich hráčích byla vidět chuť do hry a zejména výrazně zlepšený pohyb na hřišti. Poločasové vedení 1-0 se brzy po přestávce podařilo výrazněji navýšit, čímž staršáci od Konopiště definitivně zlomili odpor soupeře. Za stavu 4-0 se sice Chodovu podařilo snížit, ale konečné slovo v této sezóně měl přeci jen Benešov. A tak s parafrázováním českého přísloví o tom, že kdo se směje naposled, lze nakonec turnaj považovat za úspěšný. Konečné 3. místo tentokráte výrazně přebila opojná chuť z vítězství v posledním utkání sezóny, která může v hlavách našich borců nerušeně dozrávat celé léto a může být dobrým odrazovým můstkem do sezóny nadcházející.

Turnaje v průběhu celého roku ukázaly, že naši hráči jsou schopni odehrát velice kvalitní zápasy, stejně jako jsou schopni doslova nečinně a odevzdaně přihlížet umění soupeřů. I když takových zápasů bylo minimum a byly spíše výjimkou. Během sezóny se náš tým naučil jak vyhrávat, tak i prohrávat a uznat sílu a kvalitu soupeře, ale naučil se i prát sám se sebou ve chvílích, kdy měl soupeř navrch. Leckdy se odhodlání bojovat až do konce odrazilo pozitivně i na konečném výsledku.

U mnohých hráčů v poli i u obou gólmanů bylo během sezóny možno pozorovat výrazný posun výkonnosti a vyzrálosti. Bohužel se ale občas u jednotlivců střídaly silnější chvíle se slabšími, a to je u dlouhodobé soutěže v kolektivním sportu značně omezující faktor, díky kterému se týmu nepodařilo nakouknout do nejvyšších pater mezi absolutní elitu. Mezi největší úspěchy lze pak jednoznačně zařadit vítězné tažení v domácím druhém koši, kde tým hrál asi na samé hranici, nebo možná mírně za hranicí svých možností. Po náročné a dlouhé sezóně je na místě poděkovat všem, tedy jak samotným hráčům a trenérům za přístup, nasazení, obětavost a předváděnou hru, tak i rodičům a divákům za podporu.

Do nadcházející sezóny je potřeba popřát všem jen to dobré, hlavně pak pevné zdraví a dostatek vůle a morální síly do tréninků a spoustu vítězství v soutěžních zápasech.

Výsledkový servis:

skupina

SK Florbal Benešov – FBK Fat Pipe Vosy Praha 4-1 (2-0)

SK Florbal Benešov – zucastnise.cz Tatran Střešovice 5-7 (2-6)

o 3. - 4. místo

SK Florbal Benešov – FAT PIPE FLORBAL CHODOV white 5-1 (1-0)

Sestava: Novák F. – Novák V., Švarc J. – Mika, Koukol L. - Filip, Balík, Vrkoslav – Kalenda, Tichý, Jůza,

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Starší žáci > Zpráva z 12. turnaje Starších žáků "A"