Ženy přivezly plný počet bodů

18.2.2018

Benešovské ženy hrají pro tuto sezónu nově vytvořenou ligu žen 3+1, ve které je utkání rozděleno jen na 2 části. Jsou nejen pravidelně účastníkem 1. koše, ale dokonce vévodí ligové tabulce. V sobotu vyrazily do Plzně ke třem utkáním, ve kterých si chtěly florbal hlavně užít. To se povedlo a odvezly si nejen tři vítězství, ale i skóre s úctyhodnými  42 vstřelenými brankami.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC TEXAS „C“               12:8

První zápas naše hráčky odehrály proti soupeři z Pražského Texasu. Tyto utkání bývají vyrovnané a zajímavé. Oba týmy se snaží hrát krásný florbal plný gólů a podle toho se utkání i vyvíjelo. První poločas skončil po spoustě neproměněných šancí na obou stranách 4:3. V druhé polovině se s gólovými situacemi roztrhl pytel a následovala přestřelka. Hráčky Benešova průběžně udržovaly vedení, ale hráčky Texasu se nechtěly nechat zahanbit a nedaly našim ženám nic zadarmo a většinu svých šancí úspěšně proměnily. I z důvodu, že benešovská obranná hra trochu pokulhávala, se na konci utkání skóre zastavilo na divokých 12:8.

Kanadské bodování: Dvořáková 3+3, Matušková 3+3, Fischerová 2+3, Klímová 1+3, Barková 3+0

SK FLORBAL BENEŠOV – FLORBALOVÁ AKADEMIE MLADÁ BOLESLAV „E“                          10:8

Toto utkání bylo poznamenané velkým množstvím faulů. V první polovině si naše hráčky dokázaly vytvořit spoustu brankových příležitostí, které ve většině případů úspěšně proměnily. Ve hře dozadu to ovšem opět nebylo moc slavné a tak po půlce utkání na ukazateli svítil stav 7:6 pro Benešov. V druhé části se ovšem benešovské ženy přizpůsobily ostřejší hře soupeře. Po důrazné promluvě od kapitánky Klímové se ovšem srovnaly, začaly hrát dle pravidel florbalu a soustředily se na svou hru.  Hlavně díky této změně dokázaly v tomto vyhroceném utkání zvítězit 10:8. Velkou měrou k vítězství pomohla i střelecká forma Denisy Fischerové, která v tomto utkání vstřelila dvojnásobný hattrick.

Kanadské bodování: Fischerová 6+1, Matušková 1+3, Klímová 1+2, Barková 1+2, Kalinová 1+1

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC PLZEŇ                                     20:3

Již na začátku utkání se dalo předpokládat, že tento zápas nebude patřit k těm vyrovnaným. Tým FbC Plzeň je obvykle účastníkem 2. koše, avšak kvůli pořádání byl pro tento turnaj přesunut do koše prvního. Již ve třetí minutě první třetiny měla na svém kontě hattrick Pavla Dvořáková. Následovala klidná hra plná pěkných šancí. První polovina skončila za stavu 8:2. Stejný trend pokračoval i v druhé části. Tu ovšem poznamenalo zasažení Páji Dvořákové hokejkou do hlavy. Utkání sice dohrála s úžasnými sedmi vstřelenými brankami, ale po návratu do Benešova a návštěvě pohotovosti byla s otřesem mozku hospitalizována. Tímto přejeme brzké uzdravení a doufáme v co nejrychlejší návrat na hřiště.

Kanadské bodování: Matušková 4+5, Dvořáková 7+1, Fischerová 6+2, Barková 2+2, Klímová 0+3, Kalinová 1+1

Sestava: Lucie Nováková, Karolína Klímová, Simona Matušková, Pavla Dvořáková, Barbora Kalinová, Denisa Fischerová, Lenka Barková