Za skvělý výkon si ženy zasloužily více než jediný bod

9.12.2013

Přes právě probíhající mistrovství světa žen v Brně a Ostravě pokračovaly zápasy nižších soutěží. Benešovské ženy v sobotu 7.12. odjely do Prahy odehrát svá dvě utkání 2. ligy žen.

SK Florbal Benešov - Cirkus Praha 2:6

Utkání,  které bylo pro benešovské hráčky především sbíráním zkušeností a sehráním se tymu oslabeného o tři opory (Dvořáková, Dostálová, Majerová) a s řadou hráček hrajících se sebezapřením. Nove složení obranných řad se projevilo nedůsledností před benešovskou brankou. Nicméně postupně se zlepšující výkon týmu od Konopiště gradoval v poslední třetině, kterou vyhrál 2:1. Pozitivem v tomto utkaní byl výborný výkon debutující brankářky Pazderové v brance a návrat střelkyně Slavíkové do týmu.

SK Florbal Benešov - Kutná Hora 2:2.

Toto utkání se i s výhledem na situaci v tabulce jevilo jako hodně důležité. Důležitost utkání podpořila i svým příjezdem Dostálová, která dorazila ostatním pomoci svým nadhledem ve hře a zkušenostmi. Samozřejmě nejen tím, jelikož přivezla i důležité fanoušky, kteří celé utkání velmi zdatně podporovali benešovský tým. Díky zkušenosti z prvního utkání s tímto soupeřem trenér Suk poupravil taktiku se záměrem nechat vice tvořit soupeře a dlouhými přihrávkami překonávat jejich hradbu. Taktika i díky velmi disciplinovanému přístupu děvčat přinášela ovoce ihned od začátku, kdy z první vážné situace skórovala Slavíková. Důležitost získat v tomto utkání body byla znát především na benešovské straně velmi vysokým nasazením a důrazem. Bohužel štěstí na holích žlutomodrých hráček již příliš nebylo, a soupeřkám se s pomoci obou tyček podařilo do konce druhé třetiny srovnat. Benešovu se dokonce podařilo přežít oslabení 3:5 bez jediné střely na jejich branku.

Do třetí třetiny vstoupil žlutomodrý tým s velkým odhodláním zápas strhnout na svou stranu. Taktika zůstala stejná s drobnou změnou a to snahou střílet na branku maximum střel. To vše vedlo ke vstřelení druhé branky, tentokrát z hole Hrabětové. Soupeřky v tu chvíli nevěděly, co hrát. Do žádných šancí je Benešov nepouštěl i díky nasazeni všech na hranici svých sil. Tolik zblokovaných střel útočníky neměly benešovské hráčky za celou uplynulou sezónu. Bohužel se nepodařilo vstřelit uklidňující branku. Z přemíry snahy šel žlutomodrý tým minutu a půl před koncem do oslabeni za mnoho hráček na hřišti. I přes preciznost obranné práce se soupeřkám povedlo 20 vteřin před koncem srovnat.

„Pozitivem v tomto turnaji byla soudržnost, bojovnost a nasazení. Pokud si toto děvčata udrží do druhé půlky sezony, nemám strach o to, že by se sestoupilo o soutěž níž. Vzhledem k tomu, že máme nejmladší tým v soutěži, a i k tomu, že jsme zatím neodehráli jediné utkání v kompletní sestavě, věřím v posun tabulkou vzhůru“ Zhodnotil zápasy trenér Vladimír Suk. „Ještě jednou velký dík fandům, kteří za námi do Prahy dorazili!“

Autor: Vladimír Suk

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Za skvělý výkon si ženy zasloužily více než jediný bod