Výsledky zápasů uplynulého víkendu

27.1.2013

V sobotu 26.1.2013 odehráli své zápasy ženy, juniorky, B-tým mužů a starší žáci.

V "dámské sekci" došlo ke kolizi turnajů žen a juniorek, a vzhledem k nepočetné hráčské základě žen povolal jejich trenér Karel Hlaváček k zápasu 3 juniorky, čímž však logicky došlo k oslabení juniorského týmu. Obě kategorie však chtěly (nebo musely) bodovat:  Ženy z důvodu udržení se ve 2. lize, juniorky pro zvýšení možnosti účasti v play off 1. ligy juniorek.

2. liga žen

26.1.2013 SH Praha - Čakovice

SK Florbal Benešov - Slavia VŠ Plzeň 1:2

K prvnímu zápasu nastoupily hráčky Benešova proti týmu Slavia VŠ Plzeň, který se pohybuje na čele ligové tabulky. První třetina byla velmi vyrovnaná s šancemi na obou stranách, gól padl až ve 12. minutě z nekompromisní střely, bohužel do naší sítě. O chvíli později byla ale vyloučena hráčka Plzně.

Druhá třetina tedy začínala naší přesilovkou, ve které Perná konečně prolomila střeleckou smůlu a srovnala na 1:1. O několik minut později bohužel benešovské obraně propadl míček a hráčka Plzně ho doklepala až do brány. Šanci srovnat měla na začátku třetí třetiny Dvořáková, neproměnila však nájezd, a z následné přesilovky se také gól dát nepodařilo. Zápas skončil po marném boji 2:1.

SK Florbal Benešov - Athletics Praha 3:2

Hráčky nastoupily do druhého utkání proti týmu, který je celou sezónu usazen na dně tabulky. Měl to tedy být zápas, ve kterém Benešov bude určovat tempo.

V první minutě, po nekompromisní střele od mantinelu, padl gól, ovšem do branky Benešova. Tento vývoj utkání ale neodpovídal benešovským představám a dokázala to krátce po prvním inkasovaném gólu Nováková, když v rohu sebrala míček a prorazila si cestu až k bráně, kde překonala bekhendovou střelou gólmanku Athletics.

Druhý gól přišel po dvou minutách a to z hole Chmielové, která nádhernou střelou do šibenice nedala brankářce šanci. Do konce třetiny se povedlo vsítit ještě třetí branku. To Dvořáková sebrala míček u své brány a předvedla svým protihráčkám, jak lze přejít jeden na jednoho. Ukázky byly celkem tři a nakonec to vše benešovská hráčka korunovala přesnou střelou do brány.

Do konce zápasu se další gól už benešandám vsítit nepodařilo. Naopak na začátku třetí třetiny jeden inkasovaly, když hráčka Athletics na rohu velkého brankoviště dostala přihrávku a z první vystřelila rovnou do růžku. Zbytek zápasu už si ale Benešov přesnou hrou pohlídal.

___________________________________

1. liga juniorek

26.1.2013   Nové Strašecí

Juniorky chtěly o tomto víkendu dovézt domů co nejvíce bodů a zajisti si tak odrazový můstek pro dobré umístění v tabulce nadstavbové části jejich ligy, ale v obou zápasech  chyběl k úspěchu pověstný krůček.

SK Florbal Benešov - FBC UNITED České Budějovice 4:5 (2:2, 2:2, 0:1)

Děvčata měla celý zápas optickou i střeleckou převahu, nedokázala však využít množství svých šancí. Brankový účet otevřely jihočešky, ale benešandy stav otočily ve svůj prospěch. Ke konci úvodní třetiny pak rozhodčí nařídil na benešovskou svatyni trestné střílení a nájezdová specialistka Červová byla tentokrát překonána.

Hráčky ve žlutomodrých dresech se však nevzdaly a ve druhém dějství odskočily po přesných střelách Heralové o dva góly. Tento náskok však neudržely, do konce třetiny bylo vyrovnáno a rozhodnout se mělo v závěrečné části. Přes mnoho šancí však jediny gól vstřelily hráčky Budějovic a radovaly se z prvního pokoření Benešova v této sezóně.

Góly (asistence) Benešova: Hrabětová (Polívková), Němcová, 2x Heralová

SK Florbal Benešov - Slavia VŠ Plzeň 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

S lídrem tabulky, který bez jediného zaváhání prošel jak základní částí, tak i prozatím nadstavbou, držela benešovká děvčata krok. Celý zápas sice dotahovala vedení soupeřek, ale za stavu 2:3 pár minut před koncem zápasu měla jasně navrch a uváděla tak soupeřky do role statistek a jejich trenéry téměř do stavu bezvědomí. Štastnou trefou necelé dvě minuty do konce utkání pak vzala benešovským naději plzeňská hráčka.

Do konce nastavbové části jsou však ještě čtyři zápasy, ve kterých se bude hrát o 12 bodů. Vše je stále ještě otevřené.

Góly (asistence) Benešova: Polívková, Heralová (Kalinová)

Sestava: Červová, Amerlingová, Kalinová, Němcová, Majerová, Heralová, Hrabětová, Polívková, Hejzlarová

Muži "B" - PH+SČ přebor mužů

26.1.2013 SH Praha - Děkanka

FBC Čelákovice -  SK Florbal Benešov "B"    4:6

Čelákovice byly zpočátku nepříjemným a tvrdě hrajícím soupeřem. Nevydržely však s tempem do konce zápasu, na což Benešov dokonale zareagoval. Rozjel kolotoč šancí, kterých však využil jen pár. K vítězství to však bez problémů stačilo.

Góly: 2x Jaeger, Vorel, Zrno, Váňa, Čepela.

Asistence: 2x Vorel, Novotný, Mičlo, Čepela, Čížkovský

SK Florbal Benešov "B" -  IBK Tajula    10:2

Zápas byl od začátku jasně v rukách benešovských hráčů. Soupeř byl nepříjemný jen častou střelbou ze všech pozic,

ovšem gólman Kubásek si s ní většinou dokázal poradit.

Góly: 3x Čepela, 3x Jaeger, Vašíček, Zrno, Mičlo, Vorel

Asistence: 3x Váňa, 3x Vorel, Jeager, Novotný, Čížkovský, Mičlo

Sestava: Kubásek, Novotný - Zrno, Hýbek - Čížkovský, Jaeger - Mičlo - Vorel, Čepela - Váňa - Vašíček.

liga starších žáků

26.1.2013 - Unihoc arena Praha

Starší žáci, kteří hrají svou soutěž ve formě oddělených "košů" chtěli postoupit zpět do nejvyšší koše "A". To se jim podařilo, když v sobotním turnaji všechny své soupeře přehráli  a turnajové vítězství znamá návrat do elitní společnosti.