Výsledky zápasů A-týmu mužů a veteránů 19.1.2013

20.1.2013

Benešovský A-tým chtěl na domácí palubovce stoprocentně bodovat, v první zápase se mu to podařilo, ve druhém neudržel nadějné vedení a střelou dvě vteřiny před koncem utkání prohrál.

Floorbal Club Falcon - SK Florbal Benešov  2:8

Benešov byl v tomto zápase jednoznačný favorit, jeho soupeřem byl tým z druhého konce tabulky.  I když žlutomodří nezahájili duel velkou kanonádou a průběh utkání  byl zpočátku velmi vyrovnaný, bylo jen otázkou času, kdy Falconu dojdou síly.

SK Florbal Benešov - EMCO Cholerics  7:8

A-tým Benešova vstoupil do závěrečné třetiny se slibným náskokem 7:3.  Hráči byly zřejmě ukolébáni vidinou vítězství a tak dovolili svému soupeři nejen vyrovnat hru a stav, ale dokonce mu střelou těsně před závěrečnou sirénou darovali všechny tři body.

Benešov se přesto vyhoupl do čela průběžné tabulky pražské ligy, ovšem jejich rival FBC Start98 "B" má dva zápasy k dobru.

13.Poison 12   0 0 12 34:87    0

Veteráni bez hráčů základní sestavy (Suk, Čížkovský, Pokorný, Dvořák a další) doplnila na pražské Děkance dobříšská "legie" a tak byl na lavičce relativní dostatek hráčů.

SKP Nymburk - SK Florbal Benešov 6:5 (2:1, 2:2, 2:2)

Favoritem byl bezesporu Nymburk, ale ani ten zřejmě nebyl kompletní a možná i proto byl Benešov více než vyrovnaným soupeřem. Brankový účet otevřeli nymburští v přesilové hře, když po dokonalém kolotoči zavěsili do téměř prazdné branky. Půl minuty před koncem třetiny pak ještě přidali další gól , ale na ten stačil do signálu ukončujícího závěr prvního dějství odpovědět Bernas.

Ve druhé třetině přidali žlutomodří na důrazu, ale další branka padla opět z hole nymburského hráče. Benešovu se pak podařilo vyrovnat, ovšem vedení na svou stranu strhl opět Nymburk.

V poslední části utkání pokračovala téměř vyrovnaná bitva, ve které měli mírně navrch nymburští. Ačkoliv Benešov jejich vedení dokázal vždy stáhnout na rozdíl jediného gólu, k vyrovnání nepomohla ani krátká hra bez brankáře.

FbŠ Bohemians - SK Florbal Benešov 2:14 (1:5, 1:3, 0:6)

Za pořádající FbŠ nastoupily i dvě dámy, které se s benešovským brankářem setkali tváří v tvář při trestných nájezdech, nařízených rozhodčími za fauly Benešova v bezprostřední ohrožení jeho brány.  Exekuci prvního trestného střílení si v úvodní třetině vzala na sebe kapitánka týmu Karnecká, druhé v prostřední části pak Hradečná. V obou případech však jako vítěz z nájedů vyšel benešovský gólman.

Benešov kraloval v celém utkání, a nebylo to pouze tím, že týmu přispěchali na pomoc ještě Slaba a Vojanec. Celý zápas vypadal jako hra kočky s myší a hráči (i hráčky) Bohemky marně hledali motivaci k čestnému dohrání utkání.

Benešovští veteráni se vítězstvím vyhoupli na sedmou příčku prvoligové tabulky.

Sestava Benešova: Červ, Vojanec, Bernas, Bžoch, Slaba, Fifka, Podhola, Holinka, Teringl, Šimek, Šíp, Hlinka

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Výsledky zápasů A-týmu mužů a veteránů 19.1.2013