Vítězství pro Jakuba

15.11.2016

V neděli večer Benešov hostil velmi silného soupeře z předních pozic tabulky SSK KSB Future Barrandov. Před zahájením utkání však všichni hráči, funkcionáři a velmi početná návštěva diváků uctila památku našeho zesnulého hráče, funkcionáře a především kamaráda Jakuba Lísky. Právě jemu patřil tento zápas.

SK FLORBAL BENEŠOV – SSK KSB FUTURE BARRANDOV                               11 : 10 p

Benešov vstoupil do utkání velmi špatně. Po prvních čtyřech minutách byl Benešov zralý „na ručník“. V čase 3:54 totiž svítilo na tabuli velmi nepříznivé skóre 0:3. Benešov vzal timeout a konečně se začal dostávat do tempa. V čase 11:45 se dokázal prosadit Slunéčko a snížil. Soupeř však odpověděl brankou. Benešovský brankář Brož se v chladnějším prostředí haly zcela jistě zahřál, když zlikvidoval několik nebezpečných pokusů pražských soupeřů.  Dvě minuty před koncem opět snížil Slunéčko po přesné přihrávce Jaegera a to žlutomodré vyburcovalo k ještě lepšímu výkonu. O necelou minutu později přišla opravdu skvostná akce, kdy po ose Jaeger – Vorel padla branka na 3:4. O pár vteřin později se prosadil benešovský kapitán Pícha, který srovnal stav a jako bájný Fénix znovuzrodil Benešov v tomto utkání. Po siréně první části svítilo na tabuli skóre 4:4.

Druhá část nabídla opět několik šancí na obou stranách. Prosadil se až v čase 27:25 Benačan a o necelé dvě minuty později poslal pozdrav hostujícímu golmanovi expres se jménem Jaeger. Benešov vedl 6:4. Žlutomodří se bohužel dopustili následně dvou hrubek, které soupeř zkušeně potrestal. Necelou minutu před koncem druhé části se však opět prosadila sehraná dvojice Vorel – Jaeger. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 7:6.

Závěrečná část slibovala urputný boj o body. Benešovský kapitán Pícha opět udeřil hned po několika vteřinách hry. Byl to zápas jako na houpačce. O tom svědčí fakt, že za další dvě minuty byl stav opět nerozhodný. V padesáté minutě si soupeř vzal vedení na svou stranu. To však trvalo jen třicet vteřin. Příkop svojí bombou nedal gólmanovi sebemenší šanci. Pět minut před koncem si pražský Future vzal vedení opět na svoji stranu. O minutu později však benešovský Lukáš geniálně prokličkoval celé hřiště a připravil na „podnose“ už jednoduchý balónek pro Píchu. Základní hrací doba již takto skončila. Početné benešovské publikum tedy očekávalo prodloužení. V něm rozhodl utkání „Fénix“ Pícha, který po necelé minutě hry nekompromisně prostřelil gólmana. Benešov tak dokázal získat ve strhujícím utkání dva body.

Třetiny: 4:4, 3:2, 3:4, 1:0 (prodloužení)

Branky (asistence) Benešova:  Jindřich Slunéčko (Ladislav Vorel), Jindřich Slunéčko (Martin Jaeger), Ladislav Vorel (Martin Jaeger), Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), Ondřej Benačan (Tomáš Pícha), Martin Jaeger, Martin Jaeger (Ladislav Vorel), Tomáš Pícha (David Lukáš), Luboš Příkop (Ladislav Vorel), Tomáš Pícha (David Lukáš), Tomáš Pícha (Ondřej Benačan)

Sestava: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštov Garreis, Marek Garreis, Jindřich Slunéčko, Luboš Příkop, Ondřej Benačan

Komentář trenéra Mičla: "Zápas pro nás začal za stavu 0:3. Jsem rád, že hráči zvedli hlavu a bojovným výkonem dokázali zápas otočit a vyhrát. Vítězství a celý zápas bychom chtěli věnovat Kubovi, určitě by za náš výkon byl pyšný!