Veteránská mise v západních Čechách

24.3.2013

Veteráni cestovali až k naší západní hranici, raritou byl zápas s Trutnovem v čase až od 18:30 hodin. Počítalo se s plným bodovým ziskem, nakonec se Benešov musel spokojit s polovičním výnosem.

SK Florbal Benešov - Orka 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)

Benešovští "old boys" se ujali vedení již v 16. vteřině zápasu a dalo se očekávat snadné vítězství. Soupeř srovnal v minutě 11., ale za několik sekund to bylo opět o gól ve prospěch hráčů ve žlutomodrých dresech. V úvodní části měl Benešov více ze hry a nedovolil toho soupeřům mnoho.

Bohužel hráči Orky ve druhé třetině nejenže vylepšili svou obranu, ale i přidali na útočném nasazení. A protože se benešovským nepodařilo prostřelit houževnatý obranný val, byli to právě hráči ze Staré Boleslavi, kteří otočili zápas ve svůj prospěch.

Benešov se ve třetím dějství snažil o kombinační hru, která ale ztroskotávala na skvěle postavené formaci hostí. Přesto se podařilo Čížkovskému vyrovnat na 3:3. Čtyři minuty před koncem dostali benešovští veteráni výhodu hry v početní převaze, ale naopak jejich soupeř využil propadnutí obrany a zavěsil. A protože byl ihned po vstřelení gólu vyloučen benešovský Suk, vyrovnat se již nepodařilo.

Góly (asistence) Benešova: Slaba (Čížkovský), Suk (Teringl), Čížkovský (Suk)

SK Florbal Benešov - DTJ Trutnov 8:5 (5:3, 1:0, 3:2)

Protože v předchozím zápase Trutnov dostal nadílku v podobě 14 gólů od Stodu, nikdo nečekal takový odpor a nasazení. Na každý benešovský gól dokázali hráči Trutnova rychle odpovědět a ještě v poslední třetině byl vyrovnaný stav 5:5. Pak konečně "začali" žlutomodří hrát a jejich brankář chytat, a tři body se vezly do Benešova.

Góly (asistence) Benešova: Šimek (Teringl), Suk (Teringl), Čížkovský (Slaba), Teringl (Šimek), Suk (Teringl), Teringl (Podhola), Čížkovský ( Suk), Šimek (Teringl)

Sestava Benešova: Červ, Fifka, Podhola, Šimek, Teringl, Drnec, Slaba, Suk, Čížkovský