Veteráni na Prague Masters nevyhráli, přesto odešli se štítem

11.11.2012

Benešovští "Boca Seniors" se stali součástí 7. ročníku veteránského turnaje Prague Masters, který se odehrál o tomto víkendu v Praze.  Stejně tak jako letošní Prague Games a Czech Open přivítal i  Prague Masters rekordní počet týmů. Ve třech kategoriích (Muži 35+, Muži 40+ a Ženy 30+) se proti sobě postavilo celkově 55 družstev z 10 evropských zemí.

Žlutomodří se utkali v kategorii M35+ ve své skupině s nováčkem české veteránské 1. ligy  "Draci Dobřany" (s těmi se v ligové sezóně Benešov ještě neutkal), dále se slovenským týmem ze Stupavy a v první řadě s jedním z velkých favoritů a hvězd (nejen) letošního turnaje, švýcarským celkem Wiler-Ersigen Tigers. O tom, že půjde o silný celek, svědčilo i to, že za něj nastoupil mj. nejen prezident klubu Marcel Siegenthaler, který byl v srpnu nominován do síně slávy Czech Open, ale i dlouholetý český internacionál Radek Sikora.

Přestože benešovští veteráni ani v jednom utkání nezvítězili, odehráli kvalitní zápasy a předvedli velmi dobré výkony. K bodům a k postupu chyběl jen příslovečný krůček.

Benešov - Stupava 3:4

Benešov se sice ujal vedení, ale slovenští soupeři obrátili zápas ve svůj prospěch. Pomohlo jim k tomu i sporné vyloučení. Při dalším vyloučení sice ve vlastním oslabení Podhola snížil na 2:3, ale v zápětí Slováci opět navýšili vedení o dva góly, a ani závěrečný tlak Benešova po přesné střela Uhra vyrovnání nepřinesl.

Benešov - Wiler-Ersigen Tigers  5:8

Silného protivníka Benešov zaskočil, kdy na začátku utkání vedl 2:0. Pak zavelel k útoku ex-reprezentant Sikora a švýcarský tým otočil na 2:4. Žlutomodří hráli vyrovnanou, otevřenou hru, kterou se jim podařilo stáhnout na 5:5, kdy tento stav trval ještě čtyři minuty před koncem zápasu. Pak přeřadil na vyšší rychlost opět Sikora a sám utkání rozhodl.

Benešov - TJ Draci Dobřany 1:3

Jak si muži od Konopiště na své soupeře věřili, tak se jim nedařilo. Sice měli herně navrch a svého protivníka přestříleli, ale žlutomodří střelci pálili pouze do těla dobřanského brankáře. Draci bránili v pěti a vyráželi do rychlých brejků. Tento způsob hry, Benešovu tak blízký, přinesl Dobřanům kýžené vítězství a postup do play off ze třetího místa ve skupině. Benešov se musel spokojit s místem posledním a čekat, kdo bude ve vyřazovací části turnaje jeho soupeřem.

Benešov - Hattrick Brno 2:3

Tím byl druhý tým skupiny F - Hattrick Brno. Nepříjemný soupeř, hrající na hranici tvrdosti.

Hned na počátku utkání Brno skórovalo, když zaváhala benešovská obrana. Druhý gól padl za další čtyři minuty. Do konce poločasu snížil Dvořák, který míček dopravil do soupeřovy sítě s pomočí tyče branky.

Ve druhém poločase začali téct nervy, kdy se vylučovalo na obou stranách za sekání a hrubost. Jednu z přesilovek soupeř využil přesnou střelou k tyči. Benešov sice zvýšil obrátky, sedm minut před koncem snížil na rozdíl jediného gólu Bernas, ale vyrovnat se již nepodařilo a Benešov se s turnajem rozloučil.

Přesto však benešovští veteráni mohou být se svými výkony spokojeni. Odehráli více než vyrovnaná utkání s kvalitními a silnými soupeři.

Sestava Benešova: Červ, Suk, Šimek, Kocián, Podhola, Severa, Stodůlka, Uher, Bernas, Dvořák, Slaba, Ternigl, Veselý, Vojanec

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Veteráni na Prague Masters nevyhráli, přesto odešli se štítem