Veterání doma nebodovali

18.11.2012

Je smutné, když na domácí turnaj dorazí pouhá hrstka hráčů. Veteráni hráli první zápas v devíti lidech včetně gólmana, do druhého utkání jich nastoupilo ještě o jednoho méně.

SK Florbal Benešov - Florbalová akademie MB 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Ačkoliv chtěl Benešov bodovat zejména v tomto zápase, soupeř se prezentoval důslednou obranou, kvalitním útokem a ve všech herních dovednostech svého soka přehrával.

Žlutomodří se sice ujali v páté minutě vedení po střele Čížkovského, ale pak už jen dotahoval. Boleslav přesně bránila a pak vyrážela do protiútoků, kde přečíslovala své soupeře a trestala všechny jeho chyby.

Góly (asistence Benešova): Čížkovský (Suk), Bernas (Fifka), Suk

SK Florbal Benešov - ASK Lovosice - LFP 4:7  (1:3, 1:1, 2:3)

Čtvrtý tým veteránské tabulky byl jasným favoritem, zejména když musel odjet Podhola a Benešov tak nastoupil v ještě menší síle. Znamenalo to se soustředit zejména na obrannou činnost a vyrážet do brejků.

Brankový účet otevřeli hráči Lovosic, Benešova však poměrně brzy vyrovnal. Do konce třetiny však dojnásobně strhli hosté vedení na svou stranu. Ve druhém dějství nejdříve z trestného střílení snížil na 2:3 Suk, poté začaly létat jiskry a Benešov šel opakovaně do oslabení Lovosice toho využít nedokázaly, Benešov před svým brankářem vytvořil pevnou obrannou hráz. Domácí obrana však zaváhala ve vlastní přesilovce, kde soupeři dovolila vstřelit branku.

V závěrečné části, za stavu 4:5 pak Benešov nedokázal vyrovnat, naopak se rozstřílel soupeř a dvěma brankami v závěru utkání své vítězství pojistil.

Přes dvojnásobnou prohru zůstávají žlutomodří veteráni na 8. příčce průběžné tabulky divize I.

Góly (asistence Benešova): Bernas (Jedlička), Suk, Čížkovský (Jedlička), Suk, (Bernas)

Sestava Benešova: Červ, Fifka, Jedlička, Suk, Čížkovský, Vojanec, Hrabě, Bernas , 1. zápas Podhola