Vánoční nadílka od Benešova

15.12.2015

O víkendu 12. 12. a 13. 12. čekaly benešovské florbalisty dvě utkání o nesmírně důležité body. Benešov v sobotu přivítal na své palubovce pražský Athletics a v neděli Pionýr – PS Akademie Sportu NBK.

SK FLORBAL BENEŠOV – ATHLETICS PRAHA          14:1

Přesto, že se pražský celek nacházel ve spodních patrech tabulky, své soupeře umí víc než jen potrápit. Benešov přistoupil k zápasu naprosto koncentrován a připraven podat maximální výkon. V průběhu první třetiny diváci viděli několik povedených akcí a především tři branky v síti pražského celku.

V druhé části hry se naplno rozjel benešovský stroj, který nezadržitelně navyšoval své vedení. Některé branky byly naprosto skvostné jako například ta, kterou božsky uklidil za záda gólmana hostů Vachtl. Dále se ve druhém dějství prosadil Hýbek, Pícha, Bartůšek a dvakrát nezastavitelný Jaeger.

I když skóre vypadalo jednoznačně, soupeř se dostával do nebezpečných akcí a ohrožoval branku domácích. Tam však soupeř se svými žádostmi o gól absolutně neuspěl. V závěrečné části hry naši borci dokázali soupeře přehrát 5:0, když se dvakrát prosadil Bartůšek, Novotný, Jaeger a Vachtl. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání expres Martin Jaeger, jehož jízdní řád se zastavil na ukazateli čtyřech branek a jedné asistence.

Branky (asistence) Benešova: Lukáš (Vorel), Bartůšek (Vnouček), Jaeger (Příkop), Hýbek (Bartůšek), Vachtl, Jaeger (Vachtl), Pícha (Vorel), Bartůšek (Lukáš), Jaeger (Novotný), Novotný (Jaeger), Bartůšek (Benačan), Vachtl (Hýbek), Bartůšek (Kubásek).

Třetiny: 3:0, 6:1, 5:0

SK FLORBAL BENEŠOV – PIONÝR-PS AKADEMIE SPORTU NBK             10:7

Tři body musí zůstat doma, to byl jasný cíl i druhého utkání. Hned po úvodním hvizdu bylo jasné, že utkání bude plné tvrdých soubojů a bude jen na sudích, kam až hru pustí. Sudí však drželi utkání plně v otěžích a tak diváci mohli vidět chvílemi velmi atraktivní florbal. Žlutomodří odcházeli do šatny po první třetině za stavu 3:1, když se postupně prosadili Vnouček, Lukáš a Jaeger.

Ve třetí minutě druhé části naši florbalisté navýšili vedení brankou Jaegera, bohužel soupeř na to odpověděl snížením. Další branku Benešova přidal Vachtl po náhlém úniku. Žlutomodří dokázali ještě vstřelit do sirény tři branky, jejichž střelci byli Jaeger, Velcl a Vorel. Stav na konci druhé třetiny byl 8:3.

V závěrečné části byl Benešov dvakrát vyloučen a soupeř početní výhodu dokázal využít. Síť soupeřů ještě rozvlnil Vojtíšek a Vorel. Tým z Nymburku však ještě zdramatizoval utkání, když dokázal snížit na konečných 10:7.

Branky (asistence) Benešova: Vnouček (Vojtíšek), Lukáš (Vojtíšek), Jaeger (Pícha), Jaeger (Vorel), Vachtl (Vnouček), Jaeger (Vorel), Velcl (Vachtl), Vorel (Vnouček), Vojtíšek (Jaeger), Vorel (Lukáš).

Třetiny: 3:0, 5:2, 2:4

Sestava Benešova:  Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Pavel Hýbek, David Lukáš, Adam Vnouček, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Patrik Velcl, Luboš Příkop

Uplynulý herní víkend uzavírá mistrovská utkání benešovského „A“ mužstva, které se tedy po třinácti kolech nachází na šesté pozici. Už však 16. 1. a 17. 1. se naši borci chystají na pražské celky Wizards DDM Praha 10 a TJ Sokol Královské Vinohrady B.

Rádi bychom poděkovali všem našim fanouškům a divákům za projevenou podporu nejen při domácích utkáních v letošním roce. Doufáme, že nám budete velkou a významnou podporou i v roce nadcházejícím.