Tři domažlické body pro veterány

2.2.2014

Zranění, nemoc, ale i rodinné a pracovní povinnosti způsobily odjezd pouhé hrstky veteránů do Domažlic. Přes nízký počet hráčů však tým předvedl velmi dobrou hru a po zásluze získal alespoň tři body.

DDM STOD-Pohodový 100D  -  SK Florbal Benešov  9:2 (1:0, 5:1, 3:1)

Benešov zápas začal bez jediného hráče na střídačce, neboť Vojance zdržela cestou do Domažlic "přetlačovaná" s kamionem na křižovatce.

První střela na benešovskou branku již v 15. vteřině utkání přinesla i první gól. Další hra byla oboustranně vyrovnaná, možná měli žlutomodří hráči i malinko navrch, ale své šance nedokázali využít. Ani Stod však nenavýšil skóre.

K tomu však došlo v prostředním dějství, když si benešovský gólman vybral slabší chvilky. Západočeši zasypali benešovskou svatyni střelami a přesně se trefili dokonce pětkrát. Benešov kontroval jediným zásahem z hole Zrna po asistenci Balouna.

Do závěrečné třetiny posílil tým i dorazivší Vojanec, ale k obratu brankového stavu to nestačilo. Stod si vedení nejen pohlídal, ale ještě přidal další tři branky.

Branky (asistence) Benešova: Zrno (Baloun), Bernas

SK Florbal Benešov - FBC Česká Lípa  3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Podle postavení v tabulce měl být Benešov favoritem, ovšem Česká Lípa nastoupila na dvě "pětky", kdežto benešovská střídačka zela téměř prázdnotou. Přesto měl Benešov celý zápas navrch. V čase 6:00 otevřel brankový účet Baloun po přihrávce Zrna. Českolipští se snažili o vyrovnání, ale přibrzdila je jejich vlastní nedisciplinovanost. Nabídnutou přesilovku však  Benešov přetavit v navýšení skóre nedokázal.

Druhá třetina se vyvíjela podle stejného scénáře jako ta první. Benešov se vpřed dostával kombinačně, Česká Lípa hrozila z brejků. Benešovskému brankáři musela několikrát pomoci i branková konstrukce. Během 65-ti vteřin rozhodl zápas Bernas, který dvakrát využil přesný pas z hole Zrna.

V závěrečné části se českolipští snažili zvrátit pro ně nepříznivý stav, ale hned v druhé minutě byl jejich hráč opět vyloučen. Hráči od Konopiště však opět přesilovku nevyužili. Jejich soupeři se podařilo vykřesat jiskřičku naděje dvě a půl minuty před koncem utkání, ale Benešov si tři body zodpovědnou hrou převážně na polovině soupeře pohlídal.

Branky (asistence) Benešova: Baloun (Zrno), 2x Bernas (Zrno).

Sestava: Červ, Dvořák, Vojanec, Baloun, Bernas, Čížkovský, Zrno