Tři body pro veterány

6.11.2013

Z Liberce si veteráni chtěli přivézt co nejvíce bodů, čekali je soupeři z dolní poloviny tabulky. Tři body jsou nakonec zasloužené.

FBC Česká Lípa - SK Florbal Benešov 7:3

Úvodní třetinu vyhrála Česká Lípa 3:1 a to ještě brankář Červ zneškodnil trestné střílení nařízené proti Benešovu.  Na první gól soupeře v 5. minutě odpověděl za tři minuty Čížkovský. Pak ale českolipští do první přestávky vsítili ještě dvakrát

Ve druhém dějství se šance vyrovnaly a i Benešov více kousal, ale jediný gól této části zápasu padl do brány Benešova.

Do závěrečné třetiny vlétl Benešov s pozměněnou sestavou, kdy v útoku Suk-Čížkovský-Kříž nahradil po¨sledně jmenovaného Zrno. Ten se trefil hned po sedmadvaceti vteřinách. Za další dvě minuty pak tentýž hráč snížil na 3:4 a vrátil svůj tým zpět do zápasu. Nicméně i soupeř přidal jak na tempu, tak zejména na přesných zásazích a skóre se zastavilo na stavu 7:3.

Góly (asistence) Benešova: Čížkovský (Suk), Zrno (Čížkovský), Zrno (Suk)

SK Florbal Benešov - TEMPISH Orka  4:1

Druhé utkání bylo jiné, než to prvé. Benešov udával zápasu tempo a nedovolil soupeři víc, než jeden přesný zásah v úvodní třetině. Brankový účet otevřel Čížkovský, soupeř však dokázal vyrovnat. Pak benešovským hráčům zatrnulo, když na jejich brankářek upadl útočník soupeře. Gólman se však oklepal a již nedovolil hráčům Orky vstřelit gól.

V druhé třetině padl jediný gól a to z hole Stodůlky, který vrítil vedení na benešovskou stranu. V závěrečném dějství se pak ještě dvakrát trefil Čížkovský, který dokonal svůj hattrick, a Benešov se mohl radovat z prvního vítězství v sezóně.

Góly Benešova: 3x Čížkovský, Stodůlka

Sestava: Červ, Podhola, Fifka, Dvořák, Zrno, Stodůlka, Suk, Panuška, Kříž, Čížkovský