Tour de Bene - 4. etapa

30.5.2017

Tour de Bene - 4. etapa

Zúžené starovní pole, teplotní podmínky jako v Andalúzii, nové technické pasáže a perfektní načasování dojezdu - tak vypadala 4. etapa naší populární cyklistické túry Okolo Benešova.

Vzhledem k vyšším teplotám, riziku bouřek a nahromaděné únavě z lasergame, akvaparku, výstupu na Ještěd, večerního fotbálku, ping-pongu a taky trochy florbálku z Liberce byl peloton značně prořídlý. Přesto šest závodníků a tři členové technického doprovodu vyrazili tradičním směrem k občerstvovací stanici v Bystřici.

Zde bychom rádi požádali management našeho sportovního oddílu o vytvoření nějaké barterové nabídky pro zmrzlinárnu U Hlaváčků. Větší túry, které jsou naším vzorem (Il Giro, La Tour nebo La Vuelta) nasmlouvávají celé hotely. My se však svým poloamatérským rozměrem spíše přibližujeme Závodu Míru a tak jako adekvátní bychom viděli alespoň nějaký ten kopeček zdarma.

Druhá polovina etapy přináší obvykle překvapivé změny trasy a tentokrát nás čekaly dva brody Janovického potoka a technický výjezd konopišťskou bažantnicí. Pak Žofiina lávka a po břehu rybníka k příkopu s Jirkou. Rychlejší průměrné tempo dnešní etapy znamenalo odměnu pro všechny účastníky - první kapky přívalového lijáku přišly až po našem bezpečném dojezdu do cíle k zimnímu stadionu.

Další 5. etapa startuje opět v úterý v 16:00 od zimního stadionu.

Florbal Benešov 2020 > Týmy > Mladší žáci > Tour de Bene - 4. etapa