Střelnice Benešov

22.2.2016

Naše první mužstvo o víkendu přivítalo na své palubovce rezervy pražských superligových celků. V sobotu se naši borci postavili FbŠ Bohemians B a v nedělní podvečer pak žlutomodří hostili FAT PIPE FLOBRAL CHODOV B.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBŠ BOHEMIANS B          11:10

Oba celky měly před utkáním stejný počet bodů a právě body z tohoto utkání mohly jednoho či druhého uklidnit v boji o udržení v soutěži. Benešov věděl, že je velmi pravděpodobné, že zelenobílí z Prahy přijedou posílení. To však benešovský tým ještě více motivovalo. Na benešovské straně však stál jeden větší problém, v podstatě celý tým se potýkal s nejrůznějšími zdravotními problémy. Také proto můžeme  přirovnat šatnu před utkáním k čekárně u lékaře.

Hned v úvodu bylo k vidění několik povedených šancí na obou stranách. Skóre však otevřel v osmé minutě Jaeger. Na to soupeř dokázal bleskově odpovědět a srovnal stav během necelé půl minuty. Pak však začal úřadovat Benešov, když se postupně trefil Vorel, Vachtl a Bartůšek. Benešov tak odcházel do šatny za stavu 4:1.

Benešovu se povedlo ve druhém dějství v čase 26:33 navýšit vedení Bartůškem. Bohužel v následujících minutách přišla hodně studená sprcha, když Benešov obdržel pět branek a soupeř se ujal vedení. Nedobrý stav srovnal Vorel a dvě vteřiny před koncem druhé části tentýž hráč poslal Benešov opět do jednobrankového vedení.

Zápas jako na houpačce pokračoval i v závěrečné třetině. Zelenobílí dokázali vstřelit dvě branky a tentokrát se ujali vedení oni. V čase 49:42 však talentovaný Vojtíšek předvedl svůj „mixér“ a freestylem uklidil balónek do sítě.  Srovnáno. Soupeř značně kousal, ale domácí brankář Brož se nedal a soupeři to víc než znechutil. Žlutomodrým se v několika okamžicích podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Pokud si však někdo myslí, že utkání za stavu 11:8 při zhruba pěti minutách do konce se bude jen dohrávat tak je na velkém omylu. Zelenobílí snížili, následně berou timeout a nyní přidali další gól. Utkání je zas už jen o gól. Benešov maká, co mu síly stačí a snaží se držet balónek na svých hokejkách. Nebezpečí zažehnává Novotný, který zkušeně vyšetřil posledních několik vteřin v soupeřově rohu a Benešov tak vítězí ve skvělém utkání 11:10.

Branky (asistence) Benešova:Martin Jaeger (David Lukáš), Ladislav Vorel (David Lukáš), Petr Vachtl (Ondřej Bartůšek), Ondřej Bartůšek (Tomáš Pícha), Tomáš Pícha (Ondřej Bartůšek), Ladislav Vorel (Martin Jaeger), Ladislav Vorel (Ondřej Bartůšek), Miloš Vojtíšek (Ladislav Vorel), Ondřej Bartůšek (David Lukáš), Martin Jaeger (Miloš Vojtíšek), Tomáš Pícha (David Lukáš)

Třetiny: 4:1, 3:5, 4:4

SK FLORBAL BENEŠOV – FAT PIPE FLORBAL CHODOV B4:5

Napínavá bitva se očekávala i ve druhém utkání, protože Chodovu jde v závěru soutěže o udržení.

Benešov vlétl do utkání a hned v první minutě trefil první tyčku. Ano, právě konstrukce branky v tomto utkání bude hrát jednu z nejdůležitějších rolí. Bohužel Chodov po povedené akci ve čtvrté minutě udeřil a ujal se vedení. Do konce první třetiny mohli diváci ještě vidět dvě branky a to po jedné na každé straně. Do šatny se tedy odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Ve druhé třetině však Benešov obdržel v celku tři svázané branky, které byly velmi podobné. Poté však již herní iniciativu držel Benešov. Žlutomodří stupňovali tempo a zasypávali střeleckými pokusy, které buď končily na bránících soupeřích či na již zmiňované konstrukci branky.

V závěrečné části Benešov přiložil pod kotel a předváděl skutečně povedené akce. Jedna z nich z florbalky Novotného se ocitla za zády hostujícího gólmana. 3:5. Tlak domácích narůstal a Chodov si musel připadat jak na střelnici. Žlutomodří opět snížili a stíhací jízda pokračovala. Bohužel i přes obrovský nápor v závěrečném power play nedokázali domácí již skórovat. Ono to štěstí někdy prostě trošku chybí. Dát totiž v zápase devět tyček je asi skutečně smůla. I to však k florbalu patří.

Branky (asistence) Benešova:Miloš Vojtíšek (Ladislav Vorel),  Ondřej Bartůšek (Tomáš Pícha), Ondřej Novotný (Ladislav Vorel), Ondřej Benačan (Ladislav Vorel).

Třetiny: 2:2, 0:3, 2:0

Sestava Benešova:  Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Ondřej Benačan, Ondřej Novotný, Pavel Hýbek, David Lukáš, Adam Vnouček, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Patrik Velcl, Luboš Příkop