Strašáci zakončili sezónu zlatem

27.4.2016

Dne 16.4.2016 jsme pořádali turnaj v Sedlčanech. Bohužel jsme nemohli hrát na domácí půdě v Benešově z důvodu obsazenosti haly. Kvůli domácímu pořádání jsme sestoupili až do třetího koše, tak nic než první místo bylo nemyslitelné. Na turnaj jsme odjeli s dvěma brankáři, deseti hráči do pole a novým asistentem trenéra Markem Vachouškem, který pro tento turnaj nahradil Jindru Slunečka, který se nemohl turnaje zúčastnit.

SK Florbal Benešov vs. Athletics Praha                    11:1

Zápas byl v první polovině náročný, protože soupeř dle předpokladu zahustil střed a hrál tzv. „Prešovský beton“. Naši hráči často zkoušeli více akce individuálně než kombinačně, ale první půli jsme vyhráli. Do druhé poloviny utkání jsme vystřídali brankáře a naši hráči začali střílet branky. Zápas jsme ovládli, ale musím pochválit brankáře soupeře, který držel Atlety ve hře. Za nás se blýskl kapitán Slunečko s bilancí 2+4.

Branky: 3x Švarc, 2x Slunečko, 2x Zeman, Klápa, Dřízhal, Koukol, Plášil

SK Florbal Benešov vs. FBC Kanonýři Kladno            4:4

Druhý zápas nás čekal kvalitní soupeř z Kladna. Utkání bylo na mé překvapení vyrovnanější než jsem předpokládal, ale i tak jsme pár minut před koncem vedli 4:1. Pak přišla 2x nepokrytá standartní situace a vyloučení našeho borce za ruku. Z následného oslabení jsme inkasovali a soupeř vyrovnal. V poslední půl minutě hned z bule vzal na sebe zodpovědnost Slunečko, ale brankář jeho dělovku vyrazil na spojnici a utkání skončilo 4:4. Oba brankáři dostali opět stejnou porci minut na hřišti.

Branky: 2x Bouček, Klápa, Koukol

SK Florbal Benešov vs. Sokol Rudná                    12:4

Finále nás čekala Rudná. Jak jsme s Kladnem skončili, tak jsme začali finálový zápas. Rychle jsme prohrávali už 3:1 a fanoušci soupeře už pokřikovali o bůra v naší síti. My na střídačce jsme nebyli nervózní, protože víme o naší kvalitě. Ve zbytku zápasu jsme převzali otěže zápasu a v relativně poklidném tempu zvítězili 12:4. Výbornou statistiku měli Slunečko (3+3), Bouček (2+4) a Koukol (2+2)

Branky: 3x Švarc, 3x Slunečko, 2x Koukol, 2x Bouček, 2x Vojtíšek

Sezónu jsme v dlouhodobé tabulce zakončili na sedmém místě. Škoda výsledkově slabší první poloviny sezony, ale i tak jsme za sebou nechali týmy jako Mladá Boleslav, Kladno či Kobylisy. V druhé polovině sezony jsme odehráli hodně zápasů na té nejvyšší úrovni, ze kterých máme zkušenosti pro další florbalový růst. Obrovský krok dokázal Tomáš Zeman, kterého jsem ani neznal, když jsem tým v lednu přebíral. Taky mi udělal radost Kuba Koukol, kterého jsem přesvědčil k návratu a Kuba ještě posílil náš tým. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, trenérum Miloši Vojtíškovi a Jindrovi Slunečkovi za spolupráci v celé sezoně. Dík patří i Tereze Dřízhalové za funkci vedoucího družstva a v neposledné řadě rodičům, kteří byli naši věrnou oporou na každém turnaji. Za pomoc v pořádání děkuji Lukáši Brožovi a Hance Markové, turnaj proběhl bez jakýkoliv problémů.

Na začátku června nás čeká Nisa Open a v červenci Prague Games. Sezona ještě neskončila a máme ty nejvyšší ambice. Od května budou tréninky každé úterý a čtvrtek 18:30-20:30h na Jiráskovce

Borci, díky!

Sestava: Dominik Hojda, Šimon Zídek – Adam Bouček, Tomáš Zeman, Michal Vojtíšek, Ondřej Valenta – Jakub Koukol, Radim Slunečko (C), Matěj Švarc, Vojta Klápa, Daniel Dřízhal a Jan Plášil

Trenér: Petr Vachtl

Asistent trenéra: Marek Vachoušek

Vedoucí družstva: Tereza Dřízhalová