Strašáci sklidili opět brambory

4.4.2016

Dne 2.4.2016 odehráli naši borci turnaj ve sportovní hale SH Eagles. Na turnaj jsme přijeli ve dvou pětkách, zkušenou trenérskou dvojicí Vachtl-Slunečko a početnou skupinou fanoušků. Znovu jsme bojovali s týmy z elitního koše, kde nás postupně čekaly týmy Vos, Tatranu a Bohemky.

SK Florbal Benešov vs. FBK Fat Pipe Vosy Praha          12:0

První zápas jsme se střetli s pořadatelem turnaje z Vos, kteří obvykle hrají se slabšími týmy v méně kvalitních hracích koších. Do zápasu jsme vlétli jako hurikán a během pěti minut jsme vedli 6:0. Produktivní byl hlavně Matěj Švarc, který operoval na malém brankovišti a poté proměnil i nájezd. Hladový po gólech byl i Jakub Koukol, který pokřtil novou florbalku dvěma góly. První půlka skončila 8:0. Druhou polovinu zápasu Vosy zlepšily hru, ale jejich žihadla se pohybovaly jen na své půlce. My vstřelili další branky a dokončili jsme kanonádu.

Góly: 4x Švarc, 2x Koukol, 2x Plášil, Bouček, Slunečko, Valenta, Zeman

SK Florbal Benešov vs. Tatran Střešovice Red             2:3

Ve druhém zápase nás čekal přímý souboj o finále. Opět jsme hráli aktivní hru s napadáním, která soupeře překvapila a hlavně byla účinná. Zápas byl velice vyrovnaný, ale Tatran šel do vedení 2:0. Poté přišlo několik vyloučení. Naši borci tuto výhodu využili, když se prosadil individuální akcí Bouček. Soupeře jsme v posledních šesti minutách zatlačili a bojovali dál o vysněné finále. Gól bohužel spadl do naší sítě po chybě v obraně. Naši odhodlaní hráči nesložili zbraně a po time outu a hře v šesti vstřelil branku kapitán týmu Slunečko. Vyrovnat se nezdařilo, ale hráči i trenéři byli velice spokojení.

Góly: Bouček, Slunečko

SK Florbal Benešov vs. Fbš Bohemians  DDM Praha 7         5:7

Všichni jsme očekávali zápas o třetí místo se Spartou, ale ve druhé skupině zaváhala Bohemka a tak jsme o pomyslnou placku bojovali s klokany. O síle mužstva jsme věděli moc dobře, ale tentokrát jsme zůstali u ofenzivní taktiky  a clonění brankáři. Tato taktika se vyplatila a první třetina skončila 3:3. Ze standartky se prosadil chytře Vojtíšek, který využil příkladné clony Dřízhala. Druhý gól vstřelil Klápa, který také zužitkoval výborné práce Plášila v okolí malého brankovišti. Prosadil se i výborný Bouček. Klukům narostlo sebevědomí, protože hráli se soupeřem vyrovnanou partii. Výborně zachytal Dominik „Dominátor“ Hojda, který několikrát porušil pravidla přírody. Ve druhé třetině se dostala Bohemka do vedení a tak to vydrželo do konce zápasu. Několikrát i fanynky doslova odhazovaly svá tílka, ale Jakub Koukol pálil jednu šanci za druhou. Z našich hráčů se prosadili ještě Slunečko a Zeman, který se prosadil v power play. Zápas to byl výborný a trenéři pogratulovali hráčům za povedené výkony.

Góly: Vojtíšek, Klápa, Bouček, Zeman

Brambora je nám nejspíš souzená, ale já musím říct, že jsme dnes zahráli nejlepší zápasy v této sezoně. Velice pozitivní je i naše skóre 19:10. Všechny hráče chci pochválit za skvělé výkony a chceme vás pozvat na příští turnaj v Benešově, který se koná v sobotu 16.4.2016.