Starší žákyně ukončily sezónu bodově neúspěšně

5.5.2015

Dne 26. 4. skončily svojí sezónu i benešovské starší žákyně, sice dvěma porážkami, ale s dobrým odehraným výkonem. Článek o shrnutí celé sezóny bude vyvěšen na webu!

SK FLORBAL BENEŠOV – FBŠ BOHEMIANS4:5

Branky (asistence): Rákosníková (Jurásková), Balíková (Rákosníková), Bindlová (K. Šimoníková), Rákosníková (Hašková)

Třetiny: 1:4, 2:1, 1:0

SK FLORBAL BENEŠOV – BLACK ANGELS    1:3

Branka: K. Šimoníková

Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1

Sestava: Tereza Šimoníková, Aneta Jurásková, Michaela Hašková, Michaela Rákosníková, Aneta Hlaváčková, Michaela Bindlová, Anna Balíková, Karolína Šimoníková, Kateřina Filipová

Hodnocení trenéra:
Na poslední turnaj této sezóny jsme nemuseli jezdit daleko. Oba zápasy se odehrály na domácí půdě v hale Bios, na které pravidelně trénujeme. Čekaly nás podobně silné týmy Bohemky a Black Angels. Úkol byl jasný jako vždy: Kvalitní hra a pokus o dvě výhry. Bohužel náš tým se pro tento turnaj skládal pouze z osmi hráček, což nám trochu překazilo naše vysoké cíle. První zápas jsme se utkali s týmem Klokanů. Protože náš trenérský tým se skládá z hráčů áčka, tak tým převzal pro tento zápas Petr Sahula. Nemohu hodnotit něco, co jsem neviděl, takže první dvě třetiny vynechám. Když jsem přišel na poslední třetinu, nemusel jsem se ani moc dlouho rozkoukávat (diváci museli také rychle zaregistrovat křik z naší střídačky) a už jsem viděl některé nedostatky v naší hře. Neaktivita našich křídel, laxní napadání, žádný důraz před brankou soupeře, žádné clonění a špatné přebírání soupeřek, které měly kolem sebe klidně 3 metry místa. Reagovali jsme tak, že jsme si vzali time out. Hráčkám jsem okamžitě vysvětlil, co se mi nelíbí, co se musí změnit, abychom dokázali zápas otočit nebo alespoň vyremízovat, protože stav byl 5:4 pro Klokany. Hráčky poslechly, začaly plnit taktické pokyny a Bohemku jsme moc z jejich půlky nepouštěli. Hráčky si vytvořily i několik gólových šancí, bohužel ani jedna nebyla proměněna. Poslední minutu jsme zkusili power play. Soupeře jsme zatlačili, ale skóre zůstalo stejné. Pro mě to bylo určitě zklamání, protože jsem věřil, že Klokany můžeme porazit. Na druhý zápas jsme měli docela dlouhou taktickou poradu, protože tým černých andělů nás v sezóně dokázal porazit taktikou „výhoz brankáře a brejk“. Do zápasu jsme vlétli aktivně a vytvořili jsme si několik zajímavých akcí. Bylo až úsměvné, že na naší střídačce seděly pouze tři dívky a na soupeřově jsme mohli zahlédnout „sedmou rotu“, protože Blacků bylo opravdu hodně. I tak jsme se dostali do vedení. Ve druhé třetině jsme dvakrát inkasovali po chybách v obraně. Také jsme mohli zaregistrovat naše povedené oslabení, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili. Nerad hodnotím výkony sudích, proto se k tomuto tématu nebudu ani vyjadřovat. Kdo byl na hale, musel kulit oči. Zápas to byl na obě strany vyrovnaný, bohužel nám se nepodařilo dát další gól. V poslední třetině jsme zkusili vysunout hráče a všechny míčky cpát do branky. Bohužel soupeř nám dal gól na 3:1 a bylo hotovo. Je určitě škoda, že z těchto dvou zápasů jsme nezískali ani jeden bod. Problém v našem týmu je ten, že na pozici centra umí zahrát pouze jedna hráčka. Na tom budeme muset dost zapracovat, protože je jasné, že nemůže nejmenovaná hráčka hrát celý zápas v kuse. Chtěl bych poděkovat hráčkám, že v osmi lidech odvedly dobrý výkon. Také bych chtěl zmínit, že po minulé domácí ostudě nebylo na holkách poznat žádné nervové zhroucení jako na posledním domácím zápase na Jiráskovce. Samozřejmě chci poděkovat i divákům, kteří přišli holky podpořit ve velkém počtu!

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Starší žákyně ukončily sezónu bodově neúspěšně