SK Florbal Benešov žlutí, vítězství a postup v lize mladších žáků

7.12.2021

Sportovní hala Jedenáctka na pražském Chodově přivítala čtvrté kolo ligy mladších žáků. Turnaje ve čtvrtém koši se zúčastnilo i benešovské áčko. To v minulých turnajích skončilo jednou třetí a dvakrát na druhém místě. Takže byli naši hráči na tento turnaj pořádně nažhaveni.

S četnou řadou omluvenek, stejně jako v oddílech soupeřů, jsme nastoupili k prvnímu zápasu proti týmu z Mladé Boleslavi. Po rozpačitém začátku jsme zlepšili hru a úvodní zápas tak vyhráli 14:1. Naše druhé utkání bylo hráno už s těžším soupeřem a to s domácími Fat Pipe Traverza Chodov. I zde jsme tahali za delší konec provazu a zaslouženě zvítězili 6:1. Ve třetím utkání nás čekal tradiční soupeř Viking TJ Kobylisy. Jedna prohra, jedna remíza a jedna výhra ze vzájemných zápasů. To byla nejlepší pozvánka k velmi bojovnému utkání, kde si nikdo nic nedaruje. Začátek byl s naším dnešním nejsilnějším soupeřem sice vyrovnaný, ale v závěru jsme rychlými góly rozhodli o dalším vítězství. Bojovnost, nasazení, zlepšená hra a větší klid v koncovce znamenal výhru, tentokrát 6:2. Tohoto vítězství si benešovští hráči cenili nejvíce. Posledním dnešním protivníkem pro naše družstvo byl tým Florbal Club Falcon black. Náš soupeř bojoval statečně, nicméně s pěti hráči v poli na benešáky nestačil. Vítězství tedy brali hráči od Konopiště, v poměru 24:1.

Tým mladších žáků SK Florbal Benešov žlutí, zvítězil ve čtyřech utkáních ze čtyř. Se skórem 50:5 jsme obsadili první místo v turnaji a zaslouženě postoupili do třetího koše ligy mladších žáků.

Hráče bych pochválil za bojovnost, pracovitost, ale především za pokoru a týmovost. O kamarádství vypovídá i ta snaha, aby si každý spoluhráč v poli dal gól. Tři borci si odnesli jako trofej míček za první gól v áčku mladších žáků. Rovněž výkon brankáře byl velice dobrý.

Za tým SK Florbal Benešov žlutí, trenér Václav Tůma.

 

SK Florbal Benešov žlutí-Předvýběr.cz Florbal MB White 14:1

SK Florbal Benešov žlutí-Fat Pipe Traverza Chodov 6:1

Viking TJ Kobylisy-SK Florbal Benešov žlutí 2:6

Floorbal Club Falcon black-SK Florbal Benešov žlutí 1:24

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > SK Florbal Benešov žlutí, vítězství a postup v lize mladších žáků