SK Florbal Benešov Cup – 2. ročník

19.12.2018

Dlouho očekávaný druhý ročník florbalového turnaje, který se konal na ZŠ Dukelské 1818, otevřel přesně na rok přesně 14. 12. 2018 své brány a od půl osmé začala do haly přicházet soutěžní družstva. V rámci turnaje bylo připraveno mnoho, a tudíž bylo ve velkém očekávání, jestli se vše uskuteční a budou všichni z turnaje a doprovodného programu nadšení. V rámci turnaje se všichni zúčastnění mohli těšit na 7 vzájemných zápasů, které probíhaly na dvou hřištích, dovednostní disciplíny ve florbale, fotografování a zábava s maskotem „Floorianem“, v neposlední řadě byl na hráče přichystán moderátor, který vedl rozvory s jednotlivými týmy. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů ze 7 škol z Benešova a okolí a to konkrétně: ZŠ Dukelská 1818 I., ZŠ Jiráskova 888 – Boys, ZŠ Jiráskova 888 – Girls, ZŠ Na Karlově, ZŠ Pyšely, ZŠ Netvořice, ZŠ Neveklov a ZŠ Čerčany.  Celý turnaj probíhal ve formě fair play a hesla: „Florbal je hra, tak pojďme si hrát a bavit se“. V průběhu celého turnaje bylo vidět, že děti se účastnily všech zápasů a doprovodného programu s maximálním nasazením a emocemi. Celý turnaj s postupně odehranými zápasy spěl do úspěšného konce a s posledním hvizdem píšťalky bylo rozhodnuto. Nadešla chvíle vyhodnocení výsledků a přípravy hodnotných cen pro všechny. Všichni se shromáždili na konečném vyhlášení a pod taktovkou moderátora a maskota „Flooriána“ se dali do tance na hity: Makarena, Jede, jede mašinka a další. Po sečtení výsledků a přípravě cen mohlo dojít k samotnému vyhlášení, kterého se zúčastnily významné osobnosti nejen z florbalového klubu SK Florbal Benešov, ale také z vedení Města Benešov a dopomohly k tomu, aby turnaj dostal patřičnou formalitu a zážitek pro hráče a hráčky. Nejprve byli vyhlášeni nejlepší hráči z dovednostní disciplíně, kterého se ujali Ing. Pavla Novotná a Petr Tůma (manažer SK Florbal Benešov). Po vyhlášení nejlepší hráčů v dovednostní disciplíně následovalo ocenění  trenérů/učitelů/ za to, že se věnují a trénují florbal na svých školách. Nakonec následovalo vyhlášení celého turnaje a přádávání medailí se ujal pan místostarosta Mgr. Zdeněk Zahradníček a ředitelka základní školy Dukelská paní PeadDr. Hana Procházková, předávání hodnotných cen se ujali paní Ing. Pavla Novotná s panem Petrem Tůmou a konečné plácnutí na rozloučenou obstaral maskot „Floorian“

Konečné pořadí týmů:

1.       ZŠ Dukelská

2.       ZŠ Neveklov

3.       ZŠ Netvořice

4.       ZŠ Čerčany

5.       ZŠ Pyšely

6.       ZŠ a MŠ Na Karlově

7.       ZŠ Jiráskova – Boys

8.       ZŠ Jiráskova – Girls

Nejlepšími v dovednostní disciplíně: vedení florbalového míčku mezi kužely jsou: Nicolas Vovsík (ZŠ Neveklov), Vojtěch Vyskočil (ZŠ Dukelská I.), Adam Hruška (ZŠ Pyšely, 4B ), David Vilkner (ZŠ Netvořice), Nela Kosíková (ZŠ Karlov Bn), Lukáš Márovec (ZŠ Čerčany), Kamila Adámková (ZŠ Jiráskova – Girls), Filip Stippl (ZŠ Jiráskova – Boys). Výherci v této disciplíně se mohli těšit na výhru v podobě nové florbalové hokejky.

Nakonec bychom chtěli poděkovat všem partnerům/ sponzorům, kteří napomohli svými dárky rozsvítit oči všech chlapců a dívek. Tímto bychom chtěli konkrétně poděkovat: Městu Benešov, Středočeskému kraji, Ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy, Českému florbalu, firmě Ebas spol. s.r.o., Pro21 s.r.o., Exesport.net, Sport MDN Merchandising, SPORT hobby, Amix, UnderArmour, Finpos, Yonex, Poháry Sport.cz, Metrans, Svět zdraví, HEDVIK s.r.o., ZŠ Dukelské 1818 a ZŠ Jiráskově 888. Poděkování také patří všem rozhodčím a organizátorům celého turnaje, bez kterých by tento turnaj nemohl být. Poslední poděkování patří všem týmům za krásný florbalový turnaj, který z plánování od papírů proměnily ve skutečný zážitek, na který budou všichni zúčastnění rádi vzpomínat. Nechme se překvapit, co nám přinese další ročník SK Florbal Benešov Cup.

 

Veškeré fotky z turnaje, které pro Vás nafotil Luboš Moravanský, můžete najít na těchto odkazech.

https://florbalbenesov2014.rajce.idnes.cz/SK_Florbal_Benesov_CUP_2018_cast_1%2C_14.12.2018/

https://florbalbenesov2014.rajce.idnes.cz/SK_Florbal_Benesov_CUP_2018_cast_2%2C_14.12.2018/

 

Krátký sestřih z turnaje natočil Patrik Houštecký, které najdete zde:

https://www.youtube.com/watch?v=BTL_FqNTPPs&feature=youtu.be

 

 

S poděkováním za krásný florbalový zážitek,

Ing. Pavla Novotná – hlavní organizátorka turnaje

 

 

 

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > SK Florbal Benešov Cup – 2. ročník