Rozhovor s trenéry týmů: céčka, žen a juniorů

29.4.2020

V této „nehrací“ době jsme požádali některé z trenérů o vyjádření k uplynulé sezóně.

Jako prvního jsme oslovili trenéra týmu žena a zároveň hrajícího trenéra mužského „Céčka“ Vláďu Suka, aby zhodnotil  uplynulou „zkrácenou“ sezónu

V uplynulé sezóně jsi "seděl na třech židlích", když jsi působil jako trenér ženského družstva a zároveň jako hrající trenér mužského "céčka". Jak jsi to stíhal?

·         Tak základem je mít okolo sebe lidi se, kterými se dá velmi dobře spolupracovat. Na ženách fungujeme se Zdeňkem Matuškou plus od půlky  sezony nám pomáhal Matěj Hašek. A na „Céčku“ mi vlastně pomáhali všichni tím, jak k tomu přistupovali, nicméně nejvíc do doby zranění Karel Hlaváček. Tímto za mne  patří velký dík jak Zdeňkovi s Matějem, tak i Karlovi. V plánu je i rozšíření realizačního týmu u žen. Ale to je ještě v jednání. 

Jak bys zhodnotil uplynulou sezónu v obou kategoriích?

·         Sezónu u mužského „Céčka“ hodnotím jako úspěšnou. A to jak z pohledu postavení v tabulce (4. místo), tak i z pohledu předváděné hry. Ale hlavně že se podařilo dát dohromady tým celkem slušné kvality. Vzhledem k tomu, že se základ stavěl z bývalých veteránů, se dokázal velmi slušně doplnit mladšími hráči, kteří si na konci sezony dokonce zahráli za tým „A“. Skvělá parta!

U žen hodnotím sezónu trochu rozpačitě, i vzhledem k tomu jak skončila. Máme na víc než co předvádíme.

Co Tě u obou týmech potěšilo?

·         Určitě mě potěšil u obou týmů přístup hráček a hráčů ke hře a i k tomu, že mají společný trénink. Všichni to vzali perfektně.

 Kde vidíš ještě rezervy?

·         U „Céčka“ bych to viděl rezervy v takticko-technické vyspělosti části hráčů. U některých přizpůsobení se kolektivnímu pojetí hry.

U žen pak kondice a personální obsazení, čímž myslím počet. 

Co zkrácení (zrušení) soutěžní sezóny, podepsalo se to na výsledcích negativně nebo to týmům ve výsledcích pomohlo?

·         U obou týmů byl potenciál být v tabulce výš. Tím nám ukončení sezony moc nepomohlo. 

Každopádně všem ať mužům či ženám patří náš dík za to, jak s námi spolupracují.  

  

Další z oslovených trenérů byl Petr Tůma jako trenér juniorů.

 

Jak bys zhodnotil uplynulou sezónu, co Tě u juniorů hlavně potěšilo?

·         U juniorů mě potěšilo, že aspoň ti 3 hráči, kteří byli věkově junioři, jezdili na veškeré zápasy.

Potěšili mě i hráči z dorostu, kteří tým doplňovali. Dále jako plus beru komunikaci s trenérem dorostu, Martinem Mičlem. Dále velké díky patří i Pavlovi Vrkoslavovi (otec Jonáše Vrkoslava), že s klukama jezdil a trénoval je, když jsem nemohl z důvodu svého zápasu s týmem odjet.

Kde vidíš rezervy?

·         Rezervy jednoznačně vidím v nedostatku hráčů do juniorské kategorie. Kdyby kapacita hal v Benešově byla větší, věřím, že by samotný trénink pro juniory byl přínosem. Tehdy bych zvážil i sjednocení tréninků s dorostem.

Co zkrácení (zrušení) soutěžní sezóny, podepsalo se to na výsledcích negativně nebo to týmu ve výsledcích pomohlo?

·         Zrušení sezony nevnímám jako závratný problém, jelikož jak již bylo zmíněno, kluků bylo málo a myslím si, že naše pozice v tabulce by se nijak zásadně nezměnila. O postupu do vyšší soutěže bychom stejně neuvažovali.

Co a jak plánuješ v sezóně nastávající?

o   Já osobně neplánuji nic, jelikož již příští rok trénovat nebudu. Klukům však přeji hodně štěstí. Těm co v kategorii zůstávají i těm, kteří do kategorie přijdou.

 

Děkujeme za odpovědi a přejeme do dalšího (nejen sportovního) života hodně zdraví, elánu a pohody.

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Rozhovor s trenéry týmů: céčka, žen a juniorů