Rozhovor s trenéry dorostenců a mladších žáků

6.5.2020

O zhodnocení sezón jsme požádali i Martina Mičla, kouče dorostenců a dále Lukáše Brože, trenéra mladších žáků a gólmana A-týmu mužů.

 

Nejdříve Martin Mičlo:

Jak bys zhodnotil uplynulou sezónu?

·         Letošní sezóna byla úplně odlišná od té loňské, ve které jsme se probojovali do nadstavby 2. ligy dorostenců. Na začátku sezóny jsme poskládali nový tým a zkusili navázat na sezónu loňskou. Bohužel již od začátku se nám tolik nedařilo a to jak bodově, tak ani herně. Postupem času jsme pomalu začali směřovat tím správným směrem, avšak nebylo to takovým tempem, jaké bychom si všichni přáli. Sezónu jsme zakončili na 8. místě (z 10-ti týmů) a tedy ji nemůžeme brát jako úspěšnou, tedy aspoň co se týče získaných bodů a postavení v tabulce.

Co Tě u dorostenců hlavně potěšilo?

·         Potěšil mě přístup většiny hráčů. Ač se nám nedařilo, kluci se snažili a bojovali v každém zápase. Docházka na tréninky byla po 3/4 sezony vynikající, až jsem byl mile překvapen. Tak jako každý rok mě těší, že hráči vykazují nějaký posun. Bylo zde spousta hráčů, kteří na sobě udělali obrovský kus práce. A to je pro mě to nejdůležitější. Hlavní úkol byl tedy splněn. Po florbalové stránce udělali hráči zase krok kupředu. Samozřejmě, že by se našlo i několik věcí, které se nám nepovedly, ale to už k florbalu patří. Ale my se snažíme koukat hlavně na ty pozitivní věci a z těch negativních se poučit. Dále jsem měl obrovskou radost, že se k nám připojili kluci ze starších žáků. Že se nebáli a s ostatními vytvořili skvělou partu..

Kde vidíš rezervy?

·         Rezervy? Ty vidím poslední roky v individuálních dovednostech jedince. Základní dovednost jako je dobře přihrát a následně zpracovat míček byl asi ten největší problém. Tato "dovednost" je problém několika posledních let a my trenéři bychom  na to měli více zaměřit. Další rezervu vidím v práci jedince v rychlosti a pod tlakem. Rychlé a hlavně správné rozhodnutí byl pro některé hráče velký oříšek.

 

Co zkrácení (zrušení) soutěžní sezóny, podepsalo se to na výsledcích negativně nebo to týmu ve výsledcích pomohlo?

·         Bohužel se stalo co se stalo a myslím si, že to všechny ovlivnilo. Nebojím se říct, že ve většině případů to bylo negativně. Čekaly nás poslední 2 zápasy, kdy se mělo rozhodnout, zda-li se v soutěži udržíme nebo spadneme o ligu níže. Díky této události jsme se sice udrželi, ale tuto skutečnost jsme si chtěli s hráči zajistit sportovní cestou. Chtěli jsme sami sobě dokázat, že na tuto soutěž máme. Bohužel tuto skutečnost se již nedozvíme a samotní hráči nemají možnost získat tuto cenou zkušenost v boji o záchranu.

Co a jak plánuješ v sezóně nastávající?

·         Od nové sezony nastupuji ke kategorii mladších žáků. Bude to pro mě nová zkušenost a nový impulz. Rád bych se florbalem bavil a mladým hráčům předal vše, co bude v mých silách. Pokud každý hráč udělá alespoň jeden krůček ve svém florbalovém životě, tak budu spokojen. Ale hlavním cílem pro mě je, aby se děti florbalem bavili a našli ve sportu radost a odhodlání. Také doufám, že navážu na práci Lukáše Brože, kterému přeji spoustu úspěchů v kategorii starších žáků!
Doufám, že začátek sezony odstartuje tak jak má a všichni se sejdeme v září na hale.

 

A samozřejmě Lukáš Brož:

 

Ahoj trenére, jak bys zhodnotil uplynulou ?

·         Uplynulou sezónu hodnotím rozpačitě, naše výkony byli jak na houpačce. Dokázali jsme odehrát kvalitní turnaje, ale také totálně propadnou. Na hráčích bylo znát, že většina týmu hrála v kategorii mladších žáků prvním rokem.  Všem hráčům a rodičům bych chtěl za tuto zkrácenou sezonu poděkovat a také Michalu Slabovi, Liboru Truhelkovi, Marku Garreisovi a Vaškovi Tůmovi za vzornou pomoc s vedením týmu.

 Co Tě u mladších žáků potěšilo?

·         Potěšilo mě zapracování elévů do našeho týmu, kdy někteří mladší hráči se stali skutečnými lídry a v zápasech předváděli skvělé výkony. A také bych chtěl poděkovat elévům, kteří pravidelně jezdili na turnaje našeho B-týmu a tím nám obrovsky pomohli.

 Kde vidíš rezervy?

·         Největší slabinu našeho týmu vidím v pozornosti a soustředění jak v tréninku tak při zápase.

 

Co zkrácení (zrušení) soutěžní sezóny, podepsalo se to na výsledcích negativně nebo to týmu ve výsledcích pomohlo?

·         U nás není výsledek podstatný proto dopad není žádný.

 

 Jak hodnotíš sezónu z pohledu brankáře elitního mužského "áčka"?

·         Sezóna byla náročná a v některých zápasech nám chybělo opravdu málo k většímu počtu získaných bodů, ale v závěru sezóny jsme se dostávali do formy a je jen škoda, že jsme udržení v NFL nemohli potvrdit na hřišti.

 

 Co a jak plánuješ v sezóně nastávající?

·         Co se týče trénování tak po dohodě s ostatními trenéry se přesunu do kategorie starších žáků a dále povedu mladé brankáře.

A pokud se po této pauze ještě nasoukám do brankářského vybavení tak budu chtít společně s klukama zabojovat a postoupit do play-off NFL. :)

 

 I my doufáme, že nikdo příliš neztloustne,  děkujeme za rozhovor a přejeme hodně zdraví a pohody do dalšího trénování.

 

 

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Rozhovor s trenéry dorostenců a mladších žáků