Regionální liga má i nadále několik možných adeptů na postup

16.3.2015

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC ŽRALOCI PŘÍBRAM               3:2

K nedělním dvěma zápasům muselo mužstvo odcestovat už v časných ranních hodinách a to až do Kostelce nad Černými Lesy.

První utkání s Příbramí slibovalo velmi svižný florbal. Benešov v první třetině koncentrovaným výkonem přehrál soupeře 2:0 a ve druhé třetině navýšil skóre Pícha. Žlutomodří pak v závěrečné části na krátkou chvíli vypadli ze svého tempa a obdrželi dvě branky. Tým se dokázal vrátit ke své hře a v pohledném utkání dokázal vybojovat tři body.

Branky (asistence) Benešova: Velcl (Vorel), Pícha (Bartůšek), Bartůšek (Vorel).

Třetiny: 2:0, 1:0, 0:2

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC PITBULLS KOLÍN                  6:7

Ve druhém zápase se žlutomodří střetli se soupeřem, kde vzájemné duely jsou velmi atraktivní, vypjaté a končí většinou těsným rozdílem či remízou.

Toto utkání tradici více než potvrdilo. Od samotného začátku byl duel ve velmi vysokém tempu plný, slibných situací, dohrávaných soubojů, ale také i nepřesností rozhodčích. Vyrovnaný souboj se projevil na shodném skóre v první třetině, které bylo 1:1. Shodné bylo i ve druhé třetině a to 3:3. Benešov ve třetí třetině inkasoval branku na 5:4. Na to dokázal po dvou minutách hry odpovědět gólem Vorel. Bohužel v desáté minutě Kolín vstřelil opět vedoucí branku po chybě při standardní situaci. Kolín dokázal záhy potrestat další chybu v podstatě hned po nadcházejícím buly a rázem vedl o dvě branky. Benešov dokázal zařadit ještě vyšší rychlostní stupeň a dokázal zatlačit na soupeře. V čase 13:28 se dokázal prosadit Pícha a vykřesal naději na bodový výsledek. Naši florbalisté nadále pokračovali v power play a dokázali si vytvořit ještě několik slibných šancí. Tu asi největší si ještě připsal opět Pícha, kdy orazítkoval pumelicí soupeřovu tyčku. Benešovu už nezbýval čas a tak v tomto skutečně florbalovém utkání podlehl soupeři těsným rozdílem 6:7.

Branky (asistence) Benešova: Novotný (Vorel), Jaeger (Velcl), Novotný (Vachtl), Pícha (Bartůšek), Vorel (Novotný), Pícha (Vorel).

Třetiny: 1:1, 3:3, 2:3

Sestava Benešova: Lukáš Brož, Pavel Kubásek, Adam Vnouček, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Tomáš Pícha, Ondřej Bartůšek, Patrik Velcl, Petr Vachtl, Milan Baloun, Pavel Hýbek

Komentář trenéra Martina Mičla: V prvním zápase jsme narazili na nepříjemného soupeře. První dvě třetiny jsme měli zápas pod kontrolou a byli si jisti hladkým průběhem zápasu. Bohužel menší koncentrace k zápasu a laxní přístup k osobním soubojům udělal ze zápasu ještě drama. Posledních pět minut utkání jsme opět ukázali, že když hrajeme svůj florbal, tak nemáme se zápasy problém. Ve druhém utkání nás čekalo očekávané derby s Kolínem. Soupeř nás zaskočil velmi agresivní hrou a prvních 5 minut zápasu jsme se dosti hledali. Postupem času jsme dokázali vyrovnat s tempem zápasu. Zápas to byl nádherný a je jen škoda, že takových zápasů je v této soutěži pomálu. Bohužel individuální chyby nás stály body. Přesto děkuji hráčům, že bojovali až do posledních vteřin zápasu. Nechybělo mnoho a utkání mohlo skončit remízou, která by utkání slušela mnohem více. Do dalších zápasů se musíme poučit z chyb, kterých bylo na tomto turnaji až neobvykle moc.“

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Regionální liga má i nadále několik možných adeptů na postup