7. - 8. kolo G2 ligy juniorů

28.10.2013 Pražští soupeři byli nad naše síly

SK Florbal Benešov - FbŠ Bohemians DDM Praha 7

Po oboustranně opatrném začátku přišla přesilovka domácích, a s tím i tlak domácího týmu. Soupeře jsme měli přečteného, neboť v jeho barvách hrají hráči, kteří v minulosti nosili dres SK Florbal Benešov – Páťa Kieler, Milan Sklenář, Petr Tůma, Honza Severa. Hra v 1. třetině se posouvá v obrovském tempu od branky k brance. Kdo dá první gól, bude to pro něj psychická výhoda. Bohužel ve 13. minutě je to Milan Sklenář – 0 : 1. Domácí tým se snaží dokonce třetiny srovnat, ale snaha byla neúspěšná, naopak se projevuje zkušenost hostů. Do druhé třetiny vlétl domácí tým ve snaze vyrovnat, opět se hra přelévá ze strany na stranu. V těchto fázích drží domácí brankář Vojta Krátký, ale nestačí ve 28. minutě na střelce hostů Sluku– 0 : 2. Utkání je ve druhé třetině tvrdé, avšak korektní. V jednom ze soubojů se zranil domácí hráč David Váňa. V konci druhé třetiny Benešov stupňuje tlak, místo branky inkasuje na 0 : 3 – Sova. V poslední třetině hosté ovládli hru 0 : 4  - Severa, 0 : 5 – Mandík. Naděje na korigování výsledku svitne ve 43. minutě, kdy na 1 : 5 po sólovém úniku skóruje Jindra Slunečko. Bohužel  hosté zvyšují na 1 : 6 a 1 : 7  - Sluka a Sova.  V závěrečné desetiminutovce soupeř polevil a Benešovští vyrovnali hru a v 55. minutě na konečných 2 : 7 upravuje David Bielik.

SK Florbal Benešov – AC Sparta Praha Florbal

Od počátku utkání měl iniciativu rychle střídající soupeř na svých holích. Domácí hráči okamžitě pochopili, že jedině aktivní hrou jsou schopní soupeře překvapit a přehrát. Hra má opět jako v sobotu obrovské tempo, hra se stěhuje od branky k brance. V brance nastoupil Marek Paleček, který všechny ošemetné situace v 1. třetině řeší s přehledem a klidem. Bezbrankový stav po první třetině  byl velmi nadějný. Začátek druhé třetiny je ve znamení velkého tlaku domácích, hra se přiostřuje. 24. minuta 0 : 1 Pruner, 31. minuta  0 : 2 Sedmík. To už chytá Vojta Krátký. 36. minuta skvělá akce na jeden dotek a na konci je střelec Daniel Škoula – 1 : 2. Opět přebírá iniciativu domácí tým, avšak 39. minuta a 40 . minuta – Kúla a Kálozi na 1 : 4. Úvod 3. třetiny je vždy ve znamení aktivní agresivní hry domácích, bohužel branky střílí soupeř, který odskočil na 1 : 7 – Nachtmanem, Kúlou a Zadákem. V 56. minutě snižuje Daniel  Škoula na 2 : 7, konečné slovo má soupeř hráčem Sedmíkem na 2 : 8.

Pozvánka na příští zápasy – sobota 9. 11. 2013 hrajeme od 20 hodin v Havířově  a v neděli
10. 11. 2013 od 13: 30 hodin v Brně. Držte nám palce! Děkujeme!