Poprvé na domácí půdě v novém ročníku NFL

14.9.2022

Benešáci vstoupili do nové sezony s několika posilami, avšak jádro týmu zůstává stejné. Po náročné letní přípravě, kterou vedl zkušený kondiční trenér Michal Holánek, věříme, že budeme po všech stránkách připraveni na soupeře z Národní ligy.

Sezona pro hráče začala pohárem České pojišťovny. Na úvod se Benešov utkal s týmem FBC Unhošť. Již úvodní zápas naznačil, že jsou kluci dobře sehraný a připravený na ligu. Zápas jsme vyhráli o pět branek. Ve druhém kolo na nás čekal nepříjemný soupeř ze Slaného. Zápas byl od začátku velmi vyhrocený a plný osobních soubojů. Skore se přelévalo ze strany na stranu a zápas dospěl až do prodloužení. V prodloužení vystřelil Marek Vachoušek vstupenku do 3. kolo poháru České pojišťovny, kde se utkáme proti týmu z Kladna.

Minulý víkend také odstartovala Národní florbalová liga. Hned na úvod florbalisté odcestovali do Čakovic, kde porovnali své síly s týmem Prague Tigers. Benešákům pro tento zápas chyběly 4 hráči a bylo to na palubovce znát. I přes to po pěkném a vyrovnaném zápase přivážíme domů do Benešova první tři důležité body do tabulky. 3 branky zaznamenal Michal Vojtíšek a byl tak vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Komentář trenéra: První třetina nám vyšla podle našich představ. Bohužel jsme si zápas zbytečně zkomplikovali v té druhé. Naštěstí nás naše produktivita udržela nad vodou a zápas jsme zdárně dotáhli do vítězného konce. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme štěstí do sezony. O víkendu 18.09.22 nás čeká první domácí zápas proti Panthers Praha.

Přijďte se podívat do SH Bystřice od 17:00! Vytvořte parádní atmosféru pro domácí borce, potřebujeme vás. Společně jsme BENEPOWER.