Poniklá 2023 - den osmý

Páteční den byl posledním tréninkovým na soustředění v Poniklé 2023. Jelikož nás čekal tetrathlon, závodníci v této akci byli od výběhu osvobozeni. Ostatní běželi.

Následovala snídaně a dopolední turnaje ve velké hale. Dokončovali jsme utkání ve sportovních hrách, stolní tenis a badminton. Ve stolním tenisu zvítězil Jirka Hanzal, druhý byl Šimon Oprchal a třetí Ondra Pěch. Badminton vyhrál Pepa Brabec, před bráchou Kájou. Bronz zbyl na Štěpána Waltera.

K obědu jsme si dali gulášovou polévku a zapečené těstoviny. Odpoledne nás čekal tetrathlon. Připravili jsme trať, prošli jsme si jednotlivá stanoviště a mohlo se závodit. První disciplína, která na závodníky čekala je plavání, padesát metrů volným stylem. Potom se běželo menším svahem a k lukostřelbě. K dispozici měl každý závodník pět šípů, s tím, že třikrát musel trefit jakoukoliv část terče. Za každý netrefený pokus proběhlo trestné kolo, měřící přesně třicet metrů. Nejtěžší část, výběh sjezdovky, to si asi umí každý představit. Dále se doběhlo k poslední disciplíně, hodu florbalovým míčkem do kýble s vodou. Taktéž měl závodník k dispozici pět pokusů, tři měly být úspěšné. Za každý ze třech pokusů mimo, zase čekalo účastníka tetrathlonu třicet metrů trestné kolo. Odtud už se sprintovalo do cíle. Závodníci v tetrathlonu se rozdělili podle kategorií uplynulé sezóny. Nejmladší kategorii, elevů, vyhrála Anička Čermochová. V mladších žácích zvítězil Matěj Kupsa. Ten se zároveň stal absolutním vítězem. V kategorii starších žáků získal pomyslné zlato Jirka Hanzal a Pepu Brabce, jako jediného účastníka v kategorii dorostu, čekalo první místo také. Celkový počet startujících v tetrathlonu byl patnáct, nejméně v historii. Když se vše sklidilo, nastal volný program na koupališti. Někdo se koupal, někdo skákal do vody a jiní hráli plážový volejbal.

Také jsme pořádali discgolf. Zvítězil Kuba Hanzal, druhý skončil Štěpán Walter a třetí Honza Špinetti. V lukostřelbě: první Lukáš Vojta, druhý Dan Štěrba, třetí Matěj Kupsa. Vyhlašovalo se také celkové umístění v ranních výbězích. První Matěj Kupsa, druhý Lukáš Vojta a třetí Ondra Pěch.  

K večeři jsme měli šunkovou, případně sýrovou pizzu. Poslední večerní nástup předcházel utkání ve stolním tenisu trenérů, tedy v kategorii elite. V podstatě to byla klasická „obíhačka“. V pravidlech stálo, že se „během hry nesmí pálka držet v ruce“. Hrálo se tedy, čím se dalo. To uvidíte na fotografiích. No a samozřejmě večerní florbal. Dnes, v závěrečný den soustředění jsme posunuli večerku a zítra už jsme zase u Vás. 

Zoom gallery

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Poniklá 2023 - den osmý