Poniklá 2022 - Den sedmý

18.8.2022

Poniklá 2022 - Den sedmý

Zajeté koleje už od nepaměti určují koloběh světa a my se tomu přizpůsobujeme po svém. Tak se vyhrabáváme na ranní výběh, funíme jako mašiny do krpálů, prosíme své končetiny, aby to i dnes vydrželi, trenéři se nechávají táhnout na vrcholky kopců, a potom, potom jen to co jinde nezažiješ.

Tak pojďte s námi na to…

Překonávání sama sebe každé ráno pobytu na soustředění nebere konce, vždy se najde někdo, kdo to hned po startu napálí a někdo další jej doběhne. Zývačka pro tempaře a proto že chyběl náš nezdolný matador večerních výběhů Váša jr. tak držet jeho tempo bylo trenérskou výzvou.

Po doběhu jsme se propletli stánky, lavicemi, kytkami, kabely. Dnes přátelé bude pěkně veselo kolem naší benecave. Tradičně se trenéři vypravují na ranní rozplavbu, aby zjistili kvalitu vody místního bazénu, zatímco se děti ládují dobrotami pečlivě připravenými našimi kuchařkami.

Dnes bude opravdu těžký den, “jen si dejte,“ instruuje Miloš naše svěřence. Rozjíždí se turnaj v badmintonu, další v pořadí je turnaj v ping-pongu, v rychlém sledu následuje rozhoz hodu disku na cíl, pétanque, lukostřelba se odkládá na odpoledne.

Děti plnili svými výsledky pečlivě připravené tabulky Liborem a Michalem. Dopoledne se rychle blížilo svému konci tak kuchařky přidali na tempu a boloňské špagety se sýrem plnili bříška beneborců měrou vrchovatou v rekordním čase. Pro účely kvalifikace Poniklé do výběru vesnice Libereckého kraje, jsme museli vyklidit školu ve 13:00, tak jsme opustili naší školu směrem na koupaliště. Invaze našich borců na místní koupák, rozběhnutí soutěže v lukostřelbě. To vše v návštěvnících muselo vyvolat pocit účasti na minimálně olympijskému zápolení.

Bylo krásně teplo a děti dováděli ve vodě, hráli beach-volejbal, nacvičovali výběhy do kopce.

Pak to nastalo, zlatý hřeb sportovního programu soustředění Poniklá 2022, tetrathlon.

Toho se tento ročník zúčastnilo 24 běžců, soupeřili postupně v plavání na dvě šířky bazénu (pozor!! za plného provozu koupaliště), oblečení, obutí a už běh náročnou první pasáží k lukostřelbě. Potom se už běžci pustili do stoupáku ke třetímu sloupu červené sjezdovky. Někdo trhal své plíce na bilion kousků, někdo proklínal chvíli, kdy se přihlásil. Každý ale doběhl, stihl ještě brutální seběh ze sjezdovky, hod florbalového míčku do kbelíku s vodou a pak už jen aplaus diváků a fanoušků.

Ukončila se taky soutěž v lukostřelbě ale výsledky všeho vám přineseme až zítra. To bude teda veliká paráda. Ta nás čekala už po příchodu na halu, rýže s plátkem kuřecího masa na houbách předurčila dnešní den k velkolepému závěru.

Na nástupu se vyhodnotily úspěchy dnešního dne, rozdávali se ponikláky, obchodovalo se jako na rynku, recitovalo, chválilo, obdarovávalo.

Večer nám opepřila show na oslavu nominace Poniklé na vesnici roku za Liberecký kraj což taky potvrdily po skončení hlasování krajskou smetánkou. Měli jsme radost, co by né, naši beneborci byli pozváni na party, která se konala přímo před školou na Tuláčkově náměstí.

To ještě končily naše soutěže když starosta Poniklé pozval beneborce na gáblík sladké limonády. To se ví, že neodmítli. Slavilo se, tančilo, hodovalo. Kapela hrála hity našich mladých let, a i když skončila,  demontovali jsme naší aparaturu, abychom udrželi dobrou náladu početné místní skupině oslavujících.

Rychlá dohrávka ping-pongového  a badmintonového turnaje utlumila produkci písní na přání od návštěvníků až do příchodu trenérů z večerní rozplavby.

Byl to den, jak se patří, sportovali jsme, závodili, překonávali své hranice, společně sdíleli radost i trápení po náročných výkonech.

To byl náš poslední den plný závodění, předhánění a soutěží. Zítra se opět rozběhneme do kopců Poniklé, budeme trénovat, soutěžit, relaxovat …

Bude to poslední celý den, osmý. Pište na náš instagram, facebook, web.

Jsme s vámi, jak jste vy s námi. Spolu to dáme.

 

FOTKY 1

FOTKY 2

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Otázka číslo 7

  Trenéři Jaký je celkový součet čísel na dresech všech aktivně hrajících beneborců účastnících se soustředění Poniklá 2022?

  • Kupsova Andrea Držíme palce, at vše dobre dopadne, uzijte si večerní zábavu a v pořádku zítra dorazte, v kolik vas mame tak asi čekat? Děkujeme.
   Další tipy, jen tak střílím 3086, 3981

   • Trenér Ahoj všichni, nám se tady ale líbí !!!! Vidíme to tak na úterý🤨😝😗😉😊😁😃

    • Lucie Pazourová 😉👍😂

    • AK Dobře 👍

     • Trenéři To jako vážně? Vám by to nevadilo? Děti dovezeme a MY tady budeme dál, sorry jako!!
      Máme po noním florbale, jdeme hodnotit, chválit a spřádat plány na další ročník soustředění Poniklá 2023.
      Tady příjemných 22, trenéři mají večerní koupání za sebou.
      Kanada snad nebude a jestli ano tak si to dají na sjezdovku!!!
      Zítra naviděnou.

  • Lucie Pazourová Ahoj všem, trenéři jste boží! Už se na vás i na naše vaše Beneborce moc těšíme! Užijte si poslední chvíle nejvíc. Jíťo, gratuluji k tričku :-) A já jsem to dnes zase vypočítala :-) a můj tip je 3000 :-) Hezký večer všem a našim Beneborcům zítra šťastnou cestu domů!

  • Míša Nováková Můj další tip je 2984 :)

   • Trenéři Milá Míšo, víme že nikdo tě nedokáže obelstít chybou ve výčtu soupisek naší repre, nebo že si na tebe jen těžko někdo příjde pokud jde o výsledky naší repre v hokeji na poslední olympiádě. K tomu všemu si můžeš připsat správný tip na součet čísel dresů všech aktivně hrajících účastníků letošního soustředění. Do této skupiny se počítají hrající trenéři, hráči malých kategorii ař juniorů.
    Celkem nám to vyšlo na krásné číslo 2974. Takže tvůj tip byl pouze o deset mimo.
    Gratulujeme!!!
    Komu se rozhodneš tričko věnovat?
    Napiš nám na web a nebudeš litovat.
    Ahoj zítra.

  • L. Brabcová Všem velká zdravice do Poniklé. Jste báječní a nejlepší. Už se nemůžeme dočkat zítřka 😀😀😀. A dnešní tip 2389 a 1436.

   • Trenér Děkujeme za milá slova, už se taky těšíme na domácí prostředí a na vas🤗😍 Máme poslední nástup, poslední odměňování a vůbec vše poslední letošního soustředění Poniklá 2022.😭😢🥺 Tipujte a dnes čekejte článek od Jirásko později. Máme barevný florbal a to se bugří hodně dlouho😗😀

  • Jitka Bláhová Ahoj, zkouším 3210. Zdravím úžasnou partu do Poniklé.

  • Míša Nováková Zkusím 1783

  • Kaiserová Petra Ahojky, tak zkusím další tip 1950, fakt ale netuším. Naše Eli má 8 a Anet 88 a takových čísel je tam přes 60. Neříkal někdo, že budou lehké otázky? :o)))))) Tak ještě jeden 2623. Díky za vše, jste nejlepší.

  • Petra Huptysova Další typ 2341

   • Trenér Bodré podoledne všem😀 jaký jste měli start pracovního dne, co jste měli k obědu? My jsme opět vydatně potrénovali neméně poobědvali. Dorazíme hry jako bang, pétanque a diskgolf do finále aby se před večeří a po ní mohly odehrát turnaje všech kategorií.
    Zatím pilně pracujte a tipujte.🤗🤔

  • Míša Nováková Koukám, že strejda Prošek stále počítá, to už musíš mít strejdo úplně zavařený mozek :):):) Přihazuji 1829 :)

  • Kupsová Andrea Hezký den všem, trenéři, jste neskuteční, jedineční, co dokážete a děláte pro naše zlatíčka, zkrátka jako vždy, moc děkujeme.
   Jitce gratuluji k tričku.
   Dneska vůbec netuším, tak zkusím, že by byl součet 2022

   • Jitka Bláhová Děkuji 😀. Dnes vůbec netuším, co tipnout.

  • Kateřina Bychlová Tak třebaaaaa.............. 3421 a 2421

  • Míša Nováková Tak Pavla má spočítané dorostence, to jsem vůbec netušila, že je to tolik:):):) Tak tím pádem zvyšuji svůj odhad a dávám tip 1283 :)

  • Petra Huptysova Další typ bude jeden menší 789 a jeden větší 1342

  • Kaiserová Petra Můj další tip je 1625.

   • Pavlína Marešová Dobré dopoledne Všem, aktivně hrající beneborci, jsou tedy i někteří trenéři. No jenom součet družstva dorostenců je něco málo přes 600. Takže moje tipy jsou 2860, 2708, 2592.

  • Petra Huptysova Dobre dopoledne do Poniklé 🤗 Fotecky jsou zase úplně úžasné a je vidět že si to užíváte ve velkém a vůbec se neflakate 🤗 děti jsou usměvavé, trenéři zatím taky tak to je moc dobře 🤗 gratuluji výherkyni a dneska střílím taky od oka jelikož vůbec nevím jaké by to mohlo být číslo tak zůstanu zatím u země a typuji 998

   • Trenér Děkujeme za vaše děti to oni nás nabíjí pozitivní energii😜🤪🙃🤩 Jinak máme výborné kuchty a partu stejně trhlých kámošů trenérů. Někdy to je těžké těla verze 5.0 držet v provozu. Ale to se doma opraví😋😘Tipujte dál, perte to do nás. Je to naposled, a triček máme dost nebojte. 👍🏻

  • Olča Mokošová Asi dochází trička:)... kvízové otázky jsou těžší a těžší, ale velmi nápadité. Trenéři klobouk dolů, při tom vše zvládáte ještě pravidelně informovat, fotit a vymýšlet zapeklité kvízy... Jágra můžete mít jen jednoho a nemají se potkávat čísla na dresech v kategoriích, to je jediné co vím... takže střelba na prázdno, tipuji 1144

  • Tomáš Prošek Dobré dopoledne do Poniklé, jsem na vás neskutečně pyšný, že jste těm horalům ukázali, jak dokážete vzít za práci. Dnešní otázka je opravdu výživná. Zatím to počítám. Gratuluji Jitce k včerejšímu nejlepšímu tipu.

   • Jitka Bláhová Děkuji 😀, jsem ráda, že se zadařilo.

  • Kaiserová Petra Ahojky všichni moc zdravím do Poniklé. Jste úžasný, ale tentokrát ranní mávání do kamery jste trochu odflákli :o))))), ale nevadí. Důležité je, že si to užíváte. Dnešní tip je 1414. Jitce velká gratulace k tričku.

   • Jitka Bláhová 🤩 díky

  • Míša Nováková Dobré ráno všem do Poniklé a všem tipařům. Nejprve gratuluji včerejší výherkyni a těší mě, že i já jsem nebyla od správného tipu daleko:):):) Dnes ovšem vůbec netuším, je tam spousta vyšších čísel, tak střelím od boku: 821 :):) Mějte se dobře, užijte si poslední aktivní den a velké díky všem trenérům.....

   • Jitka Bláhová Dík 😀

   • Kaiserová Petra Také vůbec netuším, jen střílím :o))

   • Trenér Do Benešova a okolí posíláme pozdravy a těšíme se na brzké shledání. Dnes poslední plněhodnotný tréninkový den. Odpoledne turnaje a večer barevný florbal. Tipujte a fanděte nám i nadále👐🏻👍🏻

  • Kotkova Veronika Tak tohle je hodně těžká a záludna otázka. Ale i tak to zkusíme takže nás dnešní typ je 1235. A držíme palečky ať všichni ve zdraví prožijete poslední den hodně síly a hlavně více úsměvu zvládli jste to 🙏👏👏

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Poniklá 2022 - Den sedmý