Poniklá 2022 - Den osmý

19.8.2022

Poniklá 2022 - Den osmý

Poslední den soustředění na Poniklé přišel jako blesk z čistého nebe. Najednou se nám nechtělo vstávat z pelechů, nějak těžkly nohy a ani nešlo rozpoznat skleslé obličeje našich svěřenců. Bylo to způsobené právě tím posledním dnem, borci si už zvykli na ranní výběhy, někdo si přidával výběh večerním Vaškovým během.

Nicméně se všichni bez řečí přiblížili startovní čáře, písk a už chroupeme metry posledního výběhu. Na konci výběhu se na Máru spolčili jeho kámoši a počastovali ho porcí šlehačky na počest jeho narozenin.

Doběh byl pod bedlivým dozorem Miloše, a ačkoliv se stoly v jídelně zatím neplnily strávníky, tak prostor všude kolem houstnul. Čerstvá míchaná vajíčka stála za to si počkat a tak nikdo radši z fronty neustoupil. Beneborec přeci svou pozici neopouští a bojuje do posledního dechu.

Záhy po snídani se dohrával turnaj v badmintonu, vrcholil turnaj v bangu a připravoval se odpolední souboj v play-off v pétanque.

To nic neměnilo na tom, že dnes byl naplánován plněhodnotný tréninkový den. Byla naplánována velká hala, hráli se miniturnaje. Fotbalové dovednosti si poměřili naši borci na fotbaláku, na koupališti schladili svá těla, nostalgicky vyšlápli sjezdovku, aby se naposled pokochali panoramaty. Zkrátka se vše blížilo konci.

K obědu nás zvali naše kuchařky super zelňačkou, bramborovou kaší a plátkem hovězího s oblohou. Zelenina všude kolem, salát a možnost nášupu přikovala naše beneborce k židlím. Cinkání příborů jako v kovárně postupně utichalo, kuchařinky vydávali jídlo o sto šest. Krátký odpočinek a už se rozehrály plánované turnaje jednotlivých skupin.

Byl to takový šrumec, všechno nám parádně klaplo, na rychlém nástupu se vše upřesnilo a už to jelo jak na drátkách. Dohrávka hodu diskgolfu na dálku, finále v bangu a je hotovo!

Do večeře zbývalo pár okamžiků a nikoho nenechala na pochybách vůně připravovaných pizz, že si pěkně nacpeme bříška. Každý si mohl přidat kolik chtěl a fronta u výdejního okénka nebrala konce.

Na posledním večerním nástupu se odměňovalo, hodnotilo, chválilo a obchodovalo našetřenými ponikláky za památeční předměty. Každý si domů přinese něco na památku.

V neposlední řadě jsme odměnili naše kuchařky kytičkou, prémiovým pivem benešovské provinience a upomínkovým dárkem na náš pobyt a hlavně jako odměnu za jejich perfektní přípravu jídla pro nás všechny. Nebylo jídlo, které se nepovedlo a kterého bylo málo. Fakt klobouček dolů, moc nám tady chutnalo.

Odměňování nemělo konce, ale večerní florbalování se blížilo a bylo potřeba vše připravit. Děti se rozdělily do týmů a započalo se s dekorování barevnými svítícími tyčinkami. Hudba, barvy, kámoši a radost z pohybu opepřeném všelijakými vychytávky našich trenérů dali tomuto majstrštiku parádní tečku za soustředěním Poniklá 2022.

Postupné ukládání našich svěřenců do jejich pelíšků a už jen sladké snění o příjezdu o svých domovů.

Co dodat? Snad jen, že se nám i vám soustředění líbilo, že jsme si to všichni řádně užili. Že vše, co jsme chtěli, se splnilo. S tím jsme odjížděli a tak se i stalo.

Máte báječné děti, májí záviděníhodné vzájemné vztahy a my doufáme že jim to vydrží.

Nová sezona je před námi a přejeme našim svěřencům úspěchy v jejich kategoriích. Pevné zdraví, krásný zbytek prázdnin a na tréninku nashle.

Snad už jen výčet výsledků všech disciplin:

Badminton 1. Josef Brabec 2. Vít Mokoš 3. Tobiáš Truhelka

Stolní tenis 1. Vít Mokoš  2. Jiří Hanzal 3. Dominik Čihák

Pétanque  1. Filip Doležal  2. Marek Nebřenský 3. Aneta Kaiserová

Lukostřelba  1. Tobiáš Truhelka  2. Tomáš Hubička 3. Jakub Švarc

Diskgolf – cíl  1. Šimon Oprchal  2. Vít Mokoš  3. Štěpán Walter

Diskgolf – dálka  1. Šimon Oprchal  2. Vít Mokoš 3. Jakub Švarc

Palvání  1. Lukáš Moravanský  2. Vojtěch Táborský  3. Václav Tůma

Bang  1. Dominik Čihák

 

Dne Vám nedáme žádnou otázku. Čekejte nás doma kolem oběda, vše budeme pruběžně psát na webu.

Dobrou noc.

FOTO 1

FOTO 2

FOTO 3

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Poniklá 2022 - Den osmý