Poniklá 2021 - Den 6

18.8.2021

 

Ranní výběh začal pozvolna (teda aspoň pro nás trenéry), děti mezitím spáchaly hygienu a mátoživým krokem míjely zprvu po čtyřech jdoucí a pak klátivě se vrtící trenéry. Teplé oblečení vyvolávalo v beneborcích pocit jako v postýlce u maminky, ale jen co vyšli ze dveří školy, byli šokem probuzeni a chvátali pro další svršky. Na startovní čáře byl Jakub Novák vyzván k provedení záchvatu padoucnice, což odmítl (i když to celou noc s trenéry piloval) se slovy „mámu by trefilo“ radši vystřelil do dáli. Jestřábímu oku stejně nikdo neunikl a senzacechtivý diváci přetížili webovou kameru na startovní čáře.

Na vrcholu výběhu byl spatřen nejudatnější beneborec a tím získal zaslouženou odměnu jeden poniklák. Tato měna již během své krátké existence získává na kvalitě a ceně. Kryta potem a krví našich svěřenců je vyjímečná jako nově vzniklá bitcoinonová měna Romocoin. Brokeři se budou určitě prát o služby místní pobočky Banky Gringotových, zastoupeni Markem Garreisem. Je pravda, že poté co byla odhalena lichva v podobě vyžadování odpustků z účasti na zcela relaxačně uvolňovacích a zábavných procedur jako je ranní běh, se začal tento business hroutit. Jeho gorily byly také zadrženy právě ve chvíli, kdy z  Coca-Colou omámeného beneborce vyrážely cenné mince.

Vašek Tůma se snažil zběsilým úprkem vtrhnout první na snídani, aby pořídil jedinečný snímek prostřené tabule. Tyranosaurus Rex by nezařval víc než jako k jídlu odhodlaný beneborec, když ho zdvořilým odsunutím Vašek žádal o lepší světlo k docílení co největšího uměleckého snímku.

Snídaně nakonec skončila v paměťovém médiu Vaškova fotoaparátu (teda jenom snímek pochopitelně) a děti mohly pokračovat v hodování.

Dohrávka badmintonu a pingpongového turnaje vygenerovala aktéry strhujícího finále.

Vítek Mokoš se utkal s Vítkem Vytrhlíkem v litém souboji s drobným míčkem nad zeleným stolem a mohutnými údery pálek proti míčku vyburcovali diváky k frenetickému fandění. Šokovaní aktéři byli zpočátku šokování, protože celé osazenstvo haly skandovalo Víťa, Víťa, Víťa a oba dva váhali, koho se povzbuzující volání týká.

Vyhrál Víťa Mokoš, který jen popošel do jiného sektoru, tentokrát na finále badmintonu. Central kurt byl připraven a po krátkém rozehrání se šlo na věc. Víťa měl tentokrát za soupeře Jožina Brabce. To se starší beneborci jali k provolávání hesla „Vše pro rodinu, Víťo vyhraj!!!“. Víťa poslechl a vyhrál i tento souboj. To byl již třetí zářez na Víťově šaftu. Tím se stal nejúspěšnějším vítězem letošního soustředění Poniklá 2021 se ziskem tří zlatých placek děda vševěda. To ale nemusí být vše, Libor Truhelka vyzval Víťu na battle v badmintonu a jako výhru slíbil florbalku v jakékoliv ceně dle vlastního výběru.

To už oběd dával najevo svojí připravenost ke konzumaci omamným odérem.

Kuchařky vyšvihly famózní svíčkovou a opět by zasloužily metál. Někteří by si ihned draftovali tyto dámy do svých rodinných teamů (já neé, paní umí vařit perfektně, už).

Po obědě si osazenstvo školy po zdařilých sportovních výkonech dopřávalo nařízený odpočinek, snad jen někteří florbaluchtiví se mohli pohybovat po hale čtyřnožmo. Něco málo dětí mohlo za odměnu sledovat film v úžasném kině, což vyvolalo vlnu nevole u platících návštěvnících z řad beneborců. Nic není zadarmo a každý těžce získaný poniklák se hóóódněkrát obrací v rukách dětí.

Další dávky tréninků se záhy rozjely do všech koutů školy a venkovních prostor, kde se dohrával turnaj v pétanque. Čeká nás ještě královská disciplína tetratlon, počasí je ale proti nám. Miloš ale sjednal výjimku, řekl, že se rozprší v sobotu odpoledne a basta!

Florbalky po pistolnicku zasunuté do bagů mají klid a dětem začíná další fáze regenerace. Večeře opět obohatila naše chuťové pohárky rizotem se zeleninou a strouhaným sýrem. Nástupní ceremoniál dekoroval spousty beneborců třpytivými ponikláky, a ikdyž zraněný Vojta Tůma není přítomen, potleskem a sladkou odměnou obdarované děti gratulovaly k narozeninám do dálky.

Večer se ještě odehrál fotbalový mač, filmotéka vydala další kinematografický počin ke shlédnutí, hala ospale vyzývala sportovce ke sportu. Ale to až zítra, sedmý den. Držte palce ať je šťastný pro všechny hráče, trenéry i Vás rodiče. Těšíme se na Vás, sledujte nás na webu, instagramu a na webové kameře. Ráno zamáváme!!!

 

FOTO

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Otázka č.6

  Trenéři Jaký je součet rychlostí střel nejlepších hráčů ze všech skupin?

  • Míša Nováková Už se chystám ke spánku, ale pokud tedy není ještě vítěz, tipuji dál: 414km/h. Ráno se budu těšit na výběh s kulturní vložkou velitele :):):) Tak se mějte a ještě jednou všem díky za naše Beneborce....

   • Trenéři Míšo dobrou, a ráno se dívej .....

  • Trenéři Děkujeme všem za komentáře, těšíme se na další. Máte ještě víc než hodinu. Tak hurá do toho....

   • Tomáš Brejla A nápověda by nebyla...😁😁🔝📽️

    • Trenéři Protože platí nepsané pravidlo, že výherce trička už za sebe nesoutěží, ale může vyhrát tričko pro někoho jiného, jste celkem svými tipy blízko. Nicméně to vyhrajete pro jiného beneborce-rodiče.

     • Tomáš Brejla To je samozřejmostí a je to fair play.postup. gratulace p.Bychlové k výhře trička.

  • Míša Nováková Tak opět do třetice všeho dobrého: 357 km/h. A dám ještě jeden 421 km/h :):):)

  • Olga Mokošová Náš dnešní tip .. 444, 384, 344, 314..
   Po přečtení dnešního hlášení generálního štábu došlo doma k bouřlivé debatě, zda-li je Viťovym otcem manžel nebo Dr. Tyrš... i ranni výběh dokumentoval, že Covidova "buzerace" matky nese úspěch... blahopřejeme. Jste skvělí

  • Lucie Pazourová Zdravím všechny tipaře i do Poniklé! Gratuluji výherci Tomovi a dnes tipuji 313, 403, 501. Opět jste mě potěšili super psaním a fotkama! Jste fakt úžasní! Moc díky a držte se, už se na vás těšíme :-)

  • Tomáš Brejla Děkuji za gratulace k výhře trička. Tři roky to skousim a provedlo se.Ale nějak mi to nedá a přidám pár tipů 468,475,448.

  • Kateřina Svatošová Zdravím všechny beneborce i jejich trenéry. Počasí se sice zkazilo, ale jak je vidět na Vašich výkonech to nic neubralo 😊 Sledovat turnaj v badmingtonu i stoním tenise muselo být zajímavé a zároveň odpočinkové. Gratuluji výherci, obzvláště, když vyhrál v obou disciplínách. Odpověď na otázku zkusím tipnout 458, 512, 583 km/h. Děkuji a těším se na zítřejší dávku kulturního zážitku v podobě skvělého počtení i fotografické galerie😊

  • Míša Nováková Přidávám další tip: 386 km/h.
   A ještě se vrátím k rannímu výběhu. Doplním svého manžela: Miloš by mohl nacvičit nějaký taneček či nějaký "majstrštyk" s florbalkou, kterými by nás na kameře bavil těch 15 minut před školou u retardéru, než začnou dobíhat první Beneborci. :):):):):):):)

   • Kaiserová Petra Skvělý nápad. Miloši něco nacvič a zítra se už těšíme :o))

  • Kaiserová Petra Také gratuluji k výhře Tome, další tip je 392, 456, tak co trenéři už jsem se trefila :o)))))))))))))))

  • Andrea Kupsová Hezký den všem, do Poniklé velké díky za ranní mávání. Chválím.
   Při čtení, které podnikám v poklusu cestou do práce jsem se velice bavila a nahlas se směji, okolní lidé si ťukají na hlavu :-) Taky si někdy říkám, že vůbec nechápu, kde ty moje dítka berou tolik sil. Jste úžasní, díky. Málem bych zapomněla pogratulovat Tomášovi za výhru. Dnešní moje typy jsou 285, 296, 302

  • Tomáš Brejla Co ty tipy se množí ale kolik to asi tak bude.. 358..410..441

  • Bychlová Zdravím všechny do Poniklé. Můj dnešní tip 399

   • Trenéři Děkujeme za komentář a Váš vítězný tip. Nebojte se tipovat, komentovat, nebo psát co by jste chtěli sdělit osazenstvu soustředění Poniklá 2021.
    Správná odpověď je sice o malinko jiná než Vaše, ale protože jste v pořadí po výhercích triček v minulých otázkách tak Vám udělujeme tričko za Váš tip.

    Ferenčík 104
    Táborský 133
    Eliška Carcel 75
    Vytrhlík 97

    Součet 409 km/h

    • Bychlová Jupiiii 🥳 Děkuju 😘

  • Lucie Brabcová Zdravíme do Poniklé, ranní výběr jsem prošvihla a to i na kamaře :-) Z fotek vypadá, že se máte báječně, děkujeme. Dnešní tipy třéba: 245, 525, 749 km/h.

  • Trenéři Děkujeme věrným tipařům za komentáře a za motivaci pro ostatní k zapojení se do diskuzí.
   Máme radost z každého komentu.
   Děti jsou stále funkční bez známek opotřebení. Tam kde by dospělý sahal na dno svých sil se Vaše děti dostávají teprve přes hranici warm apu.
   Postujte, sledujte web a instagram #benepower

  • Tomáš Prošek Dobré poledne. Zdravím všechny do Poniklé a také zdejší tipaře. Nechal jsem se strhnout a ráno také sledoval live přenos ranního výběhu. Nerozumím tomu systému, jestli si někdo může třeba vybrat sick day, ale zdálo se mi, že to Apolena dneska nějak šulila. Všem borcům palec nahoru. Můj dnešní tip je 274 km/h.

  • Tomáš Brejla Co ty tipy se množí ale kolik to asi tak bude.. 358..410..441

  • Kaiserová Petra Ahojky všem, tak jdu na tipy. 552 km/h nebo 488 km/h. Jste všichni skvělý a díky moc.

  • Pavlína Marešová Dobré ráno všem, tipuji 327, 347 a 367 km/h

  • Oskar Blažek
   Dobré ráno všem! 😁👍
   Dnes tipuji 252 km/h a 333 km/h.
   Hezký den!

   • Oskar Blažek Ještě přidám 303 km/h. ;)

  • Míša Nováková Krásné mávání, jste boží:):):) Ještě manžel vzkazuje Milošovi, zda by nemohl těch 20 minut čekání na Beneborce využít jinak než lelkováním před školou :):):):):)

   • Trenéři Rozhodně my nebudeme ti, kteří to Milošovi navrhnout. 50 se nám dávat nechce!!!

  • Kaiserová Petra Chválím za mávání :)))))))))))))

  • Míša Nováková Dobré ráno do Poniklé a všem tipařům. Gratuluji Tomášovi k výhře a prozatím tipuji 362 km/h.
   Poznámka k textu: Manžel vzkazuje, že pokud má náš syn " zdravotní obtíže ", je nutné vyzvat místní hygienickou stanici ke kontrole :):):) A pokud něco s trenéry natrénoval, můžete to všichni svorně předvést na kameru při zítřejším posledním výběhu:):):):):)
   A teď o něco vážněji: Jste báječní, moc si vaší práce vážíme... :):)

  • Tomáš Brejla Zdravím do Poniklé. Děkuji odborné jury a velice si vážím ocenění
   a pevně věřím že se najde ješte nějaka větsí velikost ..Trenéři opět připravili záludnou otázku pro tipaře..tak můj tip je 428km/h

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Poniklá 2021 - Den 6