Poniklá 2021 - Den 5

18.8.2021

 

Smysly trenérů, neustále tříbené kakofonií zvuků vyluzovaných jejich svěřenci, dostávají zabrat hned před probuzením. Z dálky linoucí ozvěny zvonů, cinkotavé melodie, které by se nevešly ani na pětilinkovou hudební notovou osnovu, vytrhly osazenstvo útulku našich těl ze sladkého snění.

Rychlé osvěžení a s ještě mlhou zahalenou myslí vyrazit na další ranní výběh. Sladěným krokem se horda beneborců odhodlaně vrhá v dáli ponikelských kopců. Čas neúprosně běží a po Milošově motivační řeči se běžcům zkrátil mnohdy na polovic. Dusot chodidel musel bušit do zchladlé a lehce promočené země rytmem, jenž by rozpohyboval veslaře otrokářské lodi k zběsilému záběru vesel. Všichni to stihli tak, aby získali cennou prémii a uznání nás trenérů.

Jen co vítr v uších po rychlém doběhu do cíle utichl, spustil se koncert talířů, hrnečků a chorál ze samých citoslovců hmmm, jůů, mňam, sŕŕk.

Vřava utichla, stoly švédské ulehčené o přehršli jídla osiří. To se už rozpoutávají lité boje v hale o posty nejvyšší v soutěžích badminton, stolní tenis, lukostřelba. Badmintonové košíky letící nad sítěmi sviští v oktávách dvoučárkových, doplňující jemnými, leč razantními, nárazy pálek na stolní tenis o míčky. Napínavou atmosféru očekávaných výsledků umocňuje napjatá tětiva lukostřelců se šípem připravených zasáhnout desítku. Z povzdálí chór vyzývající k zahájení hry pétanque uděluje pokyny hráčům rovnajících se do řad jak gospelový soubor. V tu chvíli provolávají  aleluja každému excelentnímu výkonu.

Kuchařky, pohrávající si s našimi chuťovými buňkami, přiměly zejména děvčata k tanci u kliky dveří do jídelny. Vlna strávníků v pozadí chodby vedoucí k velké hale vydávala virbl, který by odpálil salvu smrtelných střel popravčí četě k zásahu odsouzeného k trestu nejvyššímu. A to by byl každý, kdo by tuto masu těl nepustil k bramborovým knedlíkům, špenátu a plátku vepřového masa.

Rychlé spočinutí po vydatném obědě v útrobách školy a už se chystal „battle“ vskutku velkolepý. Na kolbiště místní vymazlené sportovní haly se jako první chystaly naše nejvyšší kategorie. Atmosféra vybičována povzbuzováním spoluhráčů z nižších skupin hnala hráče vpřed. Vyhráli žlutí pod taktovkou Mikuláše Proška. Druhá várka už skýtala zábavu pro menší spoluhráče, o kterou se postarali hráči modré a zelené skupiny. To, jak hráli, by rozohnilo i kapely zvučných jmen. Coachové Miloš s Mišusem museli dát do elektronické tužky dějovou linii utkání, aby se se smírnou rozešli ke svým teamům.

Večeře byla už jen předělem v plánované šňůře koncertů našich beneborců. Těstovinový salát  s kuřecím masem exkluzivní úrovně dodal sílu k večernímu vyhodnocení a předání získaných cinkavých odměn. Následně se rozpoutal boj o merchandising našeho klubu. Aranžmá této události vedl Michal Slaba ostře sledovaný Markem G Gringotem tak, aby se aspoň na chvíli odvrátil krach rovnající se pádu Newyorské burzy v třicátých letech. Toho umně využíval Marek coby plagiátor mafiánských zvyklostí, obohatil svůj sejf o vylichvené ponikláky. Totiž ten, kdo neměl na útratu (třeba za lahev se znakem klubu, šály v klubových barvách, ručníku, náramku, nebo popcornu před návštěvou místního kina) musel využít lichvářových služeb, čehož již zítra bude hořce litovat. Výchovu hráčů nezanedbáváme v žádném směru a finanční gramotnost beneborců je také jedna z našich priorit.

Rozdělení do skupin dle předplacených zájmů se odehrálo v mžiku a už se mohlo spustit kino, dohrát pár utkání v badmintonu a pinčesu. Lukostřelba je ukončena, výsledky budou zveřejněny zítra, kdy bude pokračovat další odpočinkový plněhodnotný tréninkový den. Spánek ten koncert dovedností našich svěřenců bylo to poslední, co zdi této svatyně uslyšely. Do prostoru linula se uspávanka

..Usínej s rukou pod hlavou
a nech si něco hezkého zdát,
ve snu totiž všechny děti dostanou,
všechny hračky, co můžou si přát….

 

FOTO

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Otázka č.5

  Trenéři Kvízová otázka č.5 je na Vás. Co si vy myslíte že se chceme zeptat Vás?
  Vítěze odměníme tričkem.

  • Lucie Pazourová Ahoj všem tady i v Poniklé! Děkuji za tričko :-) Jako bavím se nejvíc...opět vtipné komentáře ze stran rodičů, super fotky a další boží komentář z uplynulého dne! Trenéři, máte můj obdiv. Nechápu, kde berete tu sílu. Jste fakt nejlepší a díky za péči o naše ratolesti! Takže otázka by mohla znít: Kolik dní dovolené potřebujeme po dovolené s vašimi dětmi? :-) Dobrou noc do Poniklé!

  • Trenéři Zdravíme do Benešova, nesmírně erudovaná odborná jury rozhodla o udělení trička letošního soustředění Poniklá 2021 panu Tomáši Brejlovi na komentář s otázkou připsanou na web 07:52. GRATULUJEME a Vaše výhrabude na Vás navlečena po příjezdu.

  • Hanka Hanzalová Budu střílet nápady jako florbalové míčky do brány...trefí se některý nebo padnou všechny vedle? :-)
   - Kdo bude absolutním vítězem všech soutěží Poniklé 2021?
   - Kolik sedadel je v místním kině?
   - Kolik Ponikláků již zaplatili Beneborci?
   - Kdo ťukal na hodinky kvůli rannímu výběhu a vysloužil si za to 50?
   - Kolik bot je celkem v zádveří na fotce z dnešního dne?
   - Kolik je dohromady všem oslavencům letošního soustředění?
   - Kdo se vyplatil z ranního výběhu?
   - Kolik gólů bylo střeleno celkem do dnešního dne?
   Zdravím do Poniklé a přeji ještě hodně síly a energie do zbytku sportovních dní. Díky za velké nasazení, zápal a opravdovost všem. S úctou a obdivem Hanka

  • Tomáš Brejla a pro nás tipaře , jaká by byla nejhorší otázka ........žádná....... nad čím by jsme celý den dumali . a sledovali ostatní tipy ..

  • Míša Nováková Zkouším tedy další otázku: Kolik přeskoků přes švihadlo zvládne nejvýkonnější Beneborec za 1 minutu???

  • Tomáš Brejla Další otázka. Kolik ponikelských zlaťáků zbývá v bance u Marka

   • Trenéři Vypadá to že Gringotovi zkrachují, lichva byla právě zakázána!!!!

  • Kaiserová Petra Další otázka. Kolik váží kg dohromady všech zúčastněných soustředění Poniklá?

  • Tomáš Brejla Žádost pro velitele zájezdu . Mi rodičovstvo žádáme aby velitel při dobíhání po ranním výběhu stál max. Žlutočerné retardéry. Pac nám odchází ze záběrů. A důrazně žádáme aby povinně všichni Beneborci zamavali.. Děkujeme za pochopení a vyřízení žádosti.

   • Trenéři Děkujeme za příspěvek. Vaše žádost byla head coachovi předána.
    Je otázkou, jak se k výkonu připravené děti urvou k radostným reakcem a navíc na kameru ?!?!

  • Pavlína Marešová Poslední dnešní tipovačka ode mě: Kolik je dohromady všem zúčastněným Beneborcům roků???? Třeba takhle?

  • Trenéři Možná se opakuji, ale tohle neomrzí, děkujeme, děkujeme. Sílu do dalších "lumpáren" s Vašimi dětmi nám dáváte taky Vy. Děti jsou báječné a jestli se ptáte kolik toho beneborec sní, nebo jestli platí odpustky za porušení pravidel, tak vězte, že všichni a nikdo.
   Ranní vstávání je boj s přírodou, který "zatím" vyhráváme, dáme na sebe tričko se zátěží a hurá vpřed. Pište dál své návrhy, komentáře. Aspoň vidíte jak to je někdy nelehké.
   Zdravice do Bene a sledujte taky náš instagram #benepower

  • Kaiserová Petra Ještě se vrátím k těm krokům za den. Jaký bude rozdíl kroků mezi Beneborcem a jedním z trenérů. :o))) Hezký den

  • Pavlína Marešová přidávám další tip: Určitě se nás chcete zeptat, zda nechceme též s Vámi strávit soustředění " rodičů". A MY CHCEME!!!! Bylo by dost vtipné, kdyby i naše ratolesti každé ráno hltaly řádky o úspěchu a neúspěchu svých rodičů. Třeba že Strejda Prošek vyhrál ve střelbě na pohyblivý terč, Teta Nováků s noblesou zvládla florbalovou abecedu s hokejkou( kterou si nacvičila při úklidu po malování) a jak David Mareš přišel o všechny naškudlené Ponikláky, neboť byl po večerce nachytán na pokoji Maminek:):)
   Akorát by jsme asi ve Vašem tempu nezvládli celý týden, víkend postačí.....Děkujeme a těšíme se!!!!

   • Trenéři Děkujeme za Vaše návrhy na otázku dne, jen tak dál.
    Míšu bychom mohli draftovat na pozici enviromentální manžerky, která by si mimoděk odskočila na palubku dát nějaký gól. Jen by musela myslet na to, že je třeba sundat hadr z florbalky.
    Strejda Prošek, podle posledních zpráv z kuloárů, je výkonný generátor slušných, vychovaných, milých, sportovně zdatných, střely chytající (ale jen z 50% úspěšností), prostě fajnových dětí. Kdejaký klub by uvítal jeho genofond, jen by musel tuto chopnost rozsévat dříve a ve větším množství, Strejda žízeň, jóó to je jiné kafe, ten tady chybí nejvíc. Kdo se má pořád dívat skrz dno sklenic do dáli bez patřičné optiky.Jak je známo, tekutiny blahodárné na tělo trenéra, nejenom, že lámou optický dojem, ale zdokonalují potréninkovou regeneraci.
    Ale zbytek bereme taky.

   • Andrea Kupsová chtěla jsem dát smajlíka s prstem nahoru, ale nejde mi ho vložit, tak alespoň písemně

    • Pavlína Marešová 😊👍 Děkuji

   • Tomáš Prošek Dobře Ty.

    • Pavlína Marešová 😊

   • Míša Nováková Teda teto Marešová, to je dost dobrý nápad, dost jsem se nad ním pobavila. Jen jsem čekala, že strejda Žízeň přijde o nasyslené ponikláky útratou za ochutnávku všech možných malých pivovarů - tedy piv - , které kvůli nám dovezou trenéři s sebou :):):):):)

  • Míša Nováková Určitě se nás chcete zeptat, kolik ponikláků dnes nasbíralo družstvo nejstarších Beneborců :):):) A nebo ještě otázka do kuchyně: Kolik Beneborců si dalo dnes k obědu polévku???? A vůbec na mě nezkoušejte, že přece všichni:::::)))))) Je fakt, že pokud Miloš zavelí, možná i ten největší odpůrce polévek změkne a jednu lžíci do sebe nasouká:):):)

   • Pavlína Marešová Teto Nováků, David Mareš má ve svém životě 2 velké záliby. O tom pivu se veřejně ví, ale má rád ženy, takže bacha na něj teď, když je to venku:):):)

  • Andrea Kupsová Hezké dopoledne všem. Zprvu opět smekám nad pisatelem, vůbec nechápu kde zbývá síla na podrobný a vtipný popisek dne. Smekám samozřejmě i nad Vámi všemi trenéry. Děkujeme. Vítězce gratuluji.
   Tak a k otázce: Chcete se nás určitě zeptat na to V kolik usnul první znavený Beneborec nebo Kolik ponikláků má našetřen nejvetší skrblík z Beneborců.
   Páni trenéři trefila jsem se, že.

  • Oskar Blažek Dobré dopoledne všem!
   Neuvěřitelné, kvalita denních komentářů s přibývajícími řádky a hodinami strávenými ve společnosti našich ratolestí stále nepolevuje, klobouk dolů! 😁👍
   Můj tip na otázku zní:
   Kolik florbalových míčků máte celkem všichni s sebou? 😉

  • Míša Nováková Kolik metrů ( km ) ujdou Beneborci od školy ke koupališti???

  • Tomáš Prošek Tak konec legrace. Vy se nás chcete zeptat, jestli uhodneme, kdo tajně propašoval na ubikace tu plechovku Coca-Coly, co drží Miloš v ruce na poslední fotečce. Doufám, že to tedy nebyl nikdo od Proškovic.

  • Kaiserová Petra Trenéři vyberte jedno dítě a kolik bude mít kroků za den? :)))

   • Tomáš Prošek Dobře Ty.

  • Kaiserová Petra Dobré ráno všem. Teda Míšo vy válíte s tipy :o) Gratulace Lucce :)) Musím potvrdit, že Libor dnes mával a ještě jeden klučina na zpáteční cestě. Jinak Vás každý den sleduji jak vybíháte, tak mávejte. Záludná otázka: Jaký je rozdíl mezi nejmenší a největší florbalkou? nebo Jak dlouhý řetěz bude, když si všichni beneborci lehnou za sebou? Trenéři díky jste nejlepší.

  • Tomáš Brejla Zdravím všechny,a napadla mě otázka kolik cm měří Beneborci v některém skupině.

  • Pavlína Marešová Dobré ráno do Poniklé a všem do Benešova. Vaše otázky začínají mít grády:):):). Tak třeba: Když spojíme všechny karimatky a matračky všech zúčastněných, kolik cm naměříme?

  • Míša Nováková Dobré ráno do Poniklé,všem soutěživým i nesoutěživým. Nejprve bych chtěla pogratulovat Lucce za tričko :):):)
   Dále prosím vyřiďte Liborovi, že je skvělý, jako jediný dnes zamával do kamery :):):)Má u mě jedno bezvýznamné plus :):):):):)
   Opět jsem se bavila při čtení článku, fotky báječné, moc vám za vše děkujeme.....
   A teď z vaší zapeklité otázce. Mohla by být tato: Kolik soutěžících se zúčastnilo lukostřelby???
   Mějte se krásně a zkusím se ještě zamyslet....:):)

  • Tomáš Prošek Dobré ráno do Poniklé. Zdravím všechny trenéry a celý realizační tým. Prosím neberte mojí otázku osobně, protože všichni máte můj veliký dík a respekt. Chcete se nás zeptat, jestli s našimi báječnými dětmi nemůžete zůstat alespoň ještě jeden týden. :):):)

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Poniklá 2021 - Den 5