Poniklá 2021 - Den 4

16.8.2021

 

Jako slavní mušketýři, tak i naše čtyři skupiny s vervou sobě vlastní vyrazili vstříc rannímu kuropění a neohroženě se zakously do prvních metrů ranního výběhu. Šermem svých rukou proti laserově přesným a hlavně ostrým paprskům ranního sluníčka bojovali až za horizont. Vůbec jim ale nebylo divné, že se výškově přehoupli téměř o stejnou výšku jako dominanta Benešova , komín Baestu.

Meta byla dána a hurá ke sběru ponikláků. Teda řeknu Vám, dnes to byly žně. Matěj Kupsa se jmenoval do role d’Artagnana a gentlemansky počkal na druhého Vojtu Lukáše,  aby ho s úsměvem trhnul před cílem.

Snídaně přímo šitá na chuťové polštářky našich beneborců vytvářela zejména ve varně dojem, že kuchařky v zájmu vytvoření dojmu rychlého občerstvení promptně doplňovali komodity nejrůznějších druhů, dostatečného množství a samozřejmě výtečné kvality.

Ani cílové kamery nastavené na Usaina Bolta by nezaznamenaly, jakou rychlostí se naši svěřenci vydali v ústrety tréninkových dávek dávkovaných těmi nejzkušenějšími trenéry našeho klubu SK Florbal Benešov. Menší úpravy denního rozvrhu snad jen upřesnil sám velký Odin, který odklonil blížící se mraky někam k Liberci.

Suita sveřepých sekáčů v jednom šiku dobývala pod vlajkou SK Florbal Benešov nejednu položku vytyčenou denním rozpisem vstříc polednímu menu. Máme zatím dobyto pole velké haly s bezpočtem přesně mířených střel a pobořením mantinelových hranic  bez ztráty jediného míčku, překopnutí bazénu na protější břeh zeleným gumákem, což bylo trenéry odměněno okamžitou výplatou ponikláku.

Slunce stále lákalo k venkovním aktivitám a stadion nemohl být opomenut. Síla našich – vašich dětí se mohla naplno projevit. Možná se to hodí pro běžný život, nebo pro získání větší odolnosti vůči nemocem, ale jedno bezesporu dokázali. Rozparádit své motory kubatury 02 k takovému výkonu, že i statný obránce ledových svatyň zůstal udiven.

Začalo se ale schylovat k nečekané události, kde se naplno projevila síla manažerských schopností nového kardinála de Richelieu v podobě sekretáře klubu Mišuse. Potají šmíroval kamerou beneborce při obraně, ale hlavně při útocích na brány protivníka s podmínkou objasnění všech nečekaných výpadů, střel, výhozů směrem k bráně soupeře.

Oběd, schválen snad v opojném poblouznění naším Milošem Vojtíškem, se polykal sám jako portské po dobytí Bastily. Byl totiž smažený květák s bramborem, snad jako odpustek byl naservírován zeleninový salát. Vše výtečné kvality a dostatečného množství.

Lehký kolísavý závan vzduchu v okolí bojového ležení našich mušketýrů dal znát polední pauzu. To se už v šik rovnala hala, z věšáků mizely plavky, nářaďovna, jindy plná bojové výbavy osiřela.

Formace beneborců opět útočili na všech frontách, mladé pušky sestřelovali co se hnulo. Samozřejmě vítězně s kořistmi v kapsách vcházeli girlandami ozdobenými prostory školy v Poniklé.

Nebyly to girlandy pouze pro vítěze, nýbrž taky pro nově příchozí posily trenérského kádru.

Milu Vojtíšek, Marek Garrais, Vojta a Honza Pavlíčkovi to jsou generálové našich šiků. Máme štěstí, že šli kolem a hned se chopili funkcí a vedení bitev.

Večeře už byla na dohled, což se ocenilo jako výtečný taktický tah nových leadrů. Zbytek trenérů byl odsunut do stínu skalisk pod horami Rohozce, kde vyhlíželi posily snad ze stran Blaníku či z Moravy.

Dočkali se kuřecího masa na houbách s těstovinami. Nepohrdli a k hodování přizvali své svěřence.

Miloš Vojtíšek musel start večerního setkání všech bojovníků odložit o pár minut, aby se oděli do svátečných šarlatových oděvů s erbem vítězného teamu SK Florbal Benešov. Společné vyobrazení bitvy čtvrtého dne měl na starosti Luboš, který o pár chvil dostal přízvisko Modrá Hora. Sledujte naši vernisáž s dostatkem hodnotných snímků. Rozdávala se kořist z bitev minulých, čehož se zhostil bankéř Marek Garreis Gringot. Naši borci hned utopili hlad po relaxu a kultuře ztrátou jednoho ponikláku za návštěvu kina. Kdo ještě našel sílu vstát a držet florbalku se oddal boji na život a na smrt. Snad jen malá zmínka bude v kronikách o památné větě mladšího beneborce na návrh Miloše o vykoupení z ranního běhu za čtyři ponikláky, která zněla „To si radši ušoupu nohy, než bych měl mít takové vydání“.

Večerní oddechově, plně sportovně, relaxační bitva s merunou dala za pravdu ostříleným borcům.

Nestačí být všude první, ale s rozvahou vyčkat chyby soupeře. Trenéři porazili mladší souputníky Ponikelskými hvozdy šest - tři.

Rychlá tempa ve vodním díle pod neúprosnou jižní sjezdovkou ukončila další den. Znavené údy beneborců spočinuly  v kavalcích a příprava dalšího dne mohla organizační vrchní štáb soustředění rozjet naplno. Vždyť se nám to láme, tak šup šup vstříc dalším bojům.

JEDEN ZA VŠECHNY, VŠICHNI ZA JEDNOHO!!

 

FOTO

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Otázka č.4

  Trenéři Za kolik sekund vstřelil gól ze hry Mikuláš Prošek své sestře Apolence při večerním florbalovém utkání ?
  Po předchozí sázce, že jí gól dá.

  • Kaiserová Petra Vy nám tedy dáváte, žádná nápověda. Další tipy 44, 58, 98 nebo 124

  • Kupsová Andrea dobrý večer všem. Tak zkusím další typy. 358, 385, 263, 115, 68, 48,13, 593. Dneska nemám na vypisování čísel sílu. Tak tedy doufám, že jsem se trefila. Přeji dobrou noc a zítra na napsanou :-)

   • Kupsová Andrea ještě jeden typ 5 vteřin do konce utkání.

  • Míša Nováková Koukám, že ještě není výsledek, tak tipuji dál, 122 sekund.

  • Lucie Pazourová Všem Petrám vše nejlepší k svátku a Míše gratuluji k výhře! Čekám, že největší boj se strhne před půlnocí a to už budu doufám spát :-), takže ještě zkusím tipnout 150, 210 a 330 vteřin. Dobrou noc a hodně sil do dalšího dne, trenéři! Myslíme na vás!

  • Petra Huptysova Dobrý večer všem i do Poniklé, gratuluji k výhře výherkyni, můj dnešní typ je 289 vteřin.

  • Lucie Pazourová Teď jsem na to kápla :-) skrytá nápověda v textu našeho trenéra spisovatele :-) nejvyšší stavba v Benešově, komín Baestu. Tak jsem teda googlila a v článku z roku 2013 jsem zjistila, že nemůže být vyšší než 75m kvůli letadlům a je určitě vyšší než pivovarský komín (45m). Netuším, kolik měří a měřit ho nepojedu :-) ale tipuji dál tedy 50, 60 nebo 70 vteřin.

  • Lucie Pazourová Zdravím všechny tady i v Poniklé! Opět super čtení a fotky. Díky! Trenéři, jste jedničky! Apolenka je skvělá brankářka a zná bráchovu taktiku, takže mu to nedala zadarmo :-) Ale Mikuláš je zkušený Beneborec, tak je to teda dost sporný a nevíme, jak dlouho ten večerní zápas trval :-) Zkusím teda 600, 540, 420, 360.

   • Trenéři Dobrý den, děkujeme za tip a protože se předešlé soutěže o tričko zúčastnila Míša Nováková a tričko vyhrála, automaticky je výhra dalšího v pořadí. A proto..... GRATULUJEME stáváte se výherkyní trička.
    O svojí výhru se přihlaste u autobusu.
    Za kolik sekund vstřelil gól ze hry Mikuláš Prošek své sestře Apolence při večerním florbalovém utkání ?
    Po předchozí sázce, že jí gól dá.

    Po 722 vteřinách a osmi vychytaných střelách.

  • Míša Nováková Tedy další tip, když jste nebyli spokojeni s mojí frekvencí tipů:):):):):) 483 sekund.

  • Irena Novotná Zdravím všechny do Poniklá!
   Můj tip je 45 vteřin.

  • Tomáš Prošek Blik!!!!!! 355 sekund.

  • Kaiserová Petra Díky všem za přání a moje další tipy jsou 444, 378 nebo 98.

  • Tomáš Brejla Zdravím a připojím se k přáním k svátku všem Petráň.
   Můj další tip ,185,nebo 245

   • Tomáš Brejla Oprava Petrám.. ta písmenka.. a tak přidám ještě další tip 430, 270

  • Míša Nováková Pauza na kávu, tak přidávám další tip: 371 sekund. :)

  • Oskar Blažek Dobrý den, všem! Opět tleskám!😁👍👏
   Mé dnešní tipy: 188 a 333 sekund.

  • Katka Svatošová Zdravím do Poniklé, moc se bavím :-))) Denní zprávy jsou dokonalé. Pročítáme si a prohlížíme každý den ráno u kávičky :-) Moc mě těší, že mají beneborci tak variabilní program a je vidět, že se rozhodně nenudí ani oni, ani trenéři. Klobouk dolu. A děkuji za veškerou péči. Teším se na zprávy z dnešního dne :-) Ještě k dnešní otázce. Mohlo se stát, že jí ho vůbec nevstřelil. A druhá varianta zkusím 19 sekund.

  • Míša Nováková Přidávám další tip: 141 sekund. :):):) Florbalovou abecedu s hadrem mám již za sebou, ale stále je tu práce dost :):):) Moc vás všechny zdravím, jako vždy mě dost bavíte. Dnes ráno jsem sledovala váš výběh a stále mi nikdo do kamery nezamával..............:):):)

  • Tomáš Prošek Pokud jí tedy gól dal, tak to bylo v 5 minutě a 55 sekundě.

  • Kaiserová Petra Tak další můj tip je 7, 14 nebo 44 sekund :))))

  • Míša Nováková Pokud tedy Miki Ápě gól dal, vidím to až na nějaký zoufalý pokus téměř v polovině, tedy tipuji 632 sekund :):):) Vlastně nevím, jak dlouho hrajou, ale tak těch 15 minut určitě, ne??? :):):)

  • Regina France Dobré dopoledne, musím vše pochválit, děti vypadají spokojeně, program je opět nabitý, přidávám dnešní tip 33 sekund

  • Kaiserová Petra Zdravím všechny, Apolenku jsem viděla už několikrát chytat a je dost dobrá, tak Mikulášovi to trvalo určitě déle. Tipuji 1 minutu a 24 sekund. Gratuluji k výhře Míše. Fotky opět skvělé a pisatel úžasný. Díky moc jste skvělý a stále na Vás myslíme.

   • Trenéři Všem Petrám posíláme z Poniklé gratulace .
    Apolenka se opravdu hodně zlepšila, zatím je tip špatný.

    • Kaiserová Petra Děkuji :)))))))

     • Tomáš Prošek Já se přidávám, Petro vše nejlepší.

  • Kupsová Andrea takže mých dalších pár tipů 39, 48, 53, 56 sekund

  • Pavlína Marešová Zdravím Všechny, můj tip je, že za 35 sekund, ale nebyl uznán, jelikož branku nevstřelil hokejkou. Takže se sourozenci rozešli ve smíru:):):)

  • Kupsová Andrea Dobré ráno všem. Já tedy nevím jak u vás, třískám to do nich také od malička, ať se k sobě chovají hezky. Můj dnešní typ je za 3,4, nebo 5 sekund. Nebo že jí ho fakt nedal, ten dovětek v otázce.
   Trenéři jste skvělí, obdivuhodní, úžasní, 100% připravení, ochotní, tolerantní, možná už trošku unavení, ale moc a moc děkujeme, jste jedničky.
   Hezký den

   • Irena Ježková S tím se dá,, jen,, souhlasit. Smekám 😉😉🤗a zdravím všechny Beneborce mušketýry😘

  • Míša Nováková Dobré ráno do Poniklé a všem tipařům, moc díky za výhru i za gratulace. :):) Nevím, o jaké dovolené je řeč, ba naopak jsme včera malovali, takže stále uklízím, uklízím a uklízím... Nicméně počítač je stále připraven sledovat Beneborce a jejich skvělé trenéry v akci. Můj dnešní tip je stejný ( opět budu od strejdy Proška opisovat ), že jí gól nedal, neboť se zřejmě dost chvástal :):):)

   • Tomáš Prošek Děkuji Míšo, že jsi se mě zastala a gratuluji k výhře.

   • Trenéři Děkujeme za tip a narážka na dovolenkový mód byla myšlena v souvislosti s nízkým počtem tipů. Jinak doufámě, že při vytírání máš hadr na florbalce a jedeš florbalovou abecedu.

  • Tomáš Prošek Dobré ráno do Poniklé. Zdravím všechny trenéry a zúčastněné. Musím jim všem poděkovat, jak to mají zase skvěle připravené. Doufám, že se Mikuláš zachoval jako gentleman a tentokrát nenaděloval. Učím je odmalička, aby se k sobě chovali hezky. Můj tip tedy je, že jí gól nedal. Pokud ne, tak že si to s ním vyřídím. :):):)

   • Trenéři Taťko strejdo Prošku, že je samozřejméže se chovají gentlemansky a vůbec děti všech Vás jsou báječné o tomnení pochyb.
    Miky, ale zápasí s jistou, řekněme, přesností. A proto si jeho přesnost vyžaduje víc času. Navíc když hraje proti sestře.

  • Tomáš Brejla Tak musím dříve než mi typaři vyberou možnosti.. zase záludná otázka tak mohlo to být brzy ale taky ne.. tak třeba 8s.nebo 12s. 17s.

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Poniklá 2021 - Den 4