Poniklá 2020 - Den 7

20.8.2020

Z deníku malého beneborce.

Milý deníčku, jsem tady v Poniklé na florbalovém soustředění. Tomu bys nevěřil, ale hraje se tady florbal. Jó, ty nevíš, jak se to hraje? To já taky ne, ale pardálové s píšťalkou mě to prý naučí. Tady se jim říká trenéři.

Deníčku, mám, jak víš, spánek jako máma když jde táta na poradu do nálevny. Ale tady, tady spím i se zavřenýma očima. To se mi už dlouho nepovedlo, naposledy co mě nálet komárů donutil přespat zcela zapnutý ve spacáku (pár sadistických potvor se tehdy dostalo dovnitř a bodajíc mě do očních víček donutili mě sevřít oči v pěst).

Spánek byl ukončen zvukem, mně do té doby neznámým, hlas něčeho jako lodní siréna nebo zkouška hornistů pod našimi okny (bydlíme u hájenky) se dral skrze spacák a zavřená víčka až do mozku. A je to tady, teď mě něco bodne. Okolí se kolem mě změnilo v pobíhající dav poblouzněných, sportuchtivých, celkem přátelsky vypadajících postav.

Neznám téměř nikoho, ale pronikavý hlas trenéra mě naváděl od spacáku, přes umyvadlo (sklouzla mi noha po pastě a hubou jsem setřel zubní pastu, zřejmě zanechanou pro případ kanady(?)), rychlé opláchnutí a podmanivý hlas změnil směr. Ještě očima v pěst jsem otočil slechy do směru onoho líbivého hlasu. A pak to přišlo, ono bodnutí.... Silné, do všech pórů mého těla, jaká úleva, když takto bodnuti byli všichni kolem mě.

Uf, byl to jen studený závan větru bóra způsobený utíkajícími kolegy z přístěnku pod schody. Prý se děje něco jako ranní výběh, pozornému účastníkovi se hlas, do té doby líbivý ztělesnil do postavy s rysy Jacka Londona, smysly tak vytříbenými, že nemusí chodit do kvelbu pro pokrm, protože při obíhání husího stáda se jim krky kroutí a maso peče samo. Jo, jo byl dobře živený, s mírným mlaskacím tikem, jako táta po návratu z oné nálevny. Pro mě v tu chvíli BŮH.

To je zachycený úryvek deníku neznámého beneborce, zapomenut v útrobách školy zbudované v Poniklé kolem roku 1907.

Ten nám předal před práh školy místní neznámý obyvatel.

Rekonstrukce školy zřejmě odkryla už dávno zapomenutý list deníku, asi někoho z bývalých beneborců, co asi zúročuje své dosažené a na soustředění vypěstované dovednosti někde v zahraničí. A kdo ví, dost možná v Mekce florbalu ve Švédsku.

Ráno jsme zaveleli k útoku na stín sjezdovky před námi. Výběh absolvovali všichni, někdo to pojal rekreačně a prošel si okolí trasy pentathlonu připravovaného na zítřek.

Doběh byl přísně měřen, tak se beneborci s úsměvem řadili v šik na snídani, aby se pochválili dosažením osobáku.

Po snídani se rozjel turnaj v badmintonu a dohrával se turnaj v ping pongu. Beneborcům zbývá pár chvil se zapsat do soutěží.

Rozjel se finálový souboj s petangovými koulemi u nedalekého kostela sv. Jakuba Většího, který nabízel příjemný stín pro hru. Jinak výborné počasí, které nás celým soustředěním provází, zaslouží pochvalu, ostatně o to se stará Miloš Vojtíšek už od ukončení předešlého ročníku. Miloši, děkujem!!!

Pršelo jen jednou a ten den nám moc pomohl.

Klání beneborců v lukostřelbě se opět odehrálo za zvýšené pozornosti okolí. Naši Robinové Hoodové se prostříleli do finále, které vyhrál Jakub Švarc, druhý Tobiáš Truhelka, třetí Radek Smolík.

To se u kostela odehrávalo bouřlivé finále v petanque. Návštěvníci továrny na vánoční ozdoby se stydlivě připojili ke gratulacím vítězům svým gradujícím, až frenetickým potleskem. Bodejť by ne, vyhrál Filip Doležal, kterému se už na krku houpala zlatá medaile z předchozího dne za vítěztví v karetní hře UNO, dnes získal další za petanque. Druhý se umístil Pavel Halík a třetí Štěpán Walter.

To se už kvapem blížil oběd a bramborové knedlíčky s vepřovým a zelím. První u jídelny obdrželi dávku dezinfekce na ruce, po které šeptali hlášku z filmu Slavnosti sněženek přepovídající okamžitou likvidaci všech zásob potravin: „Pánové, já bych vám to neradil, já totiž všechno sežeru.”.

Po obědě se opět hala rozjasnila tréninkem našich beneborců, a to pod taktovkou zkušených hráčů-trenérů Honzy Pavlíčka a Marka Garreise, kteří dnes vedli tréninky všech kategorií.

Všechny kategorie rázem pookřáli a rádi přerušili lelkování po návštěvě koupaliště či malé haly. Dostali do těla, ale přátelské poplácání s trenéry a letmé doteky takových hvězd bylo dostatečnou odměnou.

Beneborci a beneborkyně po takovéto dávce florbalu vyhladověle vyhlíželi škvírou výdejního okénka pohyb v kuchyni.

Kuchařky opět zabodovali - brambory s plátkem kuřecího steaku mizel v útrobách našich svěřenců.

Po večeři se opět docvakli některé z připravovaných her, a to se už chystal květinový ceremoniál.

Včera se totiž organizátorům nepovedlo uspokojit touhu po medailích náhražkou v podobě sladkostí.

Medaile se rozdaly, hrdinové dne a významné sportovní úspěchy vyzdvihly. Na závěr byly odměněni všichni, co dnes neměli narozeniny či svátek.

Volný program mohl započít, fotbal byl z jedním z taháků večera spolu se slibovaným finálem v ping pongu. Ten obstaral Vítek Vytrhlík s Tomášem Lapáčkem, který pohledné klání vyhrál a obhájil tím vítězství z loňského ipředloňského ročníku.

To se školou sunuli naši beneborci a beneborky ke sprchám. Unaveni?! Nééé, spokojeni a šťastní jdou vaše děti spát. Už jen jeden poslední celý plnohodnotný tréninkově odpočinkový den. OSMÝ !!!

Z chodby mizí nástěnka a pro trenéry začíná šichta.

Zítra výběh, p l a v á n í , p  e  n  t  a  t  h  l  o  n,.... se ztrácí hlas trenérů, škola usíná, zdi chladnou.

Těšíme se. A vy?

Vaši trenéři 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
 • Otázka č.7

  Trenéři Kolik centimetrů měří řetěz tvořený všemi florbalkami naší nejmladší kategorie na soustředěni Poniklá 2020?

  • Kaiserová Petra Tak jsem letos nevyhrála, ale to nevadí. Hlavně, že jsem to zkusila. V loni jsem vyhrala, letos nic. Tak se budu těšit na příští rok. Trenérům velké díky jste úžasný. Dobrou noc a zítra se moc těšíme.

  • Tomáš Brejla Poslední možnost získat tričko tak dáme pár tipů..1243-1524-1057-to nedám těžké to odhadnout..1096-1152.jinak blahopřejeme všem výhercům co letos tričko ziskali a na nás ostatní se štěstí usměje snad v ročníku 11

   • Trenéři Zdravíme posledního výherce tipovací soutěže pro rodiče.
    Správná odpověď je 1605 cm a v databance fotek je odpověď vyfocena.
    Gratulujeme a už se na vás moc těšíme.
    Hezkou dobrou noc a zítra se přihlašte o výhru.

  • Kaiserová Petra Další tip 1348, tak co trenéři třeba nápověda kdo je blízko 🤣😂???

  • Lucie Pazourová Zdravíme do Poniklé a přejeme hezký poslední večer a dobrou noc. Už se na Vás moc tešíme! Vám trenérům velké díky, jste fakt borci! Vůbec nechápu, kde se ve Vás bere ta síla na tak bohatý program pro děti. A ještě zvládáte informovat nás rodiče slohovým cvičením, u kterého se občas směju a občas dojímám k slzám, sdílet stovky fotek a ještě vymýšlet tipovací soutěž pro rodiče. Jste jedničky! Já zvládám ty fotky a každodení počtení, ale tipovat jsem stihla jen jednou. Děkuji za tričko, které jsem vyhrála čtvrtý den a zítra šťastnou cestu domů! Jste borci!

  • Oliv Oil Losová Zdravím a tipuji 1155 a 1252

   • Oliv Oil Losová Zdravím a tipuji 1155 a 1252 cm

  • Tomisovi Jeste tipujeme 1700. :-)

  • Kaiserová Petra Další tip je 1444 nebo 999 😄

  • Kupsova Andrea Zdravím vsechny, doufam ze beneborci vsech kategorii, vcetne trenérské, jsou ready. Ze dnesni den jste si vsichni uzili, uzivate. Děkujeme, jste skveli, jakozto kazdy rok. 😉Dam jeste dva tipy 975cm a 987cm. Diky zitra na videnou. No asi ještě budu sledovat, jak se situace vyviji. 😀

  • Míša Nováková Přidávám další tip 1521 nebo 1421

  • Tomáš Brejla Jak jsem koukal co jsem dal ráno za tip tak to jsem asi ještě ve spánku spočítal všechny.. tak teď nový tip 1345cm a druhý 1410... Amamka tipuje1520 a druhý 1440

  • Dana Nucová zkusím 1 172. Přeji všem krásný poslední den do Poniklé.

  • Pavel Zeman Tak vám páni trenéři pořád přemýšlím kolik měří ten řetěz :-)) zda mají jednu nebo více florbalek borci?další pokus 1628cm

  • Lucka Brabcová Přežijte dnešní Kanadu, těšíme se na příjezd a tipuji 1267.

  • Kaiserová Petra Tak můj další tip je 1114 cm, nevím jestli tričko vyhraju, ale snaha se cení :o))))) všichni jste báječný

  • Pavel Zeman Další tip 1486cm nebo 1341cm

  • Kaiserová Petra Zdravím všechny po obědě :o))) Další tip je 1248 cm nebo 976 cm.

  • Míša Nováková Chlapci, moc vám děkuji za vyhrané tričko. :))) Stálo mě to spoustu probdělých nocí, ale dost mě to bavilo. :))) Doufám, že ho zítra obléknu, tak jako pohublý strejda Prošek. :))) Fotky jsou opět krásné a počasí na jedničku. Užijte si dnešní soutěžní den, zdravím všechny beneborce a přeji mnoho sportovních úspěchů. :)))
   Též zdravím všechny tipaře a dnes dávám 1348cm

  • Kupsová Andrea Hezké dopoledne všem. Míše gratuluji, neboj trička roztáhnem:-)
   Mám otázku na trenéry, nejmladší kategorie je brána pouze přípravka, nebo i elevové?? Neboť jedna otázka už byla nejmladší a pak do ní byla zahrnuta kategorie elevové, Moc díky za info.

   • Míša Nováková Andreo díky, no nevím, zda to pomůže :):):)

   • AK 1432cm, 1565cm, 1125cm

   • Trenéři Ano, děkujeme za otázku. Kategorie jsou smíšené a pozorní přispěvatelé si všimli, že zelený tým vede Vašek Tůma. Takže ano, tipujte délku všech florbalek zeleného týmu spojené v řetěz.

  • Pavel Zeman Přeji hezký den všem a samozřejmě zdravím všechny do Poniklé můj dnešní tip je 1240cm

  • Tomisovi Hezký den všem!
   Tipujeme 924 cm :-)

  • Tonda Šremer Můj tip je 12 600.

   • Tonda Šremer Opravuji tip, 1260 cm.
    Pardon, v práci jedu vše v mm... :-)

  • Kaiserová Petra Dám ještě jeden 8124 cm.

  • Kaiserová Petra Dobré ráno všem, také gratuluji Míše za vyhrané triko :o) Můj dnešní tip je 11411 cm.

   • Míša Nováková Petro, děkuji :)))

  • Strejda Prošek Dobré ráno do Poniklé, gratuluji tetě Novákové k včerejší výhře. Já byl ale docela blízko a to na první dobrou. Můj dnešní tip je 10 400 cm.

   • Míša Nováková Strejdo Prošku, děkuji za gratulaci. Doufám, že výběhy na Konopiště přinesly svůj účinek, a ty to triko zítra oblečeš. :))) Nevím, co však budu dělat já..... :)))

  • Tomáš Brejla Zdravím všechny v Poniklé.. můj tip je 13452cm

  • Tomáš Brejla Zdravím všechny v Poniklé.. můj tip je 13452cm

Prosím vyplňte všechna pole!

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=
Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Poniklá 2020 - Den 7