Ohlédnutí za 3. turnajem Mladších žáků

8.11.2017

Zpráva z 3. turnaje - Mladší žáci „A“ – Dobřichovice – 4. 11. 2017:

Minulý turnaj v Kunraticích přinesl první vítězství a zlepšený výkon, potvrdit tuto tendenci jsme vyrazili do Dobřichovic.

SK Florbal Benešov I. – Prague Tigers Striped  3:1 (1:1)

Kluci navázali na bojovný výkon z minula. V obranné fázi se vyvarovali zbytečných chyb a rizikového napadání soupeře, čímž nepouštěli soupeře do přečíslení. Pokud měl soupeř šance, tak je zneškodnil pozorný gólman, při některých závarech jsme měli i trochu potřebného štěstí. Neubránili jsme pouze jednu standardku, při které jsme si pozdě rozebrali protihráče, a soupeř šel do vedení. Záhy jsme však z dlouhé přihrávky za obranu vyrovnali. Ve druhé půlce kluci neúnavně dobývali branku soupeře a snaha byla korunována dvěma dalšími góly. Ani soupeř nebyl bez šancí, ale skórovat se mu už nepodařilo a mohli jsme se tak radovat z vítězství.

Sokol Rudná – SK Florbal Benešov I.  3:0 (3:0)

Po prvním zápase kluci v šatně vyslechli pochvalu trenérů, druhý soupeř – domácí tým – byl však o poznání kvalitnější. Určitě důraznější při zakončení, lépe kombinoval a nenechával nám nic zadarmo. Během pěti minut jsme prohrávali 0-3 a do přestávky měl soupeř ještě několik dalších příležitostí skórovat. Nelze říci, že by se kluci nesnažili, pod tlakem soupeře se však zejména v naší rozehrávce objevovalo více chyb. Ani v útoku nám soupeř příliš prostoru nedával, pokusy o kombinaci byly ojedinělé a k zakončení vedla pouze zvýšená bojovnost a individuální uvolnění. Naše střelecké pokusy však likvidoval soupeřův gólman, jednou jsme nastřelili tyč. Ani domácím se už ve druhé půli nepodařilo vstřelit branku a poločasovým výsledkem tedy utkání i skončilo.

SK Florbal Benešov I. – DDM Horní Počernice ORKA  5:2 (4:0)

Zápas o celkové třetí místo byl opakováním souboje o stejnou příčku z před dvou týdnů. Tehdy jsme začali vlažně, nyní naopak kluci nenechali nikoho na pochybách, kdo chce dávat góly a vyhrát. Přesnější střelba přinesla ovoce v podobě čtyř gólů už v prvním poločase. Ten druhý, byť jsme si o pauze řekli, že budeme pokračovat stejně a především si hru užijeme, přinesl bohužel z kraje dva zbytečné góly – první vlastní po nešťastné teči obránce a druhý z dálky, který překvapil našeho brankáře. Ten však několika následnými jistými zákroky zaplašil myšlenky soupeře na zvrat utkání a definitivu v tomto ohledu přinesl náš pátý gól, který potvrdil naše zasloužené vítězství.

Kluci sehráli povedený turnaj, vidět bylo zlepšení jednotlivců, ale především výkon celku. Přesto je dál na čem pracovat – eliminovat individuální chyby v rozehrávce a zapracovat do hry více přihrávek.

V sobotu 4. 11. odehráli mladší žáci „B“ turnaj v Kostelci nad Černými lesy

První zápas byl vyrovnaný až do poslední minuty zápasu. V první půli skóre bylo stále nerozhodné 0:0 proti FBC Kutná Hora-Rudí. V druhé půli se ve skvělém světle ukázala Tina Blumentrittová, která dala jeden gól a asistenci. První zápas skončil remízou 2:2.

Druhý zápas s pořádajícím družstvem byl pro nás v prvních minutách slabší a dostali jsme zbytečné góly ze stejných chyb. Když jsme se rozkoukali výsledek už byl 0:3 pro soupeře a v první půli jsme stihli snížit na 1:3. V druhé půli jsme hráli jako vyměněný, ale bohužel to na vítězství nestačilo. Druhý zápas skončil prohrou s TJ Sokol Mukařov 3:5.

Třetí zápas jsme hráli hned po tom druhém utkánítakže nebylo dost času si odpočinout i přesto tam mlži B nechali zbytek sil. FBC Střelci Unhošť trestali každou chybu našeho týmu střelou na bránu a nastříleli tak 3 góly v první polovině zápasu. Nepolevili ani v druhé půli kde přidali další 2 góly. Benešov se s tím snažil něco udělat, ale bohužel se jim nic nedařilo. Konečný stav je 2:5 a v tomto utkání se nám nepodařilo zvítězit.

Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se na další turnaj, který se bude konat v Benešově :)