NOVÉ DRESY POKŘTILY JUNIORKY DVĚMA VÝHRAMI

22.3.2018

V sobotu 17. 3. se dívčí juniorský tým opět vydal do pražských Radlic, aby zde změřil síly s jihočeskými FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE a domácími PANTHERS PRAHA.

SK FLORBAL BENEŠOV – FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE:  4:2

První třetinu byla hra našich holek spíše ospalá, nevytvářely si žádné velké gólové příležitosti, byly pomalé a nedokázaly si dát rychlou přesnou nahrávku. Toho samozřejmě využily Štírky, které do utkání nastoupily se značnou dávkou odhodlání a bojovnosti, která jim po prvních patnácti minutách přinesla dvoubrankový náskok. Po přestávce se ale „Benešandy“ rozehrály a hra začala být vyrovnanější. To, že náš tým začal hrát rychleji a byl důraznější, vedlo k tomu, že se mu podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Vyrovnání ale do konce druhé třetiny nepřišlo, a tak po dalších patnácti minutách stále vedly Budějovice a to tedy poměrem 2:1. Ovšem poslední třetina byla v benešovské režii. Holky na hřišti nechaly všechno. Nevzdaly to do poslední vteřiny, přestože byly soupeřky hodně důrazné a nebály se jít i do větších osobních soubojů. A toto snažení a vytrvání nakonec přineslo „sladkou odměnu“ v podobě vítězství 4:2.

Góly (asistence): Kája Šimoníková (Terka Šimoníková), Alča Urbanová, Terka Šimoníková (Monča Hašková, Anička Balíková (Terka Šimoníková)

SK FLORBAL BENEŠOV – PANTHERS PRAHA:  7:4

Náš tým byl mírným favoritem tohoto utkání. Avšak soupeřky měly nejenže početní převahu, ale hlavně byly také odhodlané se poprat o cenné body. „Benešandy“ si této skutečnosti byly vědomy, a proto hrály od samého začátku zodpovědně a co nejlépe to šlo, aby to byly ony, kdo se bude na konci radovat z vítězství. A hned první třetina byla lepší za strany našich holek. Byly rychlejší, měly přesné přihrávky a vytvářely si skvělé střelecké příležitosti, které ovšem ne vždy proměnily. I tak ale měly po první třetině jednogólový náskok. Jednogólovým náskokem končila i druhá třetina, ve které benešovské hráčky nepatrně polevily. Ve třetí třetině už to byly opět ty bojovnice, které, i přes chvilkovou indispozici jedné z hráček, hrály naplno až konce. A byl to opravdu šťastný konec s konečným skóre 7:4.

Góly (asistence): Anička Balíková (Monča Hašková), Kája Šimoníková (Anička Balíková), Monča Hašková (Anička Balíková), Terka Šimoníková (Anička Balíková), Anička Balíková (Kája Šimoníková), Kája Šimoníková, Terka Šimoníková

Děkujeme Páje Dvořákové, Léně Barkové a Vláďovi Sukovi za psychickou, fyzickou a jakoukoliv další podporu!

Sestava: Áďa Hašková – Verča Jelínková, Kája Šimoníková, Zdenča Hašková – Alča Urbanová, Anička Balíková, Monča Hašková, Terka Šimoníková