Nová sezóna, stejné cíle

27.3.2019

Do nové sezóny 2018/2019 vstoupil tým mužského áčka SK Florbal Benešov s novým trenérem – Tomášem Marešem, který vystřídal dlouholetého trenéra Martina Mičla. Martine, děkujeme za dlouhodobou spolupráci a přejeme hodně úspěchů u mládežnických týmů SK Florbal Benešov. Sezóna 2018/2019 začala již tradičně na mezinárodním turnaji Czech Open 2018 v Praze. Tohoto turnaje se náš tým účastní už dlouhá léta a hlavním cílem je stmelení týmu a užít si hru před náročným soustředěním. To se také povedlo a tým mohl odcestovat na soustředění do Poniklé. V rámci soustředění se tým zúčastnil turnaje v Semilech, který dokázali naši borci vyhrát. Na soustředění byl angažován kondiční trenér Michal Holánek, který dával hráčům pořádné „kapky“. Soustředění se vydařilo bez zranění a tým ihned z Poniklé odcestoval do Kutné Hory na další přípravný turnaj před sezónou. Na tomto turnaji tým obsadil skvělé třetí místo, když se ve skupině musel poklonit pouze prvoligovému Chomutovu. Benešov poté odehrál zápasy poháru, kde vypadl až se skvělými Českými Budějovicemi. Tento zápas na domácí půdě patřil jistě k nejlepším zápasům, které mohli naši fanoušci shlédnout.

Do mistrovské soutěže šel tým s jednoznačným cílem – postup do Národní ligy. Příprava byla až nad očekávání úspěšná a v týmu vznikla konkurence na všech postech. Benešáci předvedli nevídanou vítěznou sérii vítězství – 15 vítězství v řadě! Náš rozjetý tým dokázal porazit až v šestnáctém kole Start 98 Praha Kunratice B. Dalším historickým momentem byla dohrávka s Kanonýry Kladno B, ve které nastoupil za muže A dlouholetý srdcař SK Florbal Benešov Josef Čížkovský, který je tahounem našeho béčka. Pepčo, pokračuj dál a rozdávej dál radost! Naše družstvo nakonec skončilo na druhé příčce za FC Bučis Team o pouhý jediný bod! Třetí Olymp Florbal získal 39 bodů. Nevídaná dominance obou družstev! Za zmíňku stojí ještě upozornit na fakt, že v tabulce kanadského bodování jsme obsadili první dvě příčky. Konkrétně se jedná o Petra Tůmu (81 bodů) a Ladislava Vorla (74 bodů).

Po skončení základní části začala nadstavbová část, ve které se proti nám postavil Florbal Sokolov! Systém soutěže byl nastaven na dva vítězné zápasy. Z důvodu, že soupeř zvítězil ve své divizní skupině, čekal náš tým trip do Františkových Lázní. Na tento výjezd klub objednal autobus, aby tým měl dostatečnou podporu i v dalekém Karlovarském kraji. Divákům moc děkujeme za podporu, doslova jste nám vytvořili domácí půdu! Série se podařila na výbornou a po vítězstvích 7:1 a 11:3 Benešov mohl oslavit postup do dalšího kola nadstavby, ve kterém čeká naše borce již známý FC Bučis Team!
Série bude hrána na tři vítězné zápasy.

Venkovní zápasy skončily bohužel v neprospěch našeho týmu a FC Bučis Team vybojoval dvě vítězství.

Třetí zápas se odehraje dne 30. 3. 2019 v hale ZŠ Bystřice od 18:00 hodin.

Dámy a pánové, za celou sezónu Vám chceme poděkovat za skvělou podporu jak na hřišti, tak na sociálních sítích, ale nyní už se krájí chleba a jde o postup do Národní ligy!
Prosíme Vás proto, abyste nás podpořili z plných plic v nejdůležitější chvíli sezóny!

Teď jde o postup, my neskládáme zbraně!

Společně to dokážeme otočit, Benepower!

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Nová sezóna, stejné cíle