Mužský „B“ tým znovu bez bodů

17.10.2016

K druhému a třetímu soutěžnímu kolu odcestoval náš rezervní tým do haly v Pražských Radlicích. Bohužel těsně před odjezdem jsme byli nuceni řešit problém s brankářem. Po obvolání několika lidí, jsme zjistili, že nikdo nemůže takto narychlo jet, tak nám alespoň byla zapůjčena výstroj od zraněného Lukáše Brože. Po těchto komplikacích jsme konečně s drobným zpožděním vyrazili směr Praha. Po cestě se řešilo jediné téma a to kdo z hráčů z pole půjde do brány…

SK Florbal Benešov „B“  -          FBC Říčany              4:5

Do zápasu jsme nastoupili s Mírou Vašíčkem v bráně, pro kterého to na tomto postu byla premiéra (hraje útočníka). Hned od začátku zápasu jsme věděli, že Říčany pro nás bude velmi těžkým soupeřem a soustředili jsme se na obranu. Bohužel soupeř se ve čtvrté minutě tečovanou střelou dostal do vedení, které hájil, až do jedenácté minuty kdy se Patrikovi Marešovi povedl vstřelit gól. Soupeř ale dokázal ještě do konce první třetiny odpovědět a do šaten jsme odcházeli za stavu 1:2. Na začátku druhé třetiny jsme obdrželi další branku opět tečovaný míč před brankou, s kterým si skvělý Vašíček v bráně nedokázal poradit. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, po pouhých 19 vteřinách vsítil branku Benešova opět Mareš. Nekoncentrovanost po vstřelené brance byla po zásluze potrestána a po dalších čtrnácti sekundách soupeř opět vedl o dvě branky. Postupem času Benešov přebíral otěže zápasu a troufnu si říci, že od poloviny druhé třetiny byl na hřišti jasně lepší Benešovský tým, bohužel vytvořený tlak nedokázal využit ke vstřelení branky. Na začátku třetí třetiny Říčanští odskočili do tříbrankového vedení. Benešov tlačil na soupeře, několikrát dokonce trefil tyč. V branku tlak přetavil až v páté minutě Houštěcký v přesilové hře. Přetrvávající tlak Benešovských pokračoval dál, ale bohužel bez brankového vyústění. Dvě minuty před koncem po Time outu jsme šli zkusit štěstí v šesti hráčích do pole, a podařilo se korigovat výsledek, trefil se kapitán Čižkovský po asistenci Hýbka. Další branku se již vstřelit nepodařilo a tak jsme přišli o další možnost bodů s hratelným soupeřem.

GAME OVER PRAHA       -          SK Florbal Benešov „B“              4:2

S osvědčeným Mírou Vašíčkem za zády jsme se po hlavě vrhnuly do zápasu a po třinácti sekundách jsme prohrávali 1:0. Bylo provedeno zjištění, že hrací plocha je vlivem vysrážené vody na stěnách nafukovací haly v rozích silně nebezpečná, podlaha klouzala, že to chvilkami vypadalo, že si kluci zapomněli vzít brusle. Utkání pokračovalo a Benešov se tlačil do zakončení, ale s totální impotencí v proměňování šancí. Branku se podařilo vstřelit až ke konci druhé třetiny, vsítil jí po dorážkou Polák po střele Houštěckého. Vstup do třetí třetiny byl jako z hororu po dvaceti vteřinách soupeř odskočil do vedení a za dalších pár vteřinek do dvoubrankového vedení.  Benešovští soupeře kombinačně přehrávali a soupeř hrozil z protiútoků. Bohužel Benešovský tlak nebyl přetaven v branku dříve než v desáté minutě třetí třetiny. V následné hře bez brankáře se soupeři podařilo zmocnit míčku a zavěsit do prázdné svatyně.

Sestavy: Míra Vašíček, Martin Jaeger, Venca Polák, Patrik Houštěcký, Martin Stranad, Pavel Hýbek, Milda Baloun, Pepa Čížkovský, Patrik Mareš a Míra Zrno.