Mužské áčko si drží třetí příčku v divizi

24.10.2016

Ve dnech 22. a 23.10.2016 odehráli naši borci dva venkovní zápasy s týmy Wizards DDM Praha 10 a FAT PIPE FLORBAL CHODOV B.

SK Florbal Benešov vs. Wizards DDM Praha 10   3:7

Zápas se odehrál na chodovské aréně. Náš tým přijel ve velkém počtu a byl připravený se poměřit s kvalitním soupeřem. Zápas začal ve slušném tempu. Náš tým začal s třemi útoky a dvěmi obrannými dvojicemi. První ovšem skóroval tým Wizardů, který se prosadil v sedmé minutě. Benešov se ovšem nenechal znervóznit a čtyři minuty před koncem první třetiny vyrovnal Jindra Slunečko. První třetina tak skončila 1:1. Bohužel hned na začátku druhé periody se opět prosadili domácí. Vzápětí ovšem našel Vorel z rohu Slunečka na středu hřiště a ten se opět nemýlil a vyrovnal skóre. V půlce druhé třetiny se do vedení opět dostali Wizardi, když v našem velkém brankovišti byl laxní důraz. V dalším průběhu se projevila nejspíš naše nejvyšší slabina - proměňováníšancí. Zejména Pícha, Vachtl a Marek Garreis měli na florbalkách gól. Naštěstí vzal na sebe zodpovědnost Martin Jaeger a po přihrávce Píchy nezaváhal. Před třetí třetinou byl stav zápasu 3:3. Dlouho to vypadalo, že zápas vyhraje jeden z týmů o jednu branku. Počtvrté v zápase šli domácí do vedení a náš tým přešel na hru na dva útoky s napadáním. Tato změna rytmu bohužel nevyšla a ani Brož nedokázal vychytat soupeře z brejkových situací. Zápas tak skončil 7:3 pro Wizards, ale Benešov rozhodně nezklamal.

Góly: Slunečko (Pícha), Slunečko (Vorel), Jaeger (Pícha)

SK Florbal Benešov vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV B    16:8

V neděli o desáté hodině nás čekal na Jižním městě náš neoblíbený tým z Chodova. V loňské sezóně jsme oba zápasy prohráli, protože jsme nedokázali ubránit útočné duo Kořínek-Doležal. Do zápasu nenastoupili zranění Příkop s Bartůškem. Oproti sobotě přijel Miloš Vojtíšek, kterého kromě soubojů se soupeřem bolely hlavně nově nasazené rovnátka. Jako již tradičně jsme s Chodovem jako první inkasovali a opět to bylo po nedůrazu v prostoru před brankou. Brzy na to byl vyloučen Slunečko. Ten však hned po svém návratu na hřiště vybojoval nájezd. Ten suverénně proměnil Vojtíšek. V následné naší přesilovce se prosadil Jaeger, který využil chytré přihrávky Vorla. Hned za minutu byl zfaulovaný Lukáš, ale rozhodčího píšťalka zůstala němá. Lukáš nepřestal hrát a chodovský hráč mu nevědomky přihrál a náš obránce se nemýlil. Na konci třetiny Chodov snížil a třetina skončila 3:2. Do druhé třetiny vlítli hosté jako hurikán a vstřelili několik branek a vytvořili si zajímavý náskok. V hale se zápas proměnil v přestřelku a třetina skončila 7:3 po Benešov. Ve třetí třetině se nic nezměnilo a kanonáda nadále pokračovala. Třetí třetina skončila 6:3 pro žlutomodré. Výsledné skóre se zastavilo na 16:8, což spíše připomíná házenkářský výsledek. Za zmíňku stojí ještě napsat, že v zápase padly hned tři hattricky. Postarali se o ně Vorel, Benačan a Slunečko.

Góly: Vojtíšek, Jaeger (Vorel), Lukáš, Vorel (Vojtíšek), Slunečko (Pícha), Benačan (Vorel), Slunečko (K. Garreis), Benačan (Slunečko), Vorel (Benačan), Benačan (Vojtíšek), Vorel (Vojtíšek), Vorel (Vojtíšek), Vojtíšek (Jaeger), Slunečko (Pícha), Jaeger (Vorel), Pícha (Slunečko)

Benešov si tak drží třetí místo v tabulce s dvanácti body. Následující utkání se odehrají opět venku se soupeři z Bohemians B a Vinohrady B. Přijďte nás podpořit.

Sestava: Lukáš Brož, Matěj Moravanský - David Lukáš, Kryštof Garreis, Luboš Příkop, Pavel Hýbek, Ondřej Benačan - Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Miloš Vojtíšek, Jindřich Slunečko, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Ondřej Bartůšek a Marek Garreis