Muži do 4. kola Poháru přes Králův Dvůr nepostoupili

15.9.2013

Dne 12.9. dehrál benešovský A-tým mužů  3. kolo poháru ČFbU proti silnému soupeři z Králova Dvora, jenž je pravidelným účastníkem 2. ligy. V tomto zápase mohli benešovští jenom překvapit a proto do zápasu vstupovali s tím, že si jej užijí a udělají vše, abych soupeře potrápili a pokusili se o postup do 4. kola.

SK Florbal Benešov vs. T.B.C. Králův Dvůr   5:9

(0:2; 2:1; 3:6)

Branky: Chrpa (Vorel), Zdeněk (Vnouček), Zdeněk (Jaeger), Zdeněk (Bartůšek), Baloun (Bartůšek)

Začátek zápasu nebyl příliš veselý a již po 10 vteřinách šel soupeř do vedení 1:0. Na hráčích bylo znát, že s rychlou soupeře si chvilku nevěděli rady. Postupem času se však osmělili a zjistili, že soupeř není týmem, se kterým by se nedal hrát vyrovnaný zápas a ba dokonce je neporazit. S přibývající minutami přibývaly šance na obou stranách a domácí tým se zdál být nebezpečnějším. Bohužel na konci třetiny přišel trest v podobě druhého golu při zahrání standardní situace při benešovském oslabení.

Do 2. třetiny žlutomodří vstoupili mnohem lépe a udrželi soupeře od své brány. Bohužel je po celý zápas trápila produktivita při zakončení a tudíž přišel 3. zásah z hole soupeře při chybě v zakládání útoku. Domácí však dokázali brzo zareagovat a protrhli střeleckou smůlu v podobě gólu Chrpy po přihrávce Vorla. I Benešov dokázal využít přesilovou hru a díky brance Vladimíra Zdeňka a přihrávce Adama Vnoučka snížit na 2:3

Za tohoto stavu týmy vstupovaly i do 3. části zápasu. Bohužel hned v úvodu třetiny žlutomodří nedokázali trefit prázdnou bránu a následně přišel trest. Pro domácí hráče až příliš nespravedlivý trest. Během 6 minut dokázal soupeř potrestat jejich chyby 6-ti brankami a tím rozhodnout o celém zápase. Přestože domácí hráči nesložili zbraně a výsledek dokázali zkorigovat 2 brankami Vladimíra Zdeňka po přihrávkách Martina Jaegra a Ondry Bartůška a jednou brankou Milana Balouna kterému přihrával opět Ondra Bartůšek nestačil tento výkon než na konečný výsledek 5:9.

„Výsledek určitě nevypovídá o dění na hřišti a soupeř určitě nebyl o tolik lepší, jak by se dalo vyčíst z výsledku. Přesto nám soupeř ukázal, že máme stále na čem pracovat. Největší nedostatky lze hledat v produktivitě, důrazu a pohybu na hřišti. Přesto hráči ukázali, že dokáží hrát florbal i se soupeřem o 2 ligy výše. Jsme mladý tým a jsme teprve na začátku naší cesty. Pokud se naučíme zvládat určité fáze zápasu a nebudeme se bát dodržovat herní systém i za nepříznivého stavu, tak si myslím, že tento tým má velkou budoucnost. Je potřeba zapracovat nové herní návyky a zlepšit celkový pohyb po hřišti. Přesto hráčům děkuji, neboť splnili prvotní plán a to postup do 3. kola.“  Okomentoval zápas domácí trenér Martin Mičlo.

Luděk Č.

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Muži do 4. kola Poháru přes Králův Dvůr nepostoupili