Muži A bodovali jen napůl

13.10.2013

V sobotu zavítali naši muži do Králova Dvora, kde se střetli s týmy z Kolína a Prahy v zastoupení Tatranu C.

Prvním soupeřem nám byl jeden ze spolu favoritů soutěže FBC Pitbulls Kolín. Proti tomu to soupeři se nám nedaří a tudíž jsme chtěli toto proletí zlomit a soupeři vrátit 2 loňské prohry. Bohužel se tak nestalo a náš tým si připsal další porážku, Ve druhém zápase jsme narazili na slabšího soupeře Tatran Střešovice C Prague Viking. V tomto zápase jsme potvrdili roli favorita a zaslouženě vyhráli 12:2.

SK Florbal Benešov vs. FBC Pitbulls Kolín  3:7

(1:1; 0:3; 2:3)

Branky: Pícha (Bartůšek), Chrpa Marek (Jaeger), Chrpa Marek (Vorel)

Zápas jsme začali skvěle a hned po 4. vteřinách otevřel skore Tomáš Pícha do prázdné branky po přihrávce Ondry Bartůška. Poté jsme si vytvořili ještě několik brankových příležitostí, které jsme bohužel nedokázali potrestat góly a tudíž zákonitě musel přijít trest v podobě vyrovnávací branky. Do druhé třetiny jsme vstupovali jasným cílem proměnit příležitosti a odskočit soupeři ve skóre. Na začátku třetiny jsme dostali šanci v podobě 5-ti minutové přesilovky. A ačkoliv se přesilovým hrám věnujeme velkou většinu tréninků, nebyli jsme schopni odehrát tuto přesilovku v klidu. Ba naopak jak již tradičně pro náš tým, obdrželi jsme na konci této přesilové hry gól. Tím se celý zápas jako by otočil. To jak se proměňuje přesilová hra nám ukázal soupeř na konci druhé a na začátku třetí třetiny, kdy potrestal naše vyloučení na pět minut dvěma góly. Hráči se místo na vlastní výkon soustředili na soupeře a rozhodčí. Bohužel všechna tato negativa prospívala soupeři, který si zápas pohlídal a dovedl do vítězného konce.¨

SK Florbal Benešov vs. Tatran STřešovice C Prague Viking  12:2

(5:2; 5:0, 2:0)

Branky: Bartůšek (Zdeněk), Jaeger (Vorel), Chrpa Marek (Vorel), Bartůšek (Pícha), Chrpa Marek (Vorel), Pícha (Jaeger), Baloun (Jaeger), Chrpa Marek (Vorel), Pícha (Bartůšek), Pícha (Zdeněk), Baloun (Vorel), Zvelebil (vlastní)

Jako by jsi hráči přenesli nervozitu z prvního zápasu a většinu první třetiny, jako by se hledali. Soupeř se na začátku 13. minuty dostal do vedení 2:1 a s domácími hráči to nevypadalo příliš dobře. Přesto se dokázali jako by mávnutím proutku probudit a během 90 vteřin vsítit soupeři 4 branky a tím rozhodnout o celém zápase. Od druhé třetiny byl na hřišti zcela jiným tým, který jsi šel za svým vítězstvím. Behěm zápasu hráči dokázali potrestat soupeře třemi brankami z přesilové hry a částečně si tak napravit reputaci v této činnosti, která zatím patří k jejich nejslabší disciplíně. Třetí třetina se již odehrála z povinnosti a hráči Benešova si v poklidu pohlídali konečný výsledek 12:2.

Bohužel v první zápase jsme nedokázali potrestat soupeře za jeho pomalý start do zápasu a tudíž jsme mu dali šanci se vrátit do zápasu. Nelze říct, že by byl soupeř o tolik lepší, ale dokázal proměnit své příležitosti, dokázal se více soustředit na svůj výkon a florbal. Soupeř vyhrál zaslouženě a nám nezbývá než se z toho zápasu poučit. Mrzí mě přístup některých hráčů svou nekázní a svým chováním na hřišti. Máme tým plný šikovných hráčů, kteří florbal umí a patří mezi nejlepší v soutěži. Ale pokud se nebudou během zápasu soustředit pouze na svůj výkon, tak budou zapadat do průměru a týmu spíše uškodí než prospějí. Více než prohra je pro mě zklamání, jakým způsobem jsme se během zápasu prezentovali…. V týmu bohužel není osobnost (nebo se zatím nechce projevit), která by ostatním ukázala, jak se chovat a jak přistupovat k zápasům. Až se hráči naučí disciplíně, tak pak se z nich stane tým, který bude porážet i ty nejsilnější…