Medaile z Nisy pro elévy

30.5.2013

Bronzoví medailisté z Benešova na turnaji NISAOPEN v Liberci v kategorii elévů:
Bronzoví medailisté z Benešova na turnaji NISAOPEN v Liberci v kategorii elévů:

Již několikátým rokem se florbalové týmy z Benešova loučí se sezónou na tradičním florbalovém turnaji NISAOPEN, který se koná vždy v Liberci. Letos tomu nebylo jinak, a tak se o víkendu ve dnech 24.5.-26.5.2013 pět týmů složených z malých florbalových nadějí družstva SK Florbal Benešov zúčastnilo již 14. ročníku tohoto turnaje. Pro věkové kategorie hráčů do 9 let bylo sestaveno družstvo přípravky, hráči do 11 let dali dohromady dva výběry elévů a rovněž v kategorii mladších žáků do 13 let se na turnaji představila dvě družstva z Benešova. Naprostá většina hráčů a rodičů byla ubytována v pensionu v Bedřichově, kde byla vytvořena základna pro celou výpravu a kde byla mimo jiné zajištěna vynikající strava a solidní zázemí pro všechny zúčastněné.

 

První dva dny turnaje patřily soubojům ve skupinách, obsazených zpravidla pěti týmy. Nutno říci, že se rozřazovací zápasy benešovské výpravě podařily na výbornou. Družstva přípravky a "A" výběr mladších žáků vyhrály své skupiny bez zaváhání a kvalifikovaly se rovnou do čtvrtfinálových bojů, oba výběry elévů skončily ve svých pětičlenných skupinách na druhých místech vždy jen s jednou porážkou a čekala na ně série náročných zápasů, kdy pouze vítěz postupoval dále. Ale i čtvrté místo ve skupině pro "B-tým" mladších žáků bylo považováno za úspěch, neboť tento výběr byl díky velké absenci kmenových hráčů doplněn některými hráči "B" družstva elévů a o 4.místě ve skupině nakonec rozhodla až smolná branka v síti Benešova z poslední minuty posledního zápasu, který skončil remízou 6-6. Vzhledem k výsledkům ve skupinách, ale zejména díky předváděné hře panoval při sobotní večerní "bojové poradě" trenérské dvojice se všemi týmy veskrze optimismus a velké odhodlání a chuť do dalších bojů.

 

Jenže florbal je sport a míček je kulatý, a tak stačilo pár zápasů a krutý play-off systém poslal předčasně z turnaje hned po prvních zápasech všechny týmy s výjimkou "A" družstva elévů. Pro týmy přípravky a "A" výběru mladších žáků bylo toto nečekané vyřazení velikým zklamáním, protože jak trenéři ostatních týmů, tak i široká divácká veřejnost považovala právě tyto výběry po předvedených výkonech ve skupinách za velké favority svých kategorií. Elévové "B" odehráli svůj zápas velice solidně a z turnaje je poslala nepovedená pasáž utkání s několika zbytečnými ztrátami míčku v kombinaci s nekoncentrovaností, kdy soupeř z vyrovnaného zápasu a ze stavu 1-1 udělal během chvíle jasnou záležitost a poslal naše hráče i přes jejich závěrečnou snahu domů. Do dalších bojů postoupili tedy pouze hráči áčka elévů. V prvním zápase vyřazovací části deklasovali na rozehřátí hráče TJ JM Pedro Peréz Chodova 14-0, v osmifinále si poradili s Atletics Praha 5-3 a ve čtvrtfinále porazili Sokol Pardubice 3-1. V semifinále už začaly díky předchozím náročným bojům docházet síly, a tak se cesta do vysněného finále zavřela, když tým Benešova podlehl Vosám Praha 2-5. Hráči bez výjimky však ukázali své dobré fyzické, ale zejména skvělé psychické síly v utkání o konečné 3. místo a porazili důrazně hrající FBC Lomnici nad Popelkou 4-2 a zajistili si tak zasloužené bronzové medalie.

 

Turnaj skončil tedy přeci jen hmatatelným úspěchem benešovského florbalu a pohár spolu s medailemi za konečné 3. místo z 20 přihlášených výběrů v kategorii elévů byl zaslouženým oceněním nejen hráčů samotných, ale zejména soustavně dobré a hlavně dlouhodobé práce trenérů Miloše Vojtíška a Lukáše Brože. Při ohlédnutí za turnajem se může zdát, že se možná čekalo více i od ostatních kategorií, ale co nevyšlo letos, se možná podaří napřesrok. Na letošním libereckém turnaji sice žádné družstvo z Benešova nedosáhlo až na vrchol, ale opět tady vyhrál florbal a o to při tomto soutěžním loučení s náročnou sezónou určitě šlo. Veliký dík si zaslouží všichni, kdo se celého turnaje zúčastnili, dík patří hráčům za předvedené výkony a obětavost, trenérům za vedení zápasů, rodičům za doprovod, trpělivost a podporu a všem, kteří se podíleli na organizaci za zajištění bezproblémového průběhu celého sportovně laděného víkendu.

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Medaile z Nisy pro elévy