JUNIORKY VÁLÍ I V NOVÉM ROCE

16.1.2018

V sobotu 13. 1. zavítaly naše juniorky na Vinohrady, kde se poprvé utkaly s děvčaty z ACEMA SPARTA PRAHA a již podruhé s domácími TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY.

SK FLORBAL BENEŠOV – ACEMA SPARTA PRAHA:        8:3

Sice se na první gól v tomto zápase muselo počkat až do půlky 1. třetiny, ale nebylo to tím, že by to ani jednomu týmu nešlo. Jelikož „benešandy“ měly na střídání jen 2 hráčky, nechtěly plýtvat silami a tak si na soupeřky počkaly mírně za půlkou hřiště a tím, že si držely pozice, které měly, mohly tak sbírat nepovedené přihrávky protihráček a vytvářet si tak gólové příležitosti, které ovšem někdy létaly trochu jinam, než do brány. Střelecká přesnost se ale brzy dostavila a spolu s ní také i fyzická únava. Holky ale ani v tak malém počtu nepolevovaly a 2. a 3. třetinu odehrály stejně dobře jako tu první a i když se Spartě nakonec také podařilo prosadit a začátek třetí třetiny byl chvíli v její režii, nenechaly se naše hráčky rozhodit a zajistily si výhru 8:3.

Góly (asistence): Alča Urbanová (Verča Jelínková), Terka Šimoníková 2x, Alča Urbanová (Anička Balíková), Terka Šimoníková (Verča Jelínková), Klárka Krčilová (Monča Hašková) 2x, Klárka Krčilová (Terka Šimoníková)

SK FLORBAL BENEŠOV – TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY:     9:2

V utkání s Vinohrady si diváci na první gól také počkali skoro 10 minut a ještě skončil zrovna v síti domácích. Ačkoliv by si člověk pomyslel, že po Vánocích, po skoro dvou měsíční pauze a jen s jedním tréninkem před zápasem, nebude benešovský celek v plné síle, opak byl pravdou. Jak již bylo zmíněno, měly naše hráčky jen 2 na střídání, to ale neměnilo nic na tom, že hrály nejlépe, jak v té chvíli dokázaly a de facto nedaly soupeřkám příležitost nějak se prosadit. To se Vinohradům povedlo až na začátku 3. třetiny, na což Benešov okamžitě odpověděl a druhá chvíle, kdy se podařilo protihráčkám překonat naši obranu i brankářku, byla jen chvíli před koncem zápasu. A jako „třešničku na dortu“ si naše hráčky zahrály na poslední minutu a půl oslabení, které ale úspěšně ubránily a získaly tak další 3 body výhrou 9:2.

Góly (asistence): Terka Šimoníková, Monča Hašková (Kája Šimoníková), Alča Urbanová (Klárka Krčilová), Klárka Krčilová (Anička Balíková), Kája Šimoníková, Monča Hašková (Klárka Krčilová), Terka Šimoníková (Anička Balíková), Kája Šimoníková (Monča Hašková), Monča Hašková

Děkujeme Páje Dvořákové a Vláďovi Sukovi za psychickou podporu a neztrácení nervů a gratulujeme holkám, že i v novém roce se jim daří a ať se daří i nadále!

Sestava: Áďa Hašková – Kája Šimoníková, Alča Urbanová, Verča Jelínková – Terka Šimoníková, Klárka Krčilová, Anička Balíková, Monča Hašková