2.2.2018

JUNIORKY SE POŘÁDNĚ ZAPOTILY

V sobotu 27. 1. se juniorky na pražském Barrandově utkaly s týmy ACEMA SPARTA PRAHA a FBŠ SLAVIA PLZEŇ.

SK FLORBAL BENEŠOV – ACEMA SPARTA PRAHA:  6:3

Toto utkání nezačalo ze strany benešovského celku zrovna „hvězdně“. Holky si skoro nedokázaly přihrát, neudržely míček na hokejkách a vypadaly, jako by na hřišti byly poprvé. Není proto divu, že to byla Sparta, kdo otevřel skóre, avšak stejně až v druhé polovině 1. třetiny. Nicméně, i přes až „laxní“ a nedůraznou hru našich hráček, se Benešovu povedlo vyrovnat, a tak byl stav po prvních 15ti minutách 1:1. Ve 2. třetině se naše hráčky celkem vzpamatovaly a začaly konečně hrát svoji hru. Ovšem to, že holek bylo všeho všudy 7 i s brankářkou, znamenalo, že se dostavila fyzická únava, a tak ani 2. třetina nebyla na góly nijak bohatá. Stav po 2. třetině byl totiž 2:2. S remízou či dokonce možnou prohrou se ale „benešandy“ nehodlaly smířit. Takže sebraly poslední síly, díky kterým nastřílely během 2 minut 3 branky. Sparta se ke konci zmohla ještě na 1 gól, na který náš tým našel během chvíle odpověď. Holky se tak, i když pěkně unavené, radovaly z vítězství 6:3.

Góly (asistence): Alča Urbanová (Klárka Krčilová), Kája Šimoníková (Alča Urbanová), Kája Šimoníková (Klárka Krčilová), Alča Urbanová (Anička Balíková), Anička Balíková (Alča Urbanová), Alča Urbanová (Kája Šimoníková)

SK FLORBAL BENEŠOV – FBŠ SLAVIA PLZEŇ:  1:6

Do tohoto zápasu se bohužel, kvůli zdravotním problémům, nemohla jedna z našich hráček naplno zapojit, takže náš tým odehrál téměř celé utkání v 5ti lidech. Ovšem, i přes značnou početní převahu, to „benešandy“ nechtěly vzdát a nedaly Plzni nic zadarmo. Kdybychom vymazali 1. třetinu zápasu, mohl to být klidně Benešov, kdo by si z něj odnesl 3 body. Troufám si totiž říci, že to byla právě           1. třetina, která rozhodla tento zápas. Naše hráčky sice čelily soupeřkám statečně, ale nestačilo to k tomu, aby hned ze začátku neprohrávaly 0:3, a i když se jim podařilo snížit na 1:3, protivnice z Plzně opět navýšily na 1:4. Takový byl tedy stav na konci 1. třetiny. A teď se vracím k tomu mazání
1. třetiny, protože 2. a 3. třetina byly výrazně lepší než první, co se obdržených branek týče. Díky bojovnosti benešovských hráček a hlavně díky skvělým výkonům golmanky, která navíc vychytala hned dvě trestná střílení, dostal náš tým v těchto dvou třetinách „jen“ 2 góly a konečný stav tak