Juniorky postupují do play-off!

14.4.2017

Minulý víkend 8. – 9. 4. 2017 se konala v Liberci nadstavbová část Ligy juniorek skupiny E. Benešovský florbalový tým po rozpočítání zápasových bilancí figuroval na čtvrtém místě, tedy jako poslední postupující. Vyhlídky na play-off byly již na začátku dost nadějné a nakonec se i potvrdily!

Naše hráčky si díky víkendovému turnaji mohly vyzkoušet „život profesionálního sportovce“: náročné zápasy s kvalitními soupeři, tlak z možného konce sezóny nebo přespání v hotelu Bílých Tygrů z Liberce. Rodiče a hlavně trenéři vytvořili skvělé zázemí pro florbalistky a ty se mohly jen soustředit na svou hru a užití tohoto zážitku. To se projevilo především na psychické pohodě holek, a tak tuto novou zkušenost zvládly na jedničku.

SK FLOBAL BENEŠOV – FLORBAL CHOMUTOV      6:2

První a hned klíčové utkání! Indicie, která předvídala šťastný konec, poukazovala na oslabený kádr soupeřek. Ty dorazily pouze s jednou hráčkou na střídání, kvůli probíhajícímu turnaji dorostenek. Přestože se v první třetině Benešandy pomalu dostávaly do své hry, Chomutov střílel na středočeskou branku jen z brejků.  Druhou třetinou si pojistily zasloužené vedení a mohly začít šetřit síly na další těžší souboj.

Branky (asistence): A. Hašková (M. Hašková), Balíková (Z. Hašková), vlastní branka, M. Hašková, Balíková (Urbanová), Krčilová (M. Hašková)

Třetiny: 1:0, 4:0, 1:1

Střely: 18:12

Hráč utkání: Anička Balíková

SK FLORBAL BENEŠOV – TJ TURNOV          4:5

Podle tabulky nejsilnější soupeř, s kterým naše děvčata převedla nejlepší výkon! Pomáhaly si, zastupovaly se, bojovaly, šly do viditelně technicky kvalitnějších protihráček bez respektu! Vítězství, nebo alespoň remízu by si velice zasloužily, ale bohužel nepovedená přesilová hra, z jíž inkasovaly dvě branky, rozhodla o jiném konci. Zápas doprovázeli nevychovaní fanoušci z Turnova. Ti nesportovně nadávali Benešovským. Neunesli fakt, že jejich ratolesti prohrávají a snažili se rozhodit benešovskou střídačku. Bohužel někdy úspěšně…

Branky (asistence): M. Hašková, A. Hašková, Krčilová (Marková), Balíková

Třetiny: 2:1, 1:2, 1:2

Střely: 17:23

Hráč utkání: Monča Hašková

SK FLORBAL BENEŠOV – FBŠ SLAVIA PLZEŇ          3:9

I když bylo jasné, že naše bojovnice postoupí do play-off, nechtěly dát sebevědomé Plzni nic zadarmo! V první třetině se jim to velice dobře dařilo, a dokonce dvakrát vyhrávaly, bohužel děravá obrana neudržela krok se Slavií a velkým rozdílem podlehla. I v tomto utkání měly středočeské florbalistky smůlu. Tentokrát to nebyli fanoušci, nýbrž rozhodčí. Viditelně pískali pro druhou stranu, již to také na konci sama uznala. Nejen herní, avšak i psychický dopad to zanechalo na hráčkách. Útěchou se stala skutečnost z účasti v play-off!

Branky (asistence): Marková, Balíková (Urbanová), Krčilová (A. Hašková)

Třetiny: 2:2, 1:3, 0:4

Střely: 10:41

Hráč utkání: Hanča Marková

Sestava: Anet Jurásková, Kačka Filipová, Hanča Marková, Klárka Krčilová, Monča Hašková, Áďa Hašková, Natka Maříková, Verča Jelínková, Ála Urbanová, Anička Balíková, Zdenča Hašková

Trenéři: Pája Dvořáková, Vláďa Suk, Maty Hašek

Velké poděkování patří rodičům Káti Filipové a tatínkům Monči Haškové, Zdenči Haškové, Natky Maříkové a fanynkám Sukovým, kteří dovezli hráčky do Liberce a vytvořili fantastickou fandící atmosféru při zápasech!

Florbal Benešov 2020 > Aktuální > Juniorky postupují do play-off!